Podłoga

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
mac_23
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 11 mar 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Podłoga

Post »

Witam wszystkich. Planuję zrobić drewutnie o wymiarach 3x5x2,5. Podłoga będzie miała wymiary 3x5. I teraz moje pytanie. Jak najlepiej zrobić taką podłogę? Czy krokwie dać co 50 cm prostopadle do krokwi 5m czy prostopadle do krokwi 3m? Kolejna rzecz to chciałbym to oprzeć na bloczkach fundamentowych. Jak najlepiej rozłożyć te bloczki na ziemi? Tylko na obwodzie podłogi czy na środku też? Z góry dziękuję za każdą pomoc. Pozdrawiam.
mlodzieniec
200p
200p
Posty: 358
Od: 23 maja 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Podłoga drewutnii

Post »

Im krótsza deska, tym mniejsze naprężenia. A punktów podparcia czym więcej tym stabilniej. Osobiście zasypałbym to gruzem i wylał beton, spokój przed kretami, gryzoniami itp. I nie zgnije od wilgoci. Jak chcesz deski to zabezpiecz czymś legary przed wodą, bo po kilku latach będzie próchnica do ogródka.
Awatar użytkownika
effa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2752
Od: 16 wrz 2007, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sandomierz

Podłoga w domku na działce

Post »

Mam do Was pytanie ponieważ mam dylemat co polozyc na betonową podłogę w domku na ogrodku działkowym który znajduje się niedaleko Wisły.
Po poprzednim właścicielu zerwałam hmm... właściwie nie wiem co dokładnie albo linoleum albo gumoleum bo ponoć się czymś różnią między sobą. Pod tym niestety był grzyb bo beton zapewne nie oddychał. W całym pomieszczeniu czuć wilgoć. Domek oczywiście jest nieogrzewany.
Jaką macie podłogę w swoich domkach murowanych na działkach? Płytki? Panele? Cociaz one pewnie po pewnym czasie tez by się wypaczyły, a może zostawiliscie beton i pomalowaliscie farbą do betonu?
Pozdrawiam Ewa
Rośliny doniczkowe / Kaktusy
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Podłoga w murowanym domku na działce

Post »

Kilkadziesiąt lat temu pomalowałem betonową podłogę w murowanej altanie farbą do betonu. Przed wejściem do altany jest kratka stalowa do wycierania obuwia osadzona w ramce ze stalowego kątownika. Pod nią jest kilkulitrowe miejsce na to co spadnie z obuwia. Co kilka miesięcy kratka jest podnoszona, a nagromadzona tam ziemia usuwana łopatą. W altanie przy wejściu jest miotła do bezzwłocznego wymiecenia na zewnątrz naniesionej butami ziemi.
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1014
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Podłoga w murowanym domku na działce

Post »

Ja mam działkę na terenie podmokłym i mam panele. Nie zauważyłem by coś się z nimi działo. Moim zdaniem ważne jest aby zimą kiedy za często nie ma nas w ogrodzie przyjechać i porządnie wygrzać i wysuszyć altanę z wilgoci. Ja przynajmniej tak robię.
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Podłoga w murowanym domku na działce

Post »

Stałem przed podobnym dylematem i wybrałem kostki z tworzywa. Zdały egzamin że nawet w szklarni położyłem je na linoleum. Kostki łączą się ze sobą i wyglądają estetycznie.


Obrazek
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
Awatar użytkownika
effa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2752
Od: 16 wrz 2007, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sandomierz

Re: Podłoga w murowanym domku na działce

Post »

dziadek22 pisze:Kilkadziesiąt lat temu pomalowałem betonową podłogę w murowanej altanie farbą do betonu...
Czyli taka farba sprawdziła się u Ciebie dobrze?

ed04 pisze:Ja mam działkę na terenie podmokłym i mam panele. Nie zauważyłem by coś się z nimi działo. Moim zdaniem ważne jest aby zimą kiedy za często nie ma nas w ogrodzie przyjechać i porządnie wygrzać i wysuszyć altanę z wilgoci.
o widzisz to tak jak u mnie tereny podmokłe... tylko u mnie znowu nie ma opcji żeby dogrzewać
asprokol pisze:Stałem przed podobnym dylematem i wybrałem kostki z tworzywa. Zdały egzamin że nawet w szklarni położyłem je na linoleum. Kostki łączą się ze sobą i wyglądają estetycznie.
Faktycznie kostka fajnie wygląda a czy jest praktyczna jeśli chodzi o utrzymanie czystości? Jak fachowo nazywa się ta kostka bo niestety nie mogę znaleźć na necie?
Pozdrawiam Ewa
Rośliny doniczkowe / Kaktusy
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Podłoga w murowanym domku na działce

Post »

Położona kilkadziesiąt lat temu farbą do betonu nadal trzyma się..
piotrl
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 14 kwie 2020, o 11:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Podłoga w altance.

Post »

Czesc,

Wybudowałem domek na działce.
Całość stoi na bloczkach betonowych - mniej wiecej 20 cm nad ziemia.
Srodek jest wypełniony ziemią - na srodku góra i do krawędzi opada - czyli miedzy krawędziami domku a ziemią jest prześwit - boki zostaną zabudowane.

Podłoga to kratownica z belek. W przestrzeniach miedzy belkami przybiłem gęstą stalową siatkę - coś a'la ruszt - i tam wlozyłem styropian, grubością zlicowany z górną krawędzią belek.
Na belki idzie OSB 18mm.

Teraz 2 pytania :
- czy OSB malować czymś od dołu? Styropian nie jest szczelnie ulozony i są prześwity od dołu.
- czy na belki a pod OSB trzeba lub można dać folię budowlaną, żeby wilgoć nie wchodziła?
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5836
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Podłoga

Post »

:wit Mam altankę drewnianą, na podłodze do tej pory leżał gumoleon, czy jak to się nazywa.... :wink: Sciągnełam go ,bo wyglądał tragicznie. Deski są pomalowane impregnatem ,ale chciała bym je pomalować "czymś" co by się szybko nie ścierało i chroniło deski. Macie jakieś pomysły?
Będę bardzo wdzięczna za podpowiedzi :D
Asia
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”