Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Autor Wiadomość
marlowe27
 Tytuł: Zraszacz rotacyjny RainBird 3500/5000
PostNapisane: 9 sie 2018, o 18:37 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

---
Kilka lat temu kupiłem działkę z zapuszczonym ogrodem i systemem nawadniającym. Do ogrodu przez ostatnie 3 lata nie miałem głowy się brać, musiałem remontować dom znajdujący się na tej działce, to był priorytet. Teraz mam chwilkę i chcę ogarnąć system nawadniający. System jest z tyłu domu i przodu. Ogarnia około 500m2 na razie trawnika. Na razie zajmuję się tyłem domu a tam jest 5 sztuk zraszaczy RainBird 3500 oraz 1 sztuka RainBird 5000. Kiepsko, działają, ale działają, podejrzewam że trzeba wymienić jakieś dysze czy coś, albo w ogóle te dysze powylatywały bo woda dziwnie pryska. Z góry przepraszam, w ogóle się nie znam na tych tematach, dopiero jak mam czas przyswajam wiedzę n/t temat.

Proszę o informację, od czego tu zacząć, co w tych zraszaczach się wymienia? A może zamiast nich wstawić inne? ale muszą pasować do tych samych przyłączy. I jeszcze pytanie, poniżej zdjęcie mojego zraszacza, udało mi się dziś podłubać śrubokrętem i wiem że:
1 - to siła, natężenie wody, zmniejszamy lub zwiększamy
2 - nie wiem
3- nie wiem
4 - zwężam lub rozwijam promień podlewania

https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/001ef3c5a3e21a8d

Zobacz profil Wyślij e-mail      

jaro710j
 Tytuł: Re: Zraszacz rotacyjny RainBird 3500/5000
PostNapisane: 9 sie 2018, o 20:15 
200p
200p

więcej niż 1
Instrukcja: http://pl.lmgtfy.com/?q=rainbird+5000+instrukcja pierwszy link

Dysze to takie niebieskie wkładki plastikowe przy wylocie. Raczej rozpoznasz. Jeśli zraszacze słabo działają to wyjmij, odkręć przyłącze i powinien być tam filtr wody, może jest zapchany :wink:
Co rozumiesz poprzez woda dziwnie pryska ?

marlowe27
PostNapisane: 10 sie 2018, o 10:14 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

---
Dzięki za link, googluje ze 20 lat a tego nie znalazłem, wstyd ;)
Znalazłem dysze, była pół metra przed zraszaczem, po jej założeniu jest lepiej. Na razie skupiam się nad ustawieniem jednego zraszacza....
Żeby wyjąć zraszacz i sprawdzić czy ten filtr nie jest brudny, trzeba odkręcić żabką tą dużą plastikową nakrętkę przy samej ziemi?? Pytam bo trzyma mocno i boję się żeby czegoś na siłę nie robić i uszkodzić

Mam jeszcze inne pytanie, z innej beczki, mam długą, ze 20 metrową skarpę porośniętą krzewami liściastymi, jest ona wąska bo tylko 1,5 metra, a dalej działka sąsiada, zastanawiam się czym ją nawadniać, myślałem o linii kroplującej, ale podobno zapycha się często, co myślicie o linii pocącej się? Oddaje wodę całą swoja powierzchnią, do tego wąż z gumy bardzo elastyczny

jaro710j
PostNapisane: 10 sie 2018, o 22:02 
200p
200p

więcej niż 1
Zraszacz musisz wykopać i odkręcić przyłącze do węża. Jest pewnie na gwincie 1/2". Tej dużej plastikowej bym nie ruszał.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: grodnik i 36 gości