Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 2

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 22, 23, 24, 25, 26
Autor Wiadomość
chmietus
 Tytuł: Re: Kosa spalinowa - jaka ?
PostNapisane: 28 lut 2021, o 15:36 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

1 szt.
Witam. Ja przez 7 lat kosiłem kosą firmy ZIPPER o mocy 1.9 km.

Plusy: aluminiowa rurka (nie rdzewieje)
Minusy: marnej jakości głowica do żyłki, najtańszy szarpak/starter. Duże koszty oleju przy proporcji 1:25, (ja robiłem 1:50 olej stihl, ponieważ nie czytałem instrukcji i mimo to silnik sprawny do końca), obok silnika nie miałem również problemów z wałem i przekładnią kątowa ale dbałem o smar. Generalnie po za aluminiowymi rurkami nie różni sie niczym od tanich chińczyków a cena wtedy 500 zł więc nie warto.
Od roku posiadam kose Stiga sbc 252 d, ciężka ale właśnie mam nadzieję, że dzięki temu co chwila nie będzie się psuła oraz że będzie trwalsza.

Zobacz profil Wyślij e-mail      

chmietus
PostNapisane: 7 mar 2021, o 14:29 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

1 szt.
Widzę, że na forum często polecane są kosy firmy Oleo-Mac. Konkurencyjna do mojej Stigi sbc 252D jest model Oleo-Mac bch 400T. Podobna moc i cena.
Mój wybór padł na Stige ze względu na autoryzowane sklepy marki stiga w okolicy.

Wielkopolanin88
PostNapisane: 21 kwi 2021, o 13:19 
10p - Początkujący
10p - Początkujący

0 szt.
Miałem kupić Stigę 252D, ale po przeczytaniu kilku opinii na jej temat zrezygnowałem. Stanęło na Makicie. Zobaczymy jak się sprawdzi w użytkowaniu. Trochę kosztowała, ale na swojego "Demona" nie mam już siły. Ciągle coś się psuje i szkoda to naprawiać.

Adaxis
PostNapisane: 9 maja 2021, o 11:18 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...

0 szt.
Witam, Kosa KOSA STIGA SBC 252 3 latka, wczoraj najprawdopodobniej zatarła się po 20min. pracy :( Mieszanka olejowa była robiona prawidłowo, olej firmowy Stiga, objaw gwałtowne zatrzymanie z wysokich obrotów, głowica się kręci ale nie można pociągnąć linką. Zanim skontaktuje się z serwisem powiedzcie o coś na temat: czy takie rzeczy się naprawia, ew. za ile itp? Mógłbym sam rozebrać, ale zobaczymy co podpowiecie...

leszeg
PostNapisane: 10 maja 2021, o 15:15 
200p
200p

więcej niż 1 szt.
Jak rozumiem nie można pociągnąć linki szarpaka czyli silnika nie da się uruchomić? Można od strony wydechu spojrzeć na tłok. Najczęściej tam się zacierają.
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2731103.html

Jeśli chodzi o naprawę to tak, oczywiście można to naprawić. Nie znam niestety cen części Stigi, ale do tych innych chińskich kos (np. nac, demon itp) są gotowe zestawy do regeneracji w cenie około 40zł. Zakładam, że Stiga będzie pewnie droższa.

Adaxis
PostNapisane: 21 maja 2021, o 11:09 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...

0 szt.
leszeg -dzięki wielkie za odzew. Byłem u mechanika - odkręciła się nakrętka na wale i blokuje koło rozrusznika ręcznego. Zakręcił i po 15min pracy to samo :( Wygląda na to, że oryginalnie jest ona prawdopodobnie na kleju i dlatego mechanik nic nie pomógł :( Czy po zakręceniu nakrętki można naciąć flexem czoło śruby i rozbić klinem na zewnątrz, blokując bardziej nakrętkę? Co Ty na to?

leszeg
PostNapisane: 21 maja 2021, o 12:28 
200p
200p

więcej niż 1 szt.
Ja bym najpierw sprawdził czy nakrętka/wał ma zerwany gwint. Jeśli tak to trzeba będzie coś rzeźbić. W przeciwnym wypadku użyłbym kleju czerwonego i dokręcił z odpowiednim momentem (klucz dynamometryczny konieczny). Takie rzeczy zawsze na klej, bo tam są duże wibracje. Jak chcesz użyć swojego sposobu, który pewnie zadziała, to już na własną odpowiedzialność.

Daws892
 Tytuł: Jaka kosa spalinowa
PostNapisane: 23 maja 2021, o 23:42 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

0 szt.
Witam.
Mam działkę ok 700m2 porośniętą trawą, mleczem i chwastami wszystko max 30cm. Brak pokrzyw, krzaków itp.
Działka nie jest równa, kretowiska, dołki, górki.
Chciałbym kupić kosę spalinową do koszenia. Nie za milony ale też nie badziewie żeby posłużyło trochę i żeby był dobry serwis, części dostępne.
Proszę o doradzenie jaką kosę kupić.
Pozdrawiam

toolpusher
 Tytuł: Re: Jaka kosa spalinowa
PostNapisane: 24 maja 2021, o 22:21 
500p
500p

1 szt.
Napisał byś coś o budżecie bo tak to odpowiedź będzie kup Stihla lub Husqvarnę. I zobacz 2 wątki niżej.

Damian193
PostNapisane: 26 maja 2021, o 08:50 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

0 szt.
Witam.
Mamy zamiar kupić kosę spalinową. Areał 500m2, a w nim dom 10x10m. Póki co jest to teren budowy z dużą ilością gruzu, drewna, badyli i jakichś samorodków w ziemi. Moim zdaniem zwykła kosiarka spalinowa z napędem odpada, bo co rusz nóż by pewnie uderzał o kamień, kawałek cegły lub inne badziewie i ten zakup odkładam dopóki nie uporam się z trawnikiem. Wybór padł na kosę spalinową. Do tej pory pożyczałem kosę firmy Texas od taty. Dawała radę ale jednak w tym roku będziemy mieli się plan wprowadzać to wolałbym mieć jakiś sprzęt pod ręką. Ewentualnie jak Texas dokona żywota to pożyczyć Tacie żeby mógł też sobie skosić trawę. U niego jest ok 25 ar plus rów melioracyjny. Myślę, że ma długości ok 80m. Co moglibyście mi polecić? Kwota jaką dysponuję to ok 1500 zł. Może jeszcze jakieś zaskórniaki bym wydrapał.
Pozdrawiam serdecznie

toolpusher
PostNapisane: 4 cze 2021, o 01:15 
500p
500p

1 szt.
Zerknij na Oleo Mac Sparta 381T. Sprawdź też czy masz serwis w okolicy.

Adaxis
PostNapisane: 20 cze 2021, o 11:52 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...

0 szt.
leszeg napisał(a):
Ja bym najpierw sprawdził czy nakrętka/wał ma zerwany gwint. Jeśli tak to trzeba będzie coś rzeźbić. W przeciwnym wypadku użyłbym kleju czerwonego i dokręcił z odpowiednim momentem (klucz dynamometryczny konieczny). Takie rzeczy zawsze na klej, bo tam są duże wibracje. Jak chcesz użyć swojego sposobu, który pewnie zadziała, to już na własną odpowiedzialność.
Tak to wygląda po zdjęciu obudowy rozrusznika, totalne zakleszczenie rozrusznika i nawet nakretki nie widzę, zerwana?

Obrazek

Obrazek

tomus258
PostNapisane: 22 cze 2021, o 11:55 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

0 szt.
Witam.
Mam zamiar kupić kosę spalinową. Dziaka 23 ar, a na niej dom w budowie
Póki co jest to teren budowy, gdzie nie jest wyrównany teren. Na chwile obecna chce kosić tą działkę przez najbliższe 2,3 lata, dwa - trzy razy do roku
Kosa ewentualnie później może zostać do podkaszania.

Byłem zdecydowany na Demon RQ580 ale jego cena skoczyła do 450 zł przez co wydaje się to być nieopłacalne, wiec warto dołożyć do czegoś firmowego co posłuży dłużej.

Dlatego zastanawiam się nad
AL-KO BC 225 B (509 zł)
Stihl FS 55 (750 -800 zł)

Czy jest jakaś inna kosa która warto się zainteresować w tym przedziale cenowym, te 800 zł to max które chce wydać.
Czy warto dopłacać te 300 zł do stihla czy al-ko jest wystarczające. Moc maja tą sama.

leszeg
PostNapisane: 23 cze 2021, o 10:15 
200p
200p

więcej niż 1 szt.
Adaxis napisał(a):
Tak to wygląda po zdjęciu obudowy rozrusznika, totalne zakleszczenie rozrusznika i nawet nakretki nie widzę, zerwana?

Ten element na kosie (zabierak) jest chyba z gwintem i nakręcony na wał, więc w tym przypadku nie było tutaj nakrętki, bo jest niepotrzebna. Spróbuj odkręcić zabierak i sprawdź czy wał się kręci. Jeśli nie to może jednak coś w silniku się wydarzyło.

szorstki
 Tytuł: Kosa spalinowa - jaka ?
PostNapisane: 14 sie 2021, o 16:11 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

0 szt.
Cześć,
Mam zamiar kupić kosę spalinową, ale jestem zielony w temacie. Trochę tylko poczytałem. Mam do koszenia jakieś 25 arów wysokiej trawy. Mam zamiar to robić 2-3x w roku. Chciałem najpierw kupić Demona, ale trochę poczytałem, zrezygnowałem i postanowiłem się poradzić. Mój budżet to max 1000 zł. Co sądzicie o NAC MEX620-K38A-1? Czy może coś innego? Widziałem też Makitę za 800 zł ale nie wiem czy 1,13 KM to nie mało na mój areał. Z góry dziękuję za porady.

Darek237
PostNapisane: 2 gru 2021, o 16:23 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

0 szt.
Witam wszystkich
Potrzebuję kosę o mocy około 2KM Mam trochę tarniny do wyciecia 8-10 arów a potem by pracowała przy trawie niskiej i wysokiej około 30 godzin rocznie. W tym ze 2 godziny z piłą Co koledzy byście doradzili. Forum przeczytane ale ceny się pozmieniały
1. Stiga 252 cena około 1000zł
2 Ryobi RBC52FSBO 2.1 KM cena 1050zł
3 Oleo mac sparta 381T 1.8 KM cena 1600zł
4Oleo mac sparta 441t 2.1KM cena 1800zł
5Maruyama FE362 2.1KM cena 1850zł
6Cedrus KW45 1.9KM 2000zł
7Stihl fs 120 1.8KM 1800zł (nigdzie już go niestety nie znalazłem a u dealera sthil fs 311 ma 1.9KM 2800zł ;:oj )
8Makita ma 1.5KM to za mało a te mocniejsze strasznie drogie
Biorę pod uwagę sparte 381T bo na moim terenie jest sklep oleo i dużo ludzi to ma i im sie psują ale jest sklep z serwisem. Dobry byłby stihl fs 120 gdyby był aczkolwiek nie wiem czy ten model w ogóle dostępny jeszcze i czy jest trwały i dał by rade z zamontowaną piła taką widiową. Osiedlowe sklepy ogrodnicze bardzo zachwalają cedrus i maruyama ( dawniej chwalili stige i SHINDAIWA ale już ich nie polecają) Nikt na forum nie pisze o ryobi jest to sprzęt mało popularny u nas ale miałem z nim styczność był wręcz katowany na byle jakiej proporcji mieszanki bez smarowania głowiczki bez jakichkolwiek przeglądów i kosił wiele lat (aż zepsuje się pierdołka jakas której nigdzie nie dostaniesz bo nie ma części) ale wytrzymałością nie ustępuje stihl czy oleo z tym że ryobi raczej nie naprawisz a oleo i sthil raczej tak.
Co byście wybrali z tego zestawu przy obecnych cenach??????

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 441 ]  Idź do strony nr...        1 ... 22, 23, 24, 25, 26

Strefa czasowa: UTC + 2

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości