Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 5, 6, 7, 8, 9  
Autor Wiadomość
TomeczekBBS
 Tytuł: Re: Kosiarka spalinowa
PostNapisane: 11 wrz 2018, o 12:21 
10p - Początkujący
10p - Początkujący

0 szt.
Tak się składa, że używałem ich sprzętów, bo mój brat jest fanem. Ale mam swoje i nie widzę różnicy w użytkowaniu, więc jestem zadowolony z tego co mam. No i nie przekonuję Cię do ryobi, ale uważam, że sam mogę zdecydować, czym pracuje mi się najlepiej.

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Alania
PostNapisane: 7 kwi 2019, o 19:21 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Witajcie :wit Przymierzam się do zakupu nowej kosiarki. Interesuje mnie model FAWORYT CJ53BS750N. Cena jak na aluminiowy korpus, moc silnika i szerokość koszenia kusi do zakupu. Zdaję sobie sprawę, że Faworyt to nie jest marka z górnej półki, ale po prostu nie stać mnie na droższy zakup, a chciałabym kosiarkę, która spełni się na dużym ogrodzie (ok. 30 arów). Dotychczas mieliśmy Nac z aluminiowym korpusem i silnikiem B&S o mocy 4KM i szer. koszenia 48cm - mimo, że Nac tez nie ma dobrych opinii, to akurat ta kosiarka służyła nam 14 lat. Wprawdzie napęd zepsuł się po kilku latach ;) , ale mąż zdemontował i chodziła jeszcze 5 lat bez napędu. Kiedyś nawet była w serwisie (był kłopot z odpaleniem, ale okazało się, że problem był drobiazgowy - świece), to serwisant był zdumiony, ze ta kosiarka to Nac, bo stwierdził, że jest naprawdę niezła :) Pomyślałam, że może te słabsze mają też lepsze egzemplarze ;:131 ;:173
Nie znam zupełnie Faworyta, ale parametry wydają się dobre (szer.koszenia 51cm, silnik 7KM B&S, aluminiowy korpus).
Czy sądzicie, że można zaryzykować? Zna ktoś ten model?

miachlbyk
PostNapisane: 28 kwi 2019, o 07:54 
100p
100p

0 szt.
Praktycznie sama sobie odpowiedziałaś na zadane pytanie,nikt ci jednoznacznie nie udzieli odpowiedzi ale jak to z chińczykiem różnie może być szczególnie z napędem,cena przystępna więc i jakości mie ma co się spodziewać ale jakiś czas powinna działać,silnik 7km nie ma i ten model jest produkowany w chinach ze względu na jego popularność w chińskich kosiarkach

Alania
PostNapisane: 28 kwi 2019, o 09:12 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Ostatecznie kupiliśmy Stigę, dziękuję :wit

Memciu
 Tytuł: HORTMASZ HKS 446 NL WARTO? Co innego do 1200zl?
PostNapisane: 11 lip 2019, o 09:28 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

0 szt.
Witam.
Poszukuję kosiarki spalinowej i w oko rzuciła mi się taka.
Moje priorytety:
-dobry silnik (ponoć ten warto wziąć) silnik loncin
- szerokość koszenia max 46m jak przy tej
- napęd.
- przeze wszystkim bezawaryjność
-szukam aukcji na allegro gdzie są możliwe "raty zero"
-kwota max jaką mogę to w okolicy 1200zl
Co myślicie o tym modelu w nazwie tematu?
Jest szansa coś lepszego w tej kwocie?

Memciu
PostNapisane: 11 lip 2019, o 19:00 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

0 szt.
Dorzucę do mojego poprzedniego posta, chodzi o kosiarkę
HORTMASZ HKS 446 NL
Jakieś opinie o tym sprzęcie?

WanGrod
PostNapisane: 13 lip 2019, o 09:58 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

0 szt.
Witam wszystkich,

zaznaczam, że nie miałem nigdy do czynienia z kosiarkami spalinowymi, a zostałem poproszony o rozeznanie się w temacie, także prosiłbym o rzeczowe konkretne porady, a słów krytyki jak najmniej :)

działka 1000m2, powierzchnia w miarę równa, ale z licznymi krzaczkami i teren często pochyły.
Założenia:
silnik min 160cm3, z napędem, wyrzut boczny ? (nie wiem czy to potrzebne), mulczowanie, phi koszenia min 46cm, waga max 35kg (dla dziadka, a teren na dwóch kondygnacjach, więc trzeba w trakcie koszenia wnieść po schodach kosiarkę) i co też jest warunkiem raty 0% na alle...

Wziąłem pod uwagę 3 firmy (Stiga,Oleo-mac,Makita) i wyskoczyły 3 poniższe modele

Makita 4621N 1675pln (z kosą elektryczną zestaw)
Oleo-Mac GV53TK - 1599pln (zestaw xxl)
Stiga 53SQ - 1695pln

Czy możecie po krótce opisać wady i zalety tych kosiarek ? Sam jestem za Makitą, ponieważ mam zaufanie do tej firmy, ale mało coś w sieci na jej temat. Oleo widzę dobre opinie ma, ale silnikni nie B&G (nie wiem czy to źle tak do końca). Stiga też widzę w większości opinie ok.
Prośba o porady
dziękuję

miachlbyk
PostNapisane: 14 lip 2019, o 10:45 
100p
100p

0 szt.
Makita i Stiga to jeden producent czyli Castelgaden (chyba że coś się zmieniło nie dawno),kosiarki nie są wysokich lotów i takich maszyn tej klasy jest mnóstwo na rynku,nie są też słabe jak typowe marketowe chińskie wynalazki,silnik w Makicie masz B&S a w pozostałych chińskie,na mulczowanie nie zwracaj uwagi bo duża większość tego nie używa i jest to zbędna funkcja,z tych trzech raczej skłaniał bym się ku Oleo lub jak chcesz coś lepszego to kosiarki WORLD GRL 460S,GRL 530S lub GRB 530S,

bub538
PostNapisane: 14 lip 2019, o 20:05 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

0 szt.
Witam,
Po 11 latach moja kosiarka Daye, zaczęła się w ostatnim czasie bardzo psuć, i teraz napęd mi znowu pada i myślę że to czas powoli zmienić kosiarkę. Moc ma 2,9 kw z pojemności 139cc, z napędem i szerokość koszenia 46 cm. Nie wspomnę już o gaźniku nad którym ręce sam mechanik rozkłada, bo tak obroty falują, że strzela z tłumika, ale jeszcze dzielnie działa i kosi. No ale pomyśleć trzeba już o nowej. Słyszałem że silniki B&S są dobre, ale nie są już tak trwałe jak kiedyś, i są po prostu przereklamowane. W oko mi wpadła kosiarka z silnikiem Loncina, z napędem, full bajery, szmery firmy Harder. Silnik też 139 cc tyle że troszkę słabsza 2,5 kw. Czy coś takiego będzie mi służyć jak stara kosiarka, czy może lepiej rozglądać się za kosiarką bez napędu. Bo teren mam taki, że dużo mam placu pustego, czyli włączałem sobie napęd i jechałem, ale koło krzewów itp. już jest problem bo kosiarka strasznie ciężka jest i koła tylne ma niewiele większe od przednich. Jakie inne możecie polecić do 1000 zł. max? Ta kosiarka na sprzedaż jest obecnie w Leroy Merlin, także można sobie sprawdzić.

bub538
PostNapisane: 15 lip 2019, o 09:25 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

0 szt.
Podbiję jeszcze. Mam do obkoszenia ok. 700 m2, teren taki trochę nierówny i mam w niektórych miejscach do obręcenia się, i niewiem czy lepsza nie będzie bez napędu. Proszę o rozsądne propozycję do max. 1000 zł.

raxon
PostNapisane: 15 lip 2019, o 14:40 
10p - Początkujący
10p - Początkujący

0 szt.
Jest juz lipiec i koszenia coraz mniej. Jak masz czym kosic to kup cos na przelomie jesiec/zima. Ja kupilem tak makite plm 4817 za 599zl nowa oczywiscie. Do takiego ogrodka 700m w sam raz. Kola lozyskowane wiec pchanie nie wymaga sily a wykonanie kosiarki na dobrym poziomie :D

Zbyszek T
PostNapisane: 15 lip 2019, o 22:23 
200p
200p

1 szt.
Im większy ogród
lub pochyły teren
lub nierówności
tym lepiej się sprawuje kosiarka z napędem.
Napęd pomaga dużo, a większe koła mniej "kolebią" kosiarkę na nierównościach.

Im większa średnica koszenia i większy kosz - tym szybciej idzie.
Przy działce 10 arów i żyznej ziemi, jak trawa dobrze rośnie, to trzeba kosić co 5 dni. Na kosiarce spalinowej, fi koło 50 cm, na koszenie schodzi 1-2 godziny. I 70 litrowych koszów z trawą uzbiera się koło 20.
Wiadomo, na piachu mniej rośnie.

Co do firmy - najpierw trzeba znaleźć serwis w pobliżu, zapytać co będą serwisować - i to kupić.
Każda kosiarka w końcu się zepsuje, i to w połowie koszenia :-)
I wtedy liczy się bliskość i sprawność serwisu.

Matt30
PostNapisane: 22 lip 2019, o 12:31 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

0 szt.
Witam.
Proszę o pomoc w wyborze kosiarki spalinowej, w kwocie do 3500 zł.
W pobliżu jedynie sklep autoryzowany i serwis Husquarna.
Zastanawiałem się nad modelem LC356AWD – czy poza wysoką ceną samego urządzenia i części zamiennych (zapewne) jest warta swojej ceny? Czy napęd 4x4 jest przydatny?
Czy są jakieś kosiarki, które moglibyście polecić?
Teren to ok. 3000m2, w miarę równy, tyle że w 75% poza samą trawą jest mech, co powodowało niejednokrotnie, że koła się delikatnie zapadały i do napędu trzeba było dorzucić własną siłę, żeby przepchać kosiarkę. Byłbym wdzięczny za konkretne modele.

Pozdrawiam

miachlbyk
PostNapisane: 24 lip 2019, o 13:10 
100p
100p

0 szt.
jak dla mnie nie warto wydawać tyle na kosiarkę tej Firmy,tak kosiarka poza napędem na 4 nic ciekawego nie posiada,zobacz Active 5400SB ona w zupełności by ci wystarczyła

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 113 ]  Idź do strony nr...        1 ... 5, 6, 7, 8, 9  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: wolq i 38 gości