Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 11, 12, 13, 14, 15
Autor Wiadomość
eryk2kartman
 Tytuł: Re: Deszczówka instalacja,odprowadzenie,zbiorniki
PostNapisane: 25 cze 2018, o 21:05 
50p
50p

0 szt.
Wow, patrzyłem tak na szybko na FF i wygląda bardzo imponująco, ale myślę że narazie prostrze rozwiązanie mi wystarczy, ten pomysł z filtrem z gąbki to całkiem niezły jest, mam gdzieś kawałek rury i takie filtry pod kwiaty to mogę to zastosować, napewno cześć przefiltruje.

Jak zrobię to się pochwalę oczywiście :)
Dzięki za podpowiedź.

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Makuszek
PostNapisane: 13 sie 2018, o 10:35 
10p - Początkujący
10p - Początkujący

0 szt.
Witam, podepnę się pod temat. Przez wyszukiwarkę nie znalazłem.

Chcę kupić kilka beczek pod deszczówkę. Najtaniej wychodzą beczki używane. W większości są to beczki po oleju. Czy takie beczki nadają się do zbierania deszczówki? Ewentualnie czym wyczyścić beczki?

dziadek22
PostNapisane: 13 sie 2018, o 12:03 
ZBANOWANY

0 szt.
Beczki dwustulitrowe, niebieskie, plastikowe po tłustych kosmetykach, mydle czyściłem papierem toaletowym.
Zaczynałem od ich pionowego postawienia na jak najdłuższy czas. Denko z otworami u góry. Korki wykręcałem z otworów zanim zabierałem się do wycinania denka. W otwory wsadzałem drut 6 mm w kształcie podwójne odwróconej litery „L”. Połowy rozchylałem na zewnątrz i przywiązywałem do gałęzi nad głową aby denko po odcięciu nie wpadło do beczki. Potem zabierałem się do odcięcia górnego denka. Wiertłem 1 mm umieszczonym w małej wiertarce modelarskiej nawiercałem poziome otwory milimetr nad kołnierzem beczki, co 5 cm na całym obwodzie denka. Na długości nieco większej od szerokości brzeszczotu piłki do metale wierciłem otwory najgęściej jak się dało. Potem rozwiercałem je wiertłem 2 mm. Potem rozwiercałem je wiertłem 3 mm. Otwory te łączyłem ze sobą ostrym nożem szewskim. W tak powstały otwór wkładałem brzeszczot i piłowałem od otworu do otworu. Jak zaczynałem piłować krzywo wycofywałem brzeszczot i korygowałem kierunek piłowania.
Tak odciętym denkiem przykrywałem potem beczkę. Jak się je ostrożnie i równo położyło nie wpadało do środka.
Po odpiłowaniu górnego denka od niego zaczynałem czyszczenie. Papierem toaletowy wycierałem je do sucha. Potem czyściłem wnętrze beczki zaczynając od góry. Gdy zaczynało brakować ręki na koniec patyka nawijałem ze dwa listki taśmy papierowej z rolki, potem do patyka dodawałem drugi i owijałem już oba metrowym odcinkiem taśmy z papieru toaletowego. Wycierałem tym wnętrze beczki stopniowo odwijając pobrudzony papier toaletowy. Aby wytrzeć dno nawijałem papier na pazurki wbite w krótkie miękkie kawałki drewna.
Pierwsze kilka beczek wylewałem na nieużytki, potem na trawnik.

Makuszek
PostNapisane: 13 sie 2018, o 14:41 
10p - Początkujący
10p - Początkujący

0 szt.
Dziękuje za odpowiedź. Oczywiście znając stopień mojego lenistwa jestem pewien, że znajdę inny sposób zrobienia otworu (zapewne z ostrymi końcami), ale cieszy mnie że można czyścić. A że tak naprawdę mam czas do przyszłego roku to mogę wyczyścić beczki i dwa razy.

dziadek22
PostNapisane: 13 sie 2018, o 14:58 
ZBANOWANY

0 szt.
Ten inny sposób to przecinak, młotek i 5 minut roboty.
Minusy to:
- ostre krawędzie sterczące na wszystkie strony drapią ręce, przedramiona i ramiona, nadrywają i zaczepiają rękawy,
- nie ma czym przykryć beczki bo to co zostaje z dna beczki wpada do środka,
- przez wiele lat oleiste oka z tłuszczu wypływającego z pomiędzy zagłębień krawędzi kołnierza.
Sąsiedzi, którzy śmiali się ze mnie jak przez pół dnia piłowałem, po roku chcieli oddać najpierw dwie, o potem trzy wymajzlowane beczki za moją jedną pilowaną z pokrywą.

Agrescik
 Tytuł: Gdzie ustawić zbiornik?
PostNapisane: 21 sie 2018, o 13:01 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

1 szt.
Właśnie zainwestowałam w zbiornik na deszczówkę Jakie miejsce na jego ustawienie polecacie najbardziej?

Emilia
PostNapisane: 23 sie 2018, o 08:27 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Obok rury spustowej od rynny.

ed04
PostNapisane: 5 wrz 2018, o 18:54 
500p
500p

0 szt.
Emilia napisał(a):
Obok rury spustowej od rynny.

:D
Dodatkowo dodam że ja swoje ustawiłem w miejscu które jest najbardziej nasłonecznione. mamy wtedy cieplutką wodę do podlewania co jest ważne podczas upałów gdy rośliny są nagrzane.

kabzik
PostNapisane: 9 wrz 2018, o 14:02 
50p
50p

więcej niż 1 szt.
nieważne gdzie ustawisz, chociaż każdy gada swoje. Przy rynnie jeżeli masz mauzera to nie wygląda za ładnie. Duży blok przy domu. Kawałek dalej - to już coś od rynny odstaje. Są takie dodatki na rynne i wtedy stawiasz gdzie chcesz, ale ustalenie wysokości chwilę zajmuje. Dobrze by był w nasłonecznionym miejscu - ciepła woda no iw takim byś daleko biegać z konewką nie musiał. Chyba, że zrobisz tak jak ja , mauzer metr nad ziemią i rozprowadzenie w kranach. - patrz posty wyżej ze zdjęciami.

Oooo - tutaj.

witiaw
 Tytuł: Mauzer i zima
PostNapisane: 9 wrz 2019, o 19:33 
10p - Początkujący
10p - Początkujący

0 szt.
Czy można zostawić wodę deszczową w zbiorniku typu mauzer, IBF na zimę ? Mam 3 zbiorniki pełne deszczu i trochę szkoda wylać te 3000 litrów

marcinbb
 Tytuł: Re: Mauzer i zima
PostNapisane: 10 wrz 2019, o 21:23 
500p
500p

0 szt.
Jeśli masz rozsądny pomysł co z wodą zrobić zimą/wiosną OK. Moim zdaniem tak o ile zbiornik w górnej warstwie będzie odkręcony (fizykę wody wszyscy znamy ). Jednak nie widzę podstaw do trzymania 3000l wody przez zimę kiedy masz dostęp czasami do śniegu.
Ja mam studnię i wodę zimną ale w stadium płynnym, zakop mauzera po szyje w ziemi i woda nie zamarznie, dodatkowo mniejsze szanse na tworzenie się glonów (od słońca).

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 207 ]  Idź do strony nr...        1 ... 11, 12, 13, 14, 15

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 49 gości