Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1, 2, 3
Autor Wiadomość
darbo
 Tytuł: Re: Garaż - problem z mpzp
PostNapisane: 4 mar 2017, o 16:06 
1000p
1000p

więcej niż 1
Nanieś blaszak na plan swojej działki i zgłoś. Pozwolenia na budowę nie wymaga postawienie wolno stojących, parterowych budynków gospodarczych, w tym również garaży, altan, ganków i ogrodów zimowych, jeśli ich powierzchnia zabudowy nie przekroczy 35m2. Jednocześnie liczba takich obiektów nie może być większa niż jeden na każde 500m2 powierzchni działki.
To co opisujesz, to nawiedzone mielenie jęzorem urzędników. Ty jesteś na prawie.
Aaaa i nie wylewaj oczywiście betonowej podbudowy. Ja użyłem przykładowo kamienie granitowe. Można postawić też go na płytach betonowych. Dach wykonaj jak Tobie pasuje, to nie budynek wielokondygnacyjny, związany trwale z gruntem.

Nasiona Aphen F1

asprokol
PostNapisane: 4 mar 2017, o 19:09 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1
Mi się nasuwa jedno pytanie - chcesz postawić ten blaszak na Twoim prywatnym gruncie czy nie.

blak123
PostNapisane: 6 mar 2017, o 15:35 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

1 szt.
Na swoim prywatnym gruncie. Działka budowlana, koło domu.

Dla mnie to dziwne, że nie mogę postawić blaszaka. Przecież to przenośna konstrukcja. Dzisiaj jest jutro nie ma.
Dzwoniłem do gminy i jak wspomniałem dostałem info, że nie mogę postawić blaszaka. Pani powiedziała coś w stylu "nie ma czegoś takiego jak blaszak!". Dodała, że może być szkielet metalowy, a reszta to tynk i jeszcze wymagania do dachu.
W Powiecie dostałem info, że muszę go dostosować do MPZP. Czyli tylko dach musi mieć odpowiedni kąt nachylenia.
Jak wspomniałem, że to gotowy blaszak, który jest przenośny i nie jest stały. To gadanie, że dostosować do MPZP.

A nie mogę odlać płyty? Bo mam taki teren, że pasuje go utwardzić. Płyte odlać pod garaż i przed.

Zobacz profil Wyślij e-mail      

MagdalenaKCh
PostNapisane: 15 mar 2017, o 11:15 
500p
500p

1 szt.
Czy rozwiązał się Twój problem czy na razie zatrzymał się w punkcie?

blak123
PostNapisane: 21 mar 2017, o 00:32 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

1 szt.
Na chwilę obecną zatrzymał się. Byłem 2 razy w wydziale budownictwa i za każdym razem inna osoba twierdzi, że muszę go dostosować do MPZP. Rozmawiałem z firmami wykonującymi garaże i albo nie chcą tego zrobić albo garaż jest 2,5 - 3 razy droższy od takiego wg ich planu.
Dowiedziałem się, że mogę postawić wiatę, ale nie mam prawa jej zamknąć bo to wtedy garaż/pomieszczenie gospodarcze.

Dostałem info, żeby wysłać zgłoszenie i liczyć, że nie odrzucą. Choć to mało prawdopodobne, albo dostosować do ich wymagań.

Hosta
PostNapisane: 21 mar 2017, o 08:15 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Hm, a nie możesz po prostu zrobić zgodnie z planem?
Urząd to nie burdel. Wszystkim nie dogodzisz.

MagdalenaKCh
PostNapisane: 21 mar 2017, o 09:38 
500p
500p

1 szt.
Według mojej wiedzy i w moim mieście: jeśli jest to budynek do 35m2 i go zgłosisz to jest szansa ze nikt się nie przyczepi.Cchyba ze ktoś z urzędu zarząda szkiców.
Druga sprawa często w miejscowym planie jest inny wymóg dla garaży i gospodarczych, wiec może akurat coś przeoczyłeś.

blak123
PostNapisane: 22 mar 2017, o 13:00 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

1 szt.
Hosta napisał(a):
Hm, a nie możesz po prostu zrobić zgodnie z planem?

Chciałbym, ale koszt "normalnego" blaszaka to ok 3200zł. Gdybym chciał go dostosować do planu to nie każda firma mi go wykona i koszt wzrasta do 7,5tyś - 10tyś w zależności od firmy. Zapewne za ponad 10tyś mam już murowany garaż. Tylko, że nie chce takiego, bo to może na 2-3 lata będzie. Potem porządki i przeniesienie drogi oraz garażu.

MagdalenaKCh napisał(a):
Według mojej wiedzy i w moim mieście: jeśli jest to budynek do 35m2 i go zgłosisz to jest szansa ze nikt się nie przyczepi.Cchyba ze ktoś z urzędu zarząda szkiców.
Druga sprawa często w miejscowym planie jest inny wymóg dla garaży i gospodarczych, wiec może akurat coś przeoczyłeś.

Wyraźnie jest napisane, że dotyczy garaży, pomieszczeń gospodarczych itd. Aaa... to nie muszę załączać szkiców i mapki geodezyjnej? Myślałem, że tak ma wyglądać zgłoszenie. Może da się je jakoś okroić z zbędnych informacji? :D

Adek1243
 Tytuł: Garaż w ogródku działkowym
PostNapisane: 16 cze 2017, o 13:21 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

---
Witam. Czy mogę posiadać blaszany garaż w ogródku działkowym, który by służył jako domek narzędziowy? Czy muszę gdzieś to zgłaszać, mieć jakąś zgode?

Dzięki za odpowiedź.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 37 ]  Idź do strony nr...        1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: najemnik i 35 gości