Kleszcze jak je przechytrzyć ?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bialy Bzzz
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 12 maja 2015, o 14:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Kleszcze jak je przechytrzyć ?

Post »

Cześć,

Poprzedni sezon na straty, ale do dwóch razy sztuka, nie? ;)

Poczytałam o tataraku, kupiłam takowy i pobawiłam się w wywar. Ale się zastanawiam, jakie to mają być proporcje. Wsypałam 4 łyżki suszonych kawałków na 2 szklanki wody, gotowałam 2 minuty, po ostudzeniu dodałam jeszcze dwie szklanki wody i poszłam pryskać.
Kłopot w tym, że taka ilość na niewiele starcza ;) Albo rozpylałam za "gęsto" albo stężenie może być mniejsze?
juli_aa
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 5 cze 2018, o 10:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Problem z ogromną ilością kleszczy.

Post »

Witam, mam wielki problem z kleszczami w ogrodzie. Jest i ich masa. Stosowałam różne środki przeciw kleszczom zakupione w sklepach, ale nie działają. Dodatkowo posiadam trzy pieski, a przez stosowanie takich środków nie mogą one swobodnie biegać po ogrodzie. Moje pieski kończą codziennie z co najmniej dwoma kleszczami w swoich ciałkach. Ostatnio nawet nie pozwalam bawić się córce w ogrodzie gdyż obawiam się, że i ją mogą te małe pajęczaki zaatakować. Znacie jakieś sposoby by je przegonić? Ja czytałam jedynie o kwiatach, na które wołamy od zawsze mlecze https://dziennikarstwoobywatelskie.pl/l ... -kleszcze/ Ale nie wiem ile w tym prawdy. Czy ktoś stosował te kwiaty? Znacie jakieś inne? A może macie jakieś inne sprawdzone sposoby na pozbycie się tych współlokatorów? Albo chociaż by zmniejszyć ich ilość. Bardzo potrzebuję pomocy, a za każdą odpowiedź będę wdzięczna
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Kleszcze jak je przechytrzyć ?

Post »

Do kleszczy nie ma sensu chodzić z kwiatami bo to nic nie da. Jest w handlu środek na kleszcze i komary Aspermet 200EC zawierajacy permetrynę. https://zdrowie.radiozet.pl/Leki/Permet ... a-kleszcze
https://poradnikogrodniczy.pl/aspermet-200-ec.php Należy przestrzegać instrukcji i pamiętać, że te środki działają do temp max 20 st. a najlepiej 10-15.
Jeżeli chcesz pobawić się z kleszczami ekologicznie to proszę http://niepodlewam.blogspot.com/2013/04 ... szczy.html' bez gwarancji działania oczywiście. :) .
Awatar użytkownika
ullak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1668
Od: 10 mar 2015, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kozienice

Re: Kleszcze jak je przechytrzyć ?

Post »

Ten link do niepodlewam nie działa.

Na swoim podwórku można zwalczać kleszcze kurami :)
Słomiany zapał, czyli u leniwego ogrodnika
Tilling the soil is the equivalent of an earthquake, hurricane, tornado, and forest fire occurring simultaneously to the world of soil organisms.
USDA
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Kleszcze jak je przechytrzyć ?

Post »

http://niepodlewam.blogspot.com/2013/04 ... szczy.html
Poprawiłem, coś się omsknęło w kopiowaniu . Na końcu za literką "h" wyrósł przecineczek, pewnie za dużo podlałem ;:306
Marzena77
500p
500p
Posty: 878
Od: 6 lip 2014, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Kleszcze jak je przechytrzyć ?

Post »

Z tego co wiem to perliczki sa dobre na kleszcze ,ja pryskalam podworko wrotyczem i czeremcha ale u mnie duzo nie bylo .Moja siostra czesto szweda sie po lesie spryskuje sobie ubranie preparatem dla psow z kauflandu i dziala żadne opaski i inne nie dzialaja jak to.Tylko nie wiem raczej dzieciom nie polecalabym tego stosowac.
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4209
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Kleszcze jak je przechytrzyć ?

Post »

Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
pitres
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 7 maja 2015, o 08:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Kleszcze w ogrodzie

Post »

Witam. Czy ktoś ma sprawdzony sposób na pozbycie się kleszczy z ogrodu ? Mieszkam w Gdańsku Oliwie, dwa tygodnie temu zauważyliśmy, że w bluszczu na płocie zagnieździły się kleszcze. Wycielismy cały. Niestety dziś spacerował kolejny po córce, i to biegała w innym miejscu. Pomocy. Czym mogę spryskać ogród ??? Nie jest duży ok 40-50m2
malopolanin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 774
Od: 7 mar 2018, o 10:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kleszcze jak je przechytrzyć ?

Post »

Nie wiem na ile można się pozbyć kleszczy, ale na pewno można je odstraszyć sadząc rośliny, których zapach jest dla kleszczy nieznośny. Są to między innymi czosnek, chrzan, lawenda, tatarak, tymianek, wrotycz ... Odstrasza zapach liści, korzeni lub olejków eterycznych kwiatów.
Na pewno odstrasza zapach zmielonych suchych łusek cebuli rozsianych po ogrodzie.
Ponieważ lubię róże, mam róże, które u mnie są również roślinami sygnalizującymi zagrożenie winorośli mączniakiem, stosuję opryski z czosnku, który jednocześnie odstrasza kleszcze.
Czosnek przeciw kleszczom stosuje się również "doustnie". Wystarczy przed wyjściem do ogrodu, lasu zjeść czosnek, a kleszcze będą nas omijały z daleka.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Kleszcze jak je przechytrzyć ?

Post »

Czosnek trzeba jeść przez kilka dni, żeby zaczął się wydzielać z potem ale pewnie najpierw zaczną omijać nas ludzie :wink: . Kleszcze nie lubią zapachu lawendy, geranium, szałwi, rozmarynu, oleju z eukaliptusa cytrynowego a już podobno najbardziej nie znoszą roztartych liści pomidora. Obecnie najlepiej cenowo ok. 30 zł/ 100ml wychodzi MUGGA STRONG SPRAY 50% DEET ale nie stosuje się u dzieci a długotrwałe i nieodpowiednie stosowanie u osób dorosłych może wywołać podrażnienia skóry a nawet objawy neurologiczne. Inne, podobnie skuteczne są środki zawierające ikarydynę ( pikaridynę) min. 20% lub trochę mniej skuteczne ale również mniej toksyczne dla człowieka są środki zawierające IR3535.

Ranking dostępnych u nas repelentów wraz z opisem działania (lub nie działania) https://pantabletka.pl/co-na-komary/
FreiStadt
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 27 maja 2019, o 14:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kleszcze jak je przechytrzyć ?

Post »

skuteczny oprysk na kleszcze (przetestowany przeze mnie w lesie) - draker 10.2
pitersc
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 13 sty 2020, o 20:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kleszcze jak je przechytrzyć ?

Post »

Dozer pisze:Zajmuję się kleszczami hobbistycznie, a racze ich trybem życia, gatunkami i skutecznym tępieniem. Bardziej profesjonalnie mikroorganizmami, które przenoszą. Nie mniej jednak, czytając ten temat zastanawiam się czy jest sens pisać "opracowanie" i dzielić się swoimi kilkuletnimi doświadczeniami.
Cześć Dozer -błagam ratuj nas, zobacz każdy pisze o czym innym, ale nikt się tym nie zajmuje więc ciężko obrać najlepszą drogę działania zabezpieczenia siebie, bliskich i działki - jeżeli wiesz jak je tępić to nie czekaj i pomóż obrać skuteczną drogę (my mamy mękę, mam małe dzieci, psa, ogródek przy lesie - ręce już opadają od tego dziadostwa - syn w wieku 2 lat oberwał kleszczem, który przeniósł na niego krętki borelii). Do usłyszenia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”