Ustawa (nowa) o ustroju rolnym

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
d4r3k88
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 15 mar 2016, o 12:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Ustawa (nowa) o ustroju rolnym

Post »

słyszeliście o nowej ustawie o ustroju rolnym? Link usunięto,tekst tam nie istnieje/K
To prawo pierwokupu to chyba dobra rzecz?
litk
50p
50p
Posty: 54
Od: 23 lut 2015, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nowa ustawa o ustroju rolnym

Post »

To prawo pierwokupu to chyba dobra rzecz?
No dobra jak jesteś agencją rolną to z pewnością. Po 1 maja ustaje jakikolwiek handel ziemią rolną albo przynajmniej będzie bardzo utrudniony.
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nowa ustawa o ustroju rolnym

Post »

Przy okazji spadną ceny domów na ziemi rolnej, jak ktoś ma kasę to będzie dobry moment by je zainwestować (tak samo jak pomimo zakazu sprzedaży ziemi obcokrajowcom, kupowali oni ziemię).
Jak się skończy obecne szaleństwo to prawo zostanie zmienione i ceny znów wzrosną....
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4805
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Sejm uchwalił ustawę wstrzymującą sprzedaż ziemi/ zmiany zasad obrotu gruntami rolnymi.

Post »

Czy według was jedna poprawka też budzi zastrzeżenia ? Mianowicie chodzi o wyłącznie spod zakazu Kościoła i związków wyznaniowych. O co mi chodzi. Nie jest to atak na religię ani na kościół, bo sam jestem osobą wierzącą, ale wierzę w Boga a nie w kler, który każdy widzi co robi i jak się zachowuje. Chociażby przykład z samej góry. Papież krzyczy, a oni swoje.
Były protesty przed laty i jakoś kler nie obstał ani za pisem ani za społeczeństwem oficjalnie. Nie mówię tutaj o księżach którzy pomagają ludziom w swoich parafiach, ale o ogół. To za co te podziękowania ? Nie dojdzie do spekulacji > bo ja nie jestem tego pewien.
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
Awatar użytkownika
zuzia55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2993
Od: 24 kwie 2008, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Parczew

Re: Nowa ustawa o ustroju rolnym

Post »

Tak się zastanawiam,po co związkom wyznaniowym ziemia?Chyba religijne założenia są inne niż wykup ziemi,bo działki pod budowę świątyni i tak bez problemu mogliby kupić.
Kler był już zwolniony z cła na samochody sprowadzane z zagranicy,czym to się skończyło wszyscy wiedzą.
Dobrze,że chociaż "pozwolili"rolnikowi wycofać się z transakcji sprzedaży ziemi, o ile nie będzie mu odpowiadała,bo wtedy byłby cyrk i przejęcia ziemi przez Agencję za przysłowiowy grosz, a po kilku latach- zmiana przepisów i ponownie rząd ma zagwarantowane wpływy do budżetu kosztem rolników.
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nowa ustawa o ustroju rolnym

Post »

Za agitkę przedwyborczą muszą zapłacić, a że naszymi pieniędzmi to inna bajka.
Stawiam dychę że RP będzie płacić rolnikom odszkodowania, a ustawę pewnie by uwalił trybunał, gdyby go ... nie sparaliżował.
Mam nadzieję że następna władza skieruję całą szajkę pod trybunał stanu, a nie zachowa się jak miękkie wacki z peło gdy trzeba było głosować nad TS ***

Zmoderowałam Twój wpis/KaRo
DecoY
100p
100p
Posty: 185
Od: 18 sie 2014, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nowa ustawa o ustroju rolnym

Post »

zuzia55 pisze:Tak się zastanawiam,po co związkom wyznaniowym ziemia?Chyba religijne założenia są inne niż wykup ziemi,bo działki pod budowę świątyni i tak bez problemu mogliby kupić.
Kler był już zwolniony z cła na samochody sprowadzane z zagranicy,czym to się skończyło wszyscy wiedzą.
Po to , że ta ziemia byłą kiedyś ich.
Czym się skończyło, bo ja nie wiem, to sprowadzanie samochodów. Chętnie bym sobie tez sprowadził bez cła.
Nie wdawaj się z głupim w długie rozmowy i nie chodź do tego, kto nie ma rozumu.
Strzeż się go, byś nie miał przykrości i byś się nie splamił przez zetknięcie z nim.
Unikaj go, a znajdziesz wytchnienie i nie doznasz rozgoryczenia z powodu jego nierozumu.
Awatar użytkownika
zuzia55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2993
Od: 24 kwie 2008, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Parczew

Nowa ustawa o ustroju rolnym

Post »

Import bezcłowy
Zwolniono również z opłat celnych dary na cele
kultowe, charytatywno-opiekuńcze i
oświatowo-wychowawcze, a także maszyny, urządzenia
i materiały poligraficzne z papierem włącznie.
Kościelna prasa może być więc tańsza od
niekościelnej.
Bezcłowy import samochodów stał się procederem
przestępczym na wielką skalę. W 1998 r. w Lublinie
stanęło przed sądem 18 księży oskarżonych o
oszustwa celne: sprowadzali z zagranicy samochody,
które od razu trafiały do autokomisów. Według
poufnego raportu Głównego Urzędu Ceł auta
importowała co ósma parafia katolicka. Jedna tylko
parafia Jadwigi Królowej w Piasecznie zaopatrzyła
się w 30 bryk - wszystkie oczywiście do celów
kultowych!
W roku 1997 darowanoksiężom jeśli już opłaty celne na kwotę
8 mln zł. Skandaliczne nadużycia zmusiły wreszcie
władze do reakcji: od roku 1998 zwolnienie z cła
nie dotyczy samochodów osobowych i towarów
akcyzowych.
Jeszcze 3 lata temu GUC monitorował kościelny
import, lecz na polecenie pobożnego prezesa
Paczochy przestał to czynić.

http://forum.NAZWA-przez-oprogramowanie-wykluczona/forum/w,904,1336 ... p133656724
Nie udawaj ,ze nie umiesz korzystać z wyszukiwarki.
DecoY
100p
100p
Posty: 185
Od: 18 sie 2014, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nowa ustawa o ustroju rolnym

Post »

Stał się procederem przestępczym. Proszę mnie napisać, jeżeli ma pani możliwość zapłacenia podatku, lub nie, to czy Pani zapłaci czy nie. Po drugie, z tego zapisu wklejonego JASNO wynika, że proceder był absolutnie zgodny z prawem. To że ktoś czegoś nie dopatrzył, nie zwalnia z ustawodawcy od odpowiedzialności, no chyba że to jest kler. Handel nie jest zabroniony, ksiądz mógł sobie kupić auto i sprzedać, jak chce i ile chce, bo uzna że już mu nie jest potrzebne. Ja też bym chciał, ale nie mogę, jednak nie krytykuję nikogo za to że sobie dorobił. Poza tym clenie towarów jakichkolwiek, jest absurdalne.
Nie wdawaj się z głupim w długie rozmowy i nie chodź do tego, kto nie ma rozumu.
Strzeż się go, byś nie miał przykrości i byś się nie splamił przez zetknięcie z nim.
Unikaj go, a znajdziesz wytchnienie i nie doznasz rozgoryczenia z powodu jego nierozumu.
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Nowa ustawa o ustroju rolnym

Post »

Problemem nie jest to, że ktoś wykorzystuje możliwości, tylko to, że nadmiernie uprzywilejowuje (takie trudne słowo jakies mi wyszło ;) ) się pewne grupy.
W imię czego?
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
DecoY
100p
100p
Posty: 185
Od: 18 sie 2014, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nowa ustawa o ustroju rolnym

Post »

Wyróżnienia nadaje się z 2 powodów: uprzywilejowania, lub prześladowania. Samo clenie towarów jest nierozsądne, a odpisanie od niej kleru miało na celu tylko i wyłącznie wyobcowanie ze społeczeństwa, co jak się czyta tutaj posty, udało się. 8mln "strat" jest śmieszne, bo kancelaria byłego prezydenta wydała 100 mln rocznie. Dla mnie lamentem nie je to że robili to księża, tylko to że nie robili tego wszyscy. Komuś się udało, ok, jest to lepsze niż nikomu.
Nie wdawaj się z głupim w długie rozmowy i nie chodź do tego, kto nie ma rozumu.
Strzeż się go, byś nie miał przykrości i byś się nie splamił przez zetknięcie z nim.
Unikaj go, a znajdziesz wytchnienie i nie doznasz rozgoryczenia z powodu jego nierozumu.
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Nowa ustawa o ustroju rolnym

Post »

Mhm, więc żeby zrobić koło pióra klerowi nadaje się im przywileje? Ciekawa koncepcja.
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
DecoY
100p
100p
Posty: 185
Od: 18 sie 2014, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nowa ustawa o ustroju rolnym

Post »

Żeby prześladować, wyróżnia się go, proste. To działa.
Nie wdawaj się z głupim w długie rozmowy i nie chodź do tego, kto nie ma rozumu.
Strzeż się go, byś nie miał przykrości i byś się nie splamił przez zetknięcie z nim.
Unikaj go, a znajdziesz wytchnienie i nie doznasz rozgoryczenia z powodu jego nierozumu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”