Nawadnianie punktowe

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
marcinko
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 4 cze 2014, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Nawadnianie punktowe

Post »

Witam

Mam pytanie czy istnieje możliwość zrobienia nawadniania punktowego bez wchodzenia w drogie rozwiązania znanej na rynku firmy. Nie interesuje mnie linia kroplująca taka jak pod np. pomidory, bo jak wiadomo, krzaki w ogrodzie są rozmieszczone w sposób nieregularny.

Zrobiłem sobie w jednym miejscu z dwóch normalnych węży kupionych w biedronce taką linię. Nakłułem tam gdzie chcę i już. Natomiast ten sposób ma wiadomo swoje wady. Ciężko jest zrobić odpowiednie otwory, żeby pod każdy z 15 punktów leciała woda równomiernie. No i jest to sposób trochę za drogi.

Proszę o porady czy warto kupić może przez internet rurę PCV i samodzielnie ją znowu nakłuwać. Czy może jest potrzebna na początku jakaś redukcja?

No po prostu proszę o porady.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Nawadnianie punktowe

Post »

Zaglądałeś tutaj,poznałeś tamte dyskusje? http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=5&t=48516
Mogą być pomocne, jak sądzę w Twoim przedsięwzięciu. :wink:
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
sadrak
50p
50p
Posty: 61
Od: 16 mar 2011, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nawadnianie punktowe

Post »

Wchodzisz na portal aukcyjny.. kupujesz reduktor ciśnienia za kilka złotych, rurę 16mm lub 25mm jeśli masz bardzo dużo tych krzaków i kroplowniki do wbicia w tą rurę (takie które mają stały wydatek wody), ot i cała filozofia... Ilość kroplowników dobierasz do zapotrzebowania krzaka/drzewa na wodę...
Jest to rozwiązanie nie tylko tej znanej firmy :wink:
Zbyszek_Polska
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 11 paź 2021, o 12:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nawadnianie punktowe

Post »

Witam,
Z tym kroplownikiem to jest tak, że można wybrać sobie przepustowość np. 2 l/h co rozwiązywałoby problem równomiernego nawadniania. Dodatkowo cena to ok. 1 pln za sztukę więc raczej nie da rady nic taniej wymyślić.
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”