Kosiarka - niedroga - jaka

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
BUCZO
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 24 kwie 2018, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

JA OD SIEBIE MOGĘ POLECIĆ world grl 460p hw 4w1 loncin
KUPIŁEM ZA 1000ZŁ BARDZO DOBRE WYKONANIE SILNIK
BARDZO ŁADNIE CHODZI MYŚLĘ ŻE W TEJ CENIE NIC
LEPSZEGO SIĘ NIE ZNAJDZIE
Iceman0
50p
50p
Posty: 68
Od: 15 maja 2012, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Lunarii pisze:Wiem, że w tej cenie nikt nie robi kosiarek na lata, ale chciałbym przynajmniej uniknąć wadliwej serii czy awaryjnego silnika, dlatego proszę znawców wszelakich o poradę, co wybrać.
U mnie kosiarka Faworyt CJ40 z silnikiem B&S 450 kosi już 7 rok. Kosztowała mnie nieco ponad 600zł a o wyborze zdecydowałem przede wszystkim ze względu na silnik, który obecnie ma już blisko 200h pracy i póki co ma się dobrze. Podwozie corocznie na zimę serwisowane za kilkanaście złotych i zastosowana blacha też daje radę-dziur nie stwierdzam :wink:
Wiem, że gdy się skończy jej żywot znów postawię na silnik jako główne kryterium wyboru i za pewne będzie to B&S.
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4206
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Ktoś wysledzil lub ma poszlaki co to za silnik Alko PRO 125?
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
leszeg
200p
200p
Posty: 399
Od: 5 cze 2013, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Iceman0 pisze:Wiem, że gdy się skończy jej żywot znów postawię na silnik jako główne kryterium wyboru i za pewne będzie to B&S.
B&S robiony 7 lat temu to nie ten sam co robią teraz. Sam mam kosiarkę chińczyka z silnikiem B&S 675 prawie 7 lat i silnik działa perfekcyjnie do dnia dzisiejszego, ale te nowe silniki B&S górno-zaworowe, szczególnie te mniejsze pojemności, są o wiele bardziej delikatniejsze i nie wiem czy tak długo podziałają jak te nasze starsze jednostki.
Kiedyś już wysyłałem linka do kanału Kobamix na YT, ale dla przypomnienia podaje ponownie. Jest to świetne miejsce by wybrać najtrwalszy silnik do kosiarki.
https://www.youtube.com/channel/UCGcRME ... 45w/videos
miachlbyk
100p
100p
Posty: 186
Od: 7 lis 2015, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

leszeg pisze:
Iceman0 pisze:Wiem, że gdy się skończy jej żywot znów postawię na silnik jako główne kryterium wyboru i za pewne będzie to B&S.
B&S robiony 7 lat temu to nie ten sam co robią teraz. Sam mam kosiarkę chińczyka z silnikiem B&S 675 prawie 7 lat i silnik działa perfekcyjnie do dnia dzisiejszego, ale te nowe silniki B&S górno-zaworowe, szczególnie te mniejsze pojemności, są o wiele bardziej delikatniejsze i nie wiem czy tak długo podziałają jak te nasze starsze jednostki.
Kiedyś już wysyłałem linka do kanału Kobamix na YT, ale dla przypomnienia podaje ponownie. Jest to świetne miejsce by wybrać najtrwalszy silnik do kosiarki.
https://www.youtube.com/channel/UCGcRME ... 45w/videos
Napisz cos sensownego,jakie masz miejsce na myśli,czy kogoś reklamującego coś?masz w tym jakiś cel?,nie ma większego znaczenia budowa tylko materiały użyte do tej produkcji,dla przykładu podam chińskie pilarki z karterami z odlewu ale jakość tych maszyn jest mizerna,użytkowanie każdej maszyny weryfikuje użytkownik a nie kanał youtube,i skąd wiemy że np.ktoś za tę reklamę nie płaci,najważniejsze jest aby wybrać sprzęt do potrzeb i odpowiednio o niego dbać ;:138 ja w takie kanały nie wierzę bo samemu można w taki kanał wpaść,dla przykładu napiszę że w przypadku chińskich silników z żeliwnymi kołami zamachowymi przy uderzeniu często krzywią się wały i rozlatuję się koła zamachowe gdyż jest to za twarde i jak idzie to wszystko po koilei
leszeg
200p
200p
Posty: 399
Od: 5 cze 2013, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Kolego niczego ani nikogo nie reklamuje. Jeśli miałbym dziś coś kupować dla siebie to albo silnik hondy albo loncina w zależności od tego jakim dysponowałbym budżetem, choć znając siebie to pewnie wybrałbym tą tańszą opcję. Natomiast jeśli chodzi o temat krzywienia wałów w silnikach to nie sądzę, żeby były takie marki w których by się to nigdy nie zdarzyło. Jak kosisz równy trawnik na którym nie ma kamieni/korzeni itp i dbasz o wyważanie noża to nawet najtańszy chiński wał powinien przetrwać wiele lat.
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4206
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Lepiej, żeby nóż nie był na wale, a napęd przeniesiony na inną oś z nożem.
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
leszeg
200p
200p
Posty: 399
Od: 5 cze 2013, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Tak oczywiście jest o wiele lepiej, ale w typowych jedno-nożowych kosiarkach spalinowych to chyba jednak za drogie rozwiązanie.
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4206
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Sprzęt do 1000,- pln
Balykan pisze:Co do przekładni pasowej noża, to tak, jest w tej kosiarce, właśnie dlatego silnik nie jest centrycznie. Wał silnika nie jest dzięki temu tak narażony na przeciążenia, jak w kosiarkach z nożem bezpośrednio na przedłużeniu wału.
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
leszeg
200p
200p
Posty: 399
Od: 5 cze 2013, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

A o jakiej kosiarce tu była mowa?
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4206
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Najtańsze Al-ko clasic - 4.65 i 4.66 .
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
leszeg
200p
200p
Posty: 399
Od: 5 cze 2013, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Wydaję mi się, że alko 4.65 ma nóż przymocowany bezpośrednio do wału, ale może znalazłem jakiś inny model.
https://youtu.be/MZC-Xp_ry_o?t=172
https://www.al-ko.com/shop/media/upload ... 119686.pdf
sobiepanmirek
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 8 maja 2017, o 18:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Witam mam pytanie do kolegów.Czy posiada ktoś końcówkę do mycia wodą w swojej kosiarce? Jak to się spisuje mam zamiar taką założyć bo nie mam.Jak ona myje czy kosiarka jest czysta po umyciu,czy raczej to gadżet niezbyt udany.Proszę o opinie jeszcze jej nie zamówiłem.
Zablokowany

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”