Jak rozpoznać kierunek padania slońca?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
dedert
500p
500p
Posty: 896
Od: 3 cze 2015, o 00:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koło

Re: Jak rozpoznać kierunek padania slońca?

Post »

Tak całkiem na wierzchu, później trawa ją przykryła, czy właściwie perz. Widzę że rosną tam też inne rośliny z grupy nawozów zielonych jak wyka, i pewnie coś jeszcze czego nie zidentyfikowałem. Później pokażę zdjęcia.
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak rozpoznać kierunek padania slońca?

Post »

No to faktycznie łubin słodki mógł być zjedzony przez ptaszyska, ja siałem gorzki (oczywiście jak kupowałem to miał być słodki...) i ani kury, ani inne ptaszyska nie chciały ruszać.
dedert
500p
500p
Posty: 896
Od: 3 cze 2015, o 00:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koło

Re: Jak rozpoznać kierunek padania slońca?

Post »

Ja nie kupowałem gorzkiego bo ponoć jest na lepsze klasy ziemi i u mnie tylko żółty miał się sprawdzić. Ale chyba zaryzykuje
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak rozpoznać kierunek padania slońca?

Post »

Bzdury :) Wymagania mają takie same, tylko gorzki zawiera jakiś składnik którego udało się pozbyć w "słodkim". No i słodki jest lepszy na paszę, ale i droższy.
dedert
500p
500p
Posty: 896
Od: 3 cze 2015, o 00:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koło

Re: Jak rozpoznać kierunek padania slońca?

Post »

A łubin niebieski to też gorzki? Udało mi się znaleźć na olx u jakiegoś rolnika z okolic niebieski w cenie 1zl. Aż się nie chce myśleć że płaciłem 4x tyle i nie dodatek jako karmę dla ptaków :P
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak rozpoznać kierunek padania slońca?

Post »

Kolor niewiele mówi, zapytaj rolnika tylko mu powiedz że potrzebujesz do przyorania bo inaczej może skłamać :-)
Możesz też rozgryźć ziarno i sprawdzić czy jest gorzki, ale to raczej świeże ziarno (albo moczone).
Tak czy siak zmieszaj go z ziemią, szybciej złapie wilgoć.
dedert
500p
500p
Posty: 896
Od: 3 cze 2015, o 00:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koło

Re: Jak rozpoznać kierunek padania slońca?

Post »

A czy coś da jeśli będę go parę godzin moczyć w wodzie przed wysianiem? Może wtedy wykielkuje bez czekania na deszcz.
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak rozpoznać kierunek padania slońca?

Post »

Jeśli masz glinę i zakopiesz go głęboko to spoko, ale jeśli masz piach to ziarno co prawda skiełkuje, ale przy suszy może nie dać rady. A może za kilka dni spadnie deszcz i nie masz się o co martwić ;)
Niestety zabawa w rolnictwo to trochę hazart, możesz zaryzykować i wygrać trochę czasu, albo przegrać zasiewy.
Jeśli tam będzie mieszanka z facelią to ja bym namoczył, nawet gdyby coś złego się stało z łubinem to będziesz miał co przyorać.
dedert
500p
500p
Posty: 896
Od: 3 cze 2015, o 00:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koło

Re: Jak rozpoznać kierunek padania slońca?

Post »

Kupiłem 50 kg łubiny na 20 ar. I zastanawiam się czy zaprawiać to Vitavax 200 FS a później Nitroflorą? Ile łubin rośnie żeby go przeorać? Czy poczekać aż będą nasiona i wtedy skosić i przeorać żeby sam się wysiał ponownie? Ile razy w roku można przeorać łubin? Może lepiej jakbym kupił 100 kg i wysiał w 2 partiach po 50 kg w odstępach 2-3 miesiące? Czy może w takim czasie nie zdąży się rozłożyć?
dedert
500p
500p
Posty: 896
Od: 3 cze 2015, o 00:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koło

Re: Jak rozpoznać kierunek padania slońca?

Post »

Kupię jednak sobie glebogryzarkę 6 KM w typie Fuxtec AF 200. Działka była orana w ubiegłym roku, więc nie powinno być problemu dla takiej glebogryzarki. Obecnie rośnie tam perz, chrzan, wyka i pewnie też to co posiałem. Nie wiem teraz czy skosić to i niech odleży trochę i dopiero przejechać, czy wstępnie obrobić zieleninkę glebogryzarką z pługiem (bo i pług dokupię, ten model ma możliwość doczepiania różnych akcesorów), a później przejechać nożami?
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak rozpoznać kierunek padania slońca?

Post »

Pomyśl o traktorku, jakiegoś słabego japsa kupisz i podepniesz do niego potrzebne narzędzia.U mnie na glinie 17KM daje radę z pługiem dwuskibowym, glebogryzarką ~120cm szerokości i podobną kosiarką rozdrabniającą. Aha, 4x4 włączam tylko pod górkę.
dedert
500p
500p
Posty: 896
Od: 3 cze 2015, o 00:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koło

Re: Jak rozpoznać kierunek padania slońca?

Post »

Niestety budżet ograniczony, 2tys to i tak dla mnie sporo.
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak rozpoznać kierunek padania slońca?

Post »

Rozumiem, w takim razie wypożycz na kilka dni glebogryzarkę i sprawdź jak się będzie spisywać. Nie wyobrażam sobie jak lekka musi być ziemia by urządzenie ważące 69kg dało radę pociągnąć pług (chyba że jakiś mikroskopijny). Fajne jest to że ma koła, to na pewno będzie lżej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”