MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.6

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.6

Post »

Odp- kota nie dokarmiaj :D
- mężowi wytłumacz ,,nie ma pszczółek, nie ma plonów", za to będą pikne rośliny bez owoców i zakupy owoców dla dzieci w sklepie :D
klik
1000p
1000p
Posty: 1045
Od: 16 wrz 2015, o 13:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.6

Post »

Mondfa zrób test mężowi. Połóż dłoń tuż przy gnieździe murarki.Zapewniam, że po chwili konsternacji murarka będzie wlatywała do dziury i nie będzie,zwracała na Ciebie uwagi.Możliwe że latają teraz tylko samce, one robią spore zamieszanie. Samce są łagodne jak baranki i nie mają żądeł.
Awatar użytkownika
Mondfa
500p
500p
Posty: 825
Od: 21 mar 2016, o 09:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.6

Post »

Dziękuje Wam :) samce nie maja żądeł, to dobra wiadomość. A samice mają? ;:oj
Wielu ludzi nigdy nie łączy się ze swoimi prawdziwymi talentami i nigdy nie dowiaduje się, do osiągnięcia czego tak naprawdę są zdolni./Ken Robinson
Ogródkowo
Doniczkowo
elraf
100p
100p
Posty: 127
Od: 27 maja 2012, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.6

Post »

Mondfa pisze:Dziękuje Wam :) samce nie maja żądeł, to dobra wiadomość. A samice mają? ;:oj
Kilka stron wcześniej temat poruszany - wystarczy trochę trudu włożyć i poczytać nie produkując kolejnych postów ..... ;-) to tak na marginesie bez obrażania się na mnie ;-) .

A tak w temacie , proponuję tak na szybko na dziś , zamówić w necie z 2-3 wiązki trzciny ( np. na allegro ) umieścić tą trzcinę np z 10 metrów od werandy w jakimkolwiek domku np. z butelki 5 litrowej po wodzie lub cokolwiek innego ( wpisując w google hasło domek dla muraki pomysłów wyskoczy bądź ile ) i po tym myślę że pszczółki zaczną się przenosić do rurek trzcinowych a a przy werandzie zrobi się spokojniej i twój mąż będzie miał większy luz psychiczny .
Awatar użytkownika
Mondfa
500p
500p
Posty: 825
Od: 21 mar 2016, o 09:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.6

Post »

Wiem, że pewnie już tysiące razy temat był poruszany. Szukałam ale nie natrafiłam. :oops: zrobię domki z trzciny i drewna bo w lesie mieszkamy to możliwości sporo :) a jak już zauważę ze się przenoszą do tych nowych lokali zastępczych to będę mogła je przenieść gdzieś dalej? Czy to spowoduje, że się obraza? Nie chciałabym ich stracić :) sympatyczne są bardzo No i wiadomo. Pożyteczne :) nieocenione wręcz :) dziękuje jeszcze raz za porady!!!
Miłej wiosny :)
Wielu ludzi nigdy nie łączy się ze swoimi prawdziwymi talentami i nigdy nie dowiaduje się, do osiągnięcia czego tak naprawdę są zdolni./Ken Robinson
Ogródkowo
Doniczkowo
elraf
100p
100p
Posty: 127
Od: 27 maja 2012, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.6

Post »

Mondfa

Przenieś je w okolice drzewek owocowych jeśli masz dadzą ci dużo radości jak zwiększą się zbiory , a jak nie masz to sobie spokojnie poradzą i będą zbierać pył gdzie indziej ;-)
Awatar użytkownika
Mondfa
500p
500p
Posty: 825
Od: 21 mar 2016, o 09:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.6

Post »

Obrazek
Uprzejmie proszę o identyfikację. Nie da spokoju No....
Obrazek
Wielu ludzi nigdy nie łączy się ze swoimi prawdziwymi talentami i nigdy nie dowiaduje się, do osiągnięcia czego tak naprawdę są zdolni./Ken Robinson
Ogródkowo
Doniczkowo
diodas1
500p
500p
Posty: 529
Od: 7 paź 2009, o 23:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.6

Post »

elraf ma rację. Koniecznie przeczytaj cały ten wątek, najlepiej od początku, od pierwszej części. Dowiesz się że pszczoły się nie przenoszą i najlepiej samemu też nie przenosić gniazda w trakcie trwania sezonu bo matka pewnie nie znajdzie jego nowej lokalizacji i jej dzieci mogą tego nie przeżyć. Pszczoły nie mają mebli do przenoszenia. Wylatują wiosną z zimujących kokonów, szukają w najbliższym otoczeniu stosownej dziurki do składania jaj a potem kursują z pyłkiem wte i wewte a pod koniec sezonu kończy się ich pracowite życie. Można zachęcić je do znoszenia pyłku i jaj do przygotowanego dla nich nowego prowizorycznego domku w pobliżu tej przybudówki a dopiero jesienią przenieść całość tam gdzie zechcesz. Trochę późno o tym pomyślałaś bo teraz kiedy jak widać są już samice to pewnie zajmą znowu przypadkiem odkryte otwory w tej werandzie i inne podłożone im oferty mieszkań staną się mniej interesujące. Na wszelki wypadek zaopatrz się szybciutko w trzcinę i zrób hotel dla owadów. Zawsze coś tam może zamieszkać na dobry początek nowej planowej hodowli
moje pszczółki https://drive.google.com/drive/folders/ ... nRVOWlxaEk" onclick="window.open(this.href);return false;
balkonowa poziomkownia https://drive.google.com/drive/folders/ ... GFnaWxaUnc" onclick="window.open(this.href);return false;
elraf
100p
100p
Posty: 127
Od: 27 maja 2012, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.6

Post »

Mondfa ... pięknie złapane "bzykanie" , czyli samiec na samicy :tan . Oczywiście murarka . oj tak jak napisał diodas , przypadkiem nie przenoś teraz , lepiej wystaw rurki i może się tam zaadoptują w nich . Jak się do ciebie sprowadziły to dobry znak hihi ;-) podtrzymaj hodowlę zobaczysz da ci sporo radości mając takich towarzyszy ;-) . a teraz kilka dni gody
klik
1000p
1000p
Posty: 1045
Od: 16 wrz 2015, o 13:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.6

Post »

elraf pisze:Kilka stron wcześniej temat poruszany - wystarczy trochę trudu włożyć i poczytać nie produkując kolejnych postów ..... ;-) to tak na marginesie bez obrażania się na mnie ;-) .
Sorki czasami mam dzień pełen negatywnych emocji w pracy i trzeba się jakoś wyładować :wink:

diodas1 Nie wiedziałem , że one mają dwa pokolenia. Dzięki za info.
Awatar użytkownika
Mondfa
500p
500p
Posty: 825
Od: 21 mar 2016, o 09:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.6

Post »

Mąż się uspokoił ;:306 schował sprzęt ;:306
Jeszcze raz dziękuję. Studiuję wątek. 6 części po 70 stron - jest co czytać ;:215
Zastanawiamy się teraz, czy w ogóle je stąd wyprowadzać... Może niech sobie będą... Chyba większych szkód nie poczynią w tej elewacji, co...?
Wielu ludzi nigdy nie łączy się ze swoimi prawdziwymi talentami i nigdy nie dowiaduje się, do osiągnięcia czego tak naprawdę są zdolni./Ken Robinson
Ogródkowo
Doniczkowo
elraf
100p
100p
Posty: 127
Od: 27 maja 2012, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.6

Post »

Mondfa pisze:Mąż się uspokoił ;:306 schował sprzęt ;:306
Jeszcze raz dziękuję. Studiuję wątek. 6 części po 70 stron - jest co czytać ;:215
Zastanawiamy się teraz, czy w ogóle je stąd wyprowadzać... Może niech sobie będą... Chyba większych szkód nie poczynią w tej elewacji, co...?


Nie poczynią tylko im zapewnij trochę trzciny , poszukaj potnij , albo kup na alle.... można po 8 zł za 100 szt kupić a myślę że na początek więcej jak 100-200 ci nie trzeba , jak już zaczęły gody to ostatni gwizdek , samice zaraz będą szykować gniazda .
Awatar użytkownika
Mondfa
500p
500p
Posty: 825
Od: 21 mar 2016, o 09:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.6

Post »

Już zamówiłam trzcinę :) Porobię domki.

Murarki są już z nami drugi sezon. W ubiegłym roku się wprowadziły.
Mam na nie widok z sypialni :) fajnie poobserwować.
Wielu ludzi nigdy nie łączy się ze swoimi prawdziwymi talentami i nigdy nie dowiaduje się, do osiągnięcia czego tak naprawdę są zdolni./Ken Robinson
Ogródkowo
Doniczkowo
Zablokowany

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”