Odwodnienie ogrodu - proszę o wskazówki

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12953
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Odwodnienie ogrodu - proszę o wskazówki

Post »

U mnie nadmiar wody to tzw.wody gruntowe i zle lub celowo ułożony parking / tak jakby kostka brukowa ułożona spadająco na mój ogród, a w parkingu dla dekoracji jak się okazało "atrapa" niby drenaż. Zalewana jestem non stop, w końcu wykopaliśmy rowy, obłozyliśmy kamieniami i heja odpływ przed działkę. Teraz jak ide dalej ulicą to widzę jak spływa woda, posądzana jestem, ze u mnie krany odkręcone itd. ale mam to w nosie. Nie jest to idealne rozwiązanie ale innego wyjścia nie było, oczko wodne nie zdało egzaminu. Fotki może mało czytelne

Obrazek

Obrazek

A tak to wyglada zimą:

Obrazek

Obrazek

a tak płynie strumyk................


Obrazek
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Odwodnienie ogrodu - proszę o wskazówki

Post »

Metzger No ciekawa sprawa, że podmokły teren na Twojej działce jest wyżej niż na pozostałej części :lol:
Wniosek jeden - to co bije z ziemi u sąsiada zalewa na maksa, reszta(spływ na nieużytek) jest do ogarnięcia, z resztą już to zrobiłeś.

Pamiętam, że to co bije jest na głębokość 2 metry, tak? jakiś kij tam wkładałeś, czy jakoś tak..nie wiesz przypadkiem czy to jest obudowane wgłąb typu rura, studnia?
Bo może - jakby sie dało - nałożyć coś w rodzaju otwartej dziękuję z odpływem bocznym, a bocznym Ty byś przejął wodę i wyprowadził do głównego kanału. Nie trzeba by kopać przy wschodniej granicy, a w razie potrzeby kopania wzdłuż północnej granicy można by tam tez wodę wrzucić.

Mówię o otwartej studzience z góry, bo to chyba na działce sąsiada, wody mu nie możesz zamknąć na amen, bo rozwali.
Wiesz o jakiej studzience piszę, coś w tym rodzaju, wiadomo o co chodzi...jeśli jest na co ją nałożyć/obudowac
https://www.google.pl/search?q=studzien ... 54zg3ZTlaM :
No i trzeba by u tego u góry wyprosić :lol: .. żeby to jednak nie były jakieś kanały, bo może zadziałac prawo naczyń połączonych...a już widziałem takie dzieła zbudowane przez meliorantów ;:14

To oczywiście takie moje pomysły na szybko. Dalej zasypują staw?
Metzger
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 3 gru 2017, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Odwodnienie ogrodu - proszę o wskazówki

Post »

pelikano11 pisze:Metzger No ciekawa sprawa, że podmokły teren na Twojej działce jest wyżej niż na pozostałej części :lol:
Wniosek jeden - to co bije z ziemi u sąsiada zalewa na maksa, reszta(spływ na nieużytek) jest do ogarnięcia, z resztą już to zrobiłeś.

Pamiętam, że to co bije jest na głębokość 2 metry, tak? jakiś kij tam wkładałeś, czy jakoś tak..nie wiesz przypadkiem czy to jest obudowane wgłąb typu rura, studnia?
Bo może - jakby sie dało - nałożyć coś w rodzaju otwartej dziękuję z odpływem bocznym, a bocznym Ty byś przejął wodę i wyprowadził do głównego kanału. Nie trzeba by kopać przy wschodniej granicy, a w razie potrzeby kopania wzdłuż północnej granicy można by tam tez wodę wrzucić.

Mówię o otwartej studzience z góry, bo to chyba na działce sąsiada, wody mu nie możesz zamknąć na amen, bo rozwali.
Wiesz o jakiej studzience piszę, coś w tym rodzaju, wiadomo o co chodzi...jeśli jest na co ją nałożyć/obudowac
https://www.google.pl/search?q=studzien ... 54zg3ZTlaM :
No i trzeba by u tego u góry wyprosić :lol: .. żeby to jednak nie były jakieś kanały, bo może zadziałac prawo naczyń połączonych...a już widziałem takie dzieła zbudowane przez meliorantów ;:14

To oczywiście takie moje pomysły na szybko. Dalej zasypują staw?
W sensie, że budowanie rowów spowoduje napływanie większej ilości wody?

Nie widziałem, czy stawu nie zasypują, ale widać było że to nie jest robota robiona szybko i niedawno, ale jakby nawozili od kilku lub kilkunastu miesięcy. Jak teren jest podzielony na działki budowlane pod domki, to pewnie powoli będzie szło do przodu.
Ten rów w ktorym wybija woda z filmiku prezesowa chce rozkopać minikoparką na wiosnę i dopiero zastanawiać się co robić dalej. Ci ludzie są tam 20-30 lat, więc mam nadzieję że wiedzą co robią.
Nie wiem jaki on jest głęboki, ale sztychówka weszła cała bez żadnego upychania jej.
Metzger
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 3 gru 2017, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Odwodnienie ogrodu - proszę o wskazówki

Post »

Jakby ktoś był ciekawy jak zasypać staw to proszę, zdjęcie google z przed 2-3 miesięcy.
http://oi66.tinypic.com/20f7xc3.jpg
RobertOgrodnik
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 30 sie 2022, o 07:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Odwodnienie ogrodu - proszę o wskazówki

Post »

Odświeżam wątek.

Witajcie, śledziłem forum, ale nie znalazłem odpowiedzi konkretnie na mój problem. W ogródku stoi mi woda po intensywnych lub długotrwałych deszczach. Czy sprawdzi się odpływ liniowy ze zdjęcia w zaznaczonym miejscu? Woda wylatywała poza ogrodzenie. Wody gruntowe są dosyć wysoko i boje się wkopać drenaż rurowy. Bardzo proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21737
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Odwodnienie ogrodu - proszę o wskazówki

Post »

Proszę wgrać zdjęcia obrazujące problem ze swojego komputera z pominięciem innego forum.
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
RobertOgrodnik
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 30 sie 2022, o 07:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Odwodnienie ogrodu - proszę o wskazówki

Post »

["RobertOgrodnik"]Odświeżam wątek.

Witajcie, śledziłem forum, ale nie znalazłem odpowiedzi konkretnie na mój problem. W ogródku stoi mi woda po intensywnych lub długotrwałych deszczach. Czy sprawdzi się odpływ liniowy ze zdjęcia w zaznaczonym miejscu? Woda wylatywała poza ogrodzenie. Wody gruntowe są dosyć wysoko i boje się wkopać drenaż rurowy. Bardzo proszę o pomoc.[/quote]



Obrazek


Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”