Odśnieżarka - jaką wybrać?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
n0rek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 3 gru 2017, o 20:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Odśnieżarka - jaką wybrać?

Post »

Podepne sie pod temat, mam kawalek podworka do odsniezenia w tym czesc kostki czesc zwyklej utwardzonej ale niestety okrojony budzet. Zastanawialem sie nad tymi dwoma odsniezarkami:

Jedna spalinowa noname a druga elektryczna NAC, czy ktos moglby cokolwiek wypowiedziec na temat tych urzadzen? Nigdy nie mialem zadnej odsniezarki.

Dziekuje i pozdrawiam

Linki do allegro usunięto - regulamin/mod.
miachlbyk
100p
100p
Posty: 186
Od: 7 lis 2015, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Odśnieżarka - jaką wybrać?

Post »

Z tego typu tanim chińskim sprzętem( bez zaplecza częsci) jest tak że zamiast robić swoją robotę zaczyna być pod górkę,nie wyrzuca śniegu,zapycha się,sypie na boki lub w oczy i często przeprasza się łopatę do śniegu bo jest szybciej,jak masz kupić byle co to lepiej sobie daruj
n0rek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 3 gru 2017, o 20:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Odśnieżarka - jaką wybrać?

Post »

Wiesz machanie lopata mi nie sluzy ze wzgledow zdrowotnych. Glownie chodzi mi o odsniezenie drogi wyjazdowej do bramy ;)
Myslalem ze NAC to dobra firma... ile w takim razie trzeba wydac zeby to dzialalo ale nie rujnowalo portfela?

Znalazlem jeszcze cos takiego:
NAC 6,5 KM
Snowclow

Sporo drozsze tylko czy cokolwiek warte?
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Odśnieżarka - jaką wybrać?

Post »

Jeśli jest większy teren to szkoda sobie zawracać głowę odśnieżarką która niema wyrzutu śniegu (chyba aktywny wyrzut to się nazywa).
Wskazany jest elektryczny rozruch, aczkolwiek da się żyć bez.
Nawet taka odśnieżarka czasami wymaga użycia siły. Ja mam sno-teka 24" i przy większych opadach śniegu rozważałem dociążenie jej o 20-30kg żeby kółka lepiej gryzły śnieg. Zimą trzeba trochę poszarpać przy odpalania, bo model mam z USA i zasilanie rozrusznika jest na 120V. Ale jak pisałem da się żyć z ręcznym rozruchem, więc nie spieszyło mi się z zakupem odpowiedniego konwertera.
Po 3 zimach, gdy użyłem odśnieżarki może z 10 razy zaczynam rozważać jej sprzedaż. Zwłaszcza że kupiłem ciągnik i odśnieżarce został do roboty chodnik.
NAC to chinol, w odśnieżarkach podobnie jak w kosiarchach najważniejszy jest dobry silnik.
miachlbyk
100p
100p
Posty: 186
Od: 7 lis 2015, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Odśnieżarka - jaką wybrać?

Post »

Im gorszy chińczyk tak jak ten Nac to więcej będziesz miał zabawy i straconych nerw,twardo brniesz w sprzęt słabej jakości i marnej reputacji,rozrusznik el.jak najbardziej jest przydatny,jak wydasz ok 2tyś to możesz już kupić sprzęt z silnikiem snow i rozr.el.nawet jak to będzie sprzęt chiński ale dobrej jakości i z zapleczem serwisowym
Karol1983
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 15 maja 2014, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Odśnieżarki na dosyć duży teren

Post »

Mam przy firmie plac, który chce odśnieżać odśnieżarką. Polecicie coś? ;:4
miachlbyk
100p
100p
Posty: 186
Od: 7 lis 2015, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Odśnieżarka - jaką wybrać?

Post »

Poszukaj modelu Vega 624S,to już można spokojnie zakupić
n0rek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 3 gru 2017, o 20:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Odśnieżarka - jaką wybrać?

Post »

ehh pewnie macie racje, kosiarke mam firmy noname ale z silnikiem Briggs and Straton i sama konstrukcja juz sie rozpada a silnik dalej bez problemu daje rade.

ok to przyjmijmy wiekszy budzet:
NAC GST 55
Handy KSO5053
MURRAY MS55800

Wszystkie w podobnym przedziale cenowym 1300-1500zl z czego Murray ma rozrusznik elektryczny i silnik B&S co chyba dobrze ale za to nie ma napedu co juz jest troche slabe

Jak uwazacie?
miachlbyk
100p
100p
Posty: 186
Od: 7 lis 2015, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Odśnieżarka - jaką wybrać?

Post »

Dwie pierwsze to odśnieżarki dwustopniowe,Murray to jednostopniowa czyli do powierzchni typu kostka,powierzchni gładkich,nie ma regulacji wysokości,frez powlekany jest gumą i na nierównościach typu zwykła droga zaraz go zjedziesz i maszyna nie ma napędu,poprzednie to typowe byle jakie chińczyki nie godne polecenia na na które tak się uparłeś
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”