Podlewanie w tunelu i gruncie,ciśnienie wody,

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Vendeur
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 40
Od: 7 lip 2022, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Woda w beczce 200l ze studni poprzez zasysanie ciśnieniowe?

Post »

Cześć,

posiadam beczkę 200l i chciałbym napełniać ją wodą. Beczka ma wieczko, którego nie chciałbym odcinać, aby np. zbierać do niej deszczówkę za pomocą jakiejś instalacji w stylu odwróconego parasola.

Widziałem na YT filmik ( https://www.youtube.com/watch?v=eikikqMvG6o ), jak do zbiornika poprowadzono rury z rzeki, odprowadzono rury do ogrodu i po napełnieniu zbiornika, otworzeniu zaworów, wypływająca woda tworzyła podciśnienie w zbiorniku, który zasysał ją z rzeki. Na ogrodzie nie mam obecnie prądu, ani możliwości podłączenia pompy.

Zastanawiam się, czy gdybym wykopał studnię abisyńską (lustro wody powinno być na głębokości około 4 m + 1 m wysokości beczki), zrobił instalację z rurek PCV do beczki, w beczce zamontował na dole kranik, czy w ten sposób mógłbym też zasysać za pomocą podciśnienia wodę ze studni. Ciśnienia dużego nie potrzebuję, na tyle, aby napełnić konewkę. Na podlewanie zużywam około 50L wody, więc beczka 200 L wystarczyłaby na ciągłą wymianę wody.
G2000
100p
100p
Posty: 137
Od: 5 kwie 2020, o 20:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Woda w beczce 200l ze studni poprzez zasysanie ciśnieniowe?

Post »

Nigdy nie byłem orłem z fizyki ale na mój gust to nie ma prawa działać.
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8658
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Podlewanie w tunelu i gruncie,ciśnienie wody,

Post »

Pytanie trochę dziwne nawet jak dla mnie , ale na taką informację trafiłam to zapytam .
Moczenie kamieni diabaz w wodzie do podlewania ma taką wodę szczególnie uzdatniać .
Rośliny są zdrowsze itp . Spotkaliście się z taką ciekawostką i stosowaliście ?
Wroniarz
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1022
Od: 8 kwie 2020, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Podlewanie w tunelu i gruncie,ciśnienie wody,

Post »

Vendeur,
Najtańsza woda jest z dachów. Gdybym miał na pięciu metrach wierciłbym abisynkę.
Obejrzałem film do połowy. W ciągu 6 minut było 10 reklam. Sami się z siebie śmieli.
Stawki za każdy tysiąc wyświetleń reklamy na YT to średnio około 1 zł za każde 1000 wyświetleń.
kuba82
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 13 lut 2021, o 15:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Podlewanie w tunelu i gruncie,ciśnienie wody,

Post »

Witam,szukam podpowiedzi osób doświadczonych.Mianowicie mam dylemat jakich kroplowników ewentualnie jakiej tasmy użyć do nawadniania kropelkowego?Podlewanie odbywać się będzie z "mausera",który mogę postawić naokoło 1,2-1,5 m od poziomu gruntu.Zamierzam rozciągnąć linię główna wzdłuż ogródka i od niej rozłożyć sekcje z kroplownikami,których będzie około 35-40
Chodzi o to,żeby tak wyregulować kroplowniki aby mauser wystarczał na jakieś 3-4 dni,gdyż w tym roku nie mogę sobie pozwolić na codzienne wizyty na działce.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”