Kotły ,piece grzewcze węglowe

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
marcinbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 861
Od: 24 mar 2015, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Na pograniczu

Re: Kotły ,piece grzewcze węglowe

Post »

Tak się składa że wiem dokładnie ;) Ale zobacz jaki fajny opał można za pomocą tej linii produkcyjnej zrobić.

Obrazek
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4209
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Kotły ,piece grzewcze węglowe

Post »

No to pokaż linka do ceny. Niech publika też się uśmiechnie! ;:oj
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
marcinbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 861
Od: 24 mar 2015, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Na pograniczu

Re: Kotły ,piece grzewcze węglowe

Post »

maryann pisze:No to pokaż linka do ceny. Niech publika też się uśmiechnie! ;:oj
Niestety nie prowadzę sprzedaży detalicznej. Ale jak podjedziesz tirem to Ci łódkę załaduje, zważę i wystawie odpowiednie dokumenty.

Tu masz na pierwszym planie około 30t weź to prowokuj.
Obrazek
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kotły ,piece grzewcze węglowe

Post »

Czyli wszystko sprowadza się do "kup opał" zamiast "zetnij swoje drzewo i użyj go do opalania, a na miejscu ściętego zasadź kolejną brzozę". Na własny użytek kupowanie linii do robienia pelletu w życiu się nie zwróci przy w miarę ocieplonym domu, a jak się doliczy koszt uprawy roślin energetycznych, ich cięcia, suszenia i składowania to taniej wychodzi gaz, a inwestycja w cały majdan do pelletu jest wyższa niż pompę ciepła.
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4209
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Kotły ,piece grzewcze węglowe

Post »

marcinbb pisze:Co masz zrobić z drzewem? Przepuścić przez rębak
maryann pisze:pokaż linka do ceny [rębaka].
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kotły ,piece grzewcze węglowe

Post »

Nie do mnie, nie znam najnowszych cen. Kilka lat temu znajomy rolnik kupił za 70tyś. Trochę robił dla elektrociepłowni, później zmieniły się przepisy i teraz produkuje pellet na swój użytek bo sprzedać tego niema komu, a słomę czy łodygi z kukurydzy i tak ma ze swojego gospodarstwa. Cena energii elektrycznej jeśli chce się dobrze sprasować też są poważne, np nie opłaca się kupować słomy i przerabiać na opał. Bo rolnik tanio nie sprzeda, skoro może rozdrobnić i wykorzystać jako nawóz.
marcinbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 861
Od: 24 mar 2015, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Na pograniczu

Re: Kotły ,piece grzewcze węglowe

Post »

quote="maryann"]
marcinbb pisze:Co masz zrobić z drzewem? Przepuścić przez rębak
maryann pisze:pokaż linka do ceny [rębaka].
[/quote]

A Twoje pytanie brzmiało:
maryann pisze:Oczywiście wiesz ile kosztuje rębak i linia do pelletu?
Więc odpisałem że wiem doskonale ile kosztuje linia produkcyjna do pelletu, w której rębak nie jest niezbędny do produkcji lecz tzw. młynek.
Wracając do tematu pellet ze słomy to jakaś pomyłka za mała wartość opałowa i zbyt drogi surowiec, dodatkowo musi być suchy a to znacząco zwiększa koszty produkcji. Odnośnie ceny 70 tyś. sama ładowarka kosztuje dużo więcej, ale może rolnik ręcoma ładuje tiry przed wysłaniem towaru.
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kotły ,piece grzewcze węglowe

Post »

Miałem podać że koszt linii to kilka mln złotych bo trzeba pole skosić (kombajn >1mln zł), zrobić baloty i zwieźć (ciągnik, maszyny i przyczepy pewnie z półtora mln), do drobnego pelletu używał też jakiejś dmuchawy która służy mu też do przesypywania zboża - pewnie kilka tysięcy warte albo i więcej, trzeba to robić pod dachem - nie wiem ile stodoła może kosztować, ale jak się nie jest ministrem to pewnie ze 300tyś. Ziemię pod wszystko też trzeba kupić. Kolejne parę stówek.
Takie rzeczy jak ładowacz to każdy większy rolnik ma od lat.
A wartość opałowa słomy jest niska ?
http://www.biomasa.org/index.php?d=arty ... =51&art=47
marcinbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 861
Od: 24 mar 2015, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Na pograniczu

Re: Kotły ,piece grzewcze węglowe

Post »

Faktycznie przekonałeś mnie idę kupić 300 ha ziemi, i kilkadziesiąt maszyn aby robić pellet ze słomy.

Temat produkcji pelletu z mojej strony uważam za wyczerpany, niestety nie mam już argumentów aby przekonać fachowców którzy widzieli linie produkcyjną pelletu u rolnika kilka lat temu. Za co serdecznie przepraszam jak tylko stanę się teoretykiem na pewno podejmę się dalszej dyskusji.
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kotły ,piece grzewcze węglowe

Post »

Na listość buska, czemuż aż 300ha? Przecież namawiałeś do przerabiania na pellet gościa co ma parę drzew do wycięcia.
No ale lepiej strzelić focha niż wykazać że przerabianie na pellet jest uzasadnione ekonomicznie....
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4209
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Kotły ,piece grzewcze węglowe

Post »

Ślizgacie się jak piskorze. A ja pytam w reakcji na taki wpis:
marcinbb pisze:Co masz zrobić z drzewem? Przepuścić przez rębak(...)? Można też z tego zrobić pellet (...).
Pytam: ile kosztuje sprzęt do realizacji tego pomysłu?
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
marcinbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 861
Od: 24 mar 2015, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Na pograniczu

Re: Kotły ,piece grzewcze węglowe

Post »

newrom pisze:Na listość buska, czemuż aż 300ha? Przecież namawiałeś do przerabiania na pellet gościa co ma parę drzew do wycięcia.
No ale lepiej strzelić focha niż wykazać że przerabianie na pellet jest uzasadnione ekonomicznie....
Powiedziałeś że pellet robi się ze słomy, pędów kukurydzy a "ładowacz" ma każdy rolnik. Jak pisałem nie podejmuję się dyskusji z Tobą jesteś bardziej doświadczony w produkcji pelletu. Rolnik ze mnie żaden bo nie płacę krus`u więc nie wiem o czym mam pisać może rolnicy mają jakąś wiedze tajemną o produkcji pelletu z tego powodu wolę posłuchać Ciebie. Może się czegoś nauczę?
maryann pisze:Pytam: ile kosztuje sprzęt do realizacji tego pomysłu?
newrom pisał że kilka lat temu za 70 tyś. można było robić pellet przemysłowo dla elektrowni. Ty nie musisz robić przemysłowo więc należało by poszukać/zrobić pelleciarkę z części z alledrogo.
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4209
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Kotły ,piece grzewcze węglowe

Post »

No właśnie. co najmniej kilkadziesiąt tysięcy PLN.
Więc moje wcześniejsze pytanie pozostaje zasadne- co zrobić z kilkudziesięcioma drzewami, jeśli w sprzedaży pozostaną piece zasilane wyłącznie przez zasobnik?
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”