Sezon 2016 - rozpoczęty

Powojniki
Awatar użytkownika
waga65
200p
200p
Posty: 230
Od: 15 cze 2015, o 11:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Powojniki - sezon 2016

Post »

Moje puszczają już młode ,czuja wiosne i teraz nie wiem czy je przyciąć na wysokości co mają nowe zawiązki ,czy całkiem nisko żeby się rozgałeziły i było więcej nowych gałązek ;:131
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Powojniki - sezon 2016

Post »

Witajcie. Ilonko Tangucki powojnik to możesz ciachnąć nisko, rozkrzewi się, będzie troszkę później kwitł ale obficie .
A ja też nie wiem co zrobić z moimi. Szczególnie dwa są bardzo wyrywne . Szkoda mi ich ciąć bo może zmrozić, jeszcze za szybko jest :roll: .
Piloniek
50p
50p
Posty: 86
Od: 25 lis 2015, o 21:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 30km od Wiekiejkluski :)

Re: Powojniki - sezon 2016

Post »

Ewelinko to powiedz mi jeszcze kiedy mam je przyciąć :)
Pozdrawiam Ilona :)
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Powojniki - sezon 2016

Post »

Ilonko prawdę mówiąc patrząc na pogodę to nie wiem ;:306 . A tak na poważnie to wtedy kiedy pogoda się unormuje w marcu. Jak nie będą zapowiadali mrozów w nocy i temperatura będzie utrzymywała się na plusie wtedy przycina się powojniki i całą resztę. To tak na wyczucie bo ciężko zgadnąć jaka będzie pogoda. Obserwujemy póki co długoterminowe i czekamy :wink: .
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21736
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Powojniki - sezon 2016

Post »

Ilonko :D o cięciu powojników mamy taki wątek tutaj
Zapraszam tam,jest tam również link do specjalistycznej strony gdzie wszystko jest wyjaśnione dokładnie ... zapraszam tam
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
kasia78
50p
50p
Posty: 66
Od: 2 lip 2011, o 22:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.podlaskie

Re: Sezon 2016 - rozpoczęty

Post »

Ja mam powojnika o kolorze kwiatów fioletowym, kwiaty są dość duże pojedyncze. Wiosną był wysoki na ok. 1.5 metra. Teraz nie wiem jak zabrać się do przycinania. Roślina ma ok. 3 lat ale jest mała. Może pomoże mi ktoś doświadczony?
Awatar użytkownika
asta6265
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2409
Od: 8 sty 2012, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Sezon 2016 - rozpoczęty

Post »

Kasiu poczekaj jeszcze trochę z tym cięciem do początku marca. Potem Przytnij to co martwe i pozwól mu zakwitnąć. Następnie pokaż nam zdjęcie, zidentyfikujemy i wszystko będzie wiadomo.
A masz może zdjęcie jak kwitł?
Mój kawałek świata
Pozdrawiam Anka
kasia78
50p
50p
Posty: 66
Od: 2 lip 2011, o 22:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.podlaskie

Re: Sezon 2016 - rozpoczęty

Post »

Dziękuję bardzo. Czekam do wiosny, bo ja mieszkam na wschodzie więc wiosna nie tak szybko przyjdzie.
magdalenca
100p
100p
Posty: 197
Od: 26 paź 2011, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: LUBLIN

Re: Sezon 2016 - rozpoczęty

Post »

Ja też jestem powojnikową nowicjuszką. W ubiegłym sezonie posadziłam 6 powojników, z czego 5 włoskich i jeden botaniczny. Mam nadzieję, że przeżyły, bo niczym ich nie okrywałam, a wy tu zdaje się piszecie, że wasze były okryte na zimę? Nawet ich nie okopcowałam :(
Mam też jednego powojnika, posadzonego 3-4 lata temu, zapomniałam o nim i myślałam, że padł dawno temu. A tu niespodzianka, kwitł pięknie, ale tylko na górze. Tylko że ponieważ nie dbałam o niego, nie przycinałam, to się zrobił łysy od dołu :( Czy go zamorduję, jak mu silne cięcie tak na wysokości kolan zafunduję? Nie wiem co to, jakiś biedronkowy nabytek ciemnofioletowy, prawdopodobnie Jackmanii.
Awatar użytkownika
asta6265
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2409
Od: 8 sty 2012, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Sezon 2016 - rozpoczęty

Post »

magdalencajeśli to fioletowy Biedronkowy to rzeczywiście może być Jackmanii lub Polish Spirit. Przytnij go na wysokości około 30cm i będzie ok. Na pewno mu nie zaszkodzi, a dużo pomoże.
O to że się coś z nimi stało to się nie bój - zima była łagodna i spokojnie sobie poradziły.

Moje donicowe pomału zaczynają się budzić, a gruntowe jeszcze śpią :)

Natomiast wczoraj wieczorem całkiem niewinnie żeby sobie pooglądać weszłam na stronę sklepu z klematisami, gdzie zawsze kupowałam. I co :?:
Szlag mnie trafi - uaktywniła się ta okropna choroba zwana klemocholizmem . Już jakiś czas było dobrze, rokowania świetne, a tu taki niespodziewany ;:224 wiosenny nawrót choroby.
I poszłooooo - Clematis montana var. rubens - 2 szt, Clematis Grunwald PBR 1 szt

Pozdrawiam wszystkich podobnie chorujących - kochani trzymajmy się razem, a damy radę ;:306
Mój kawałek świata
Pozdrawiam Anka
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sezon 2016 - rozpoczęty

Post »

O to całkiem skromnie... :wink: Ja w zeszłym tygodniu weszłam, zeby kupić malinę arktyczną i przy okazji wziełam też clematisy: Kardynał Wyszyński, Akaishi, Lech Wałęsa, Tentel, Chalcedony, Omoshiro :D A w przechowalni zostało jeszcze ze 30.... ;:224
Awatar użytkownika
asta6265
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2409
Od: 8 sty 2012, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Sezon 2016 - rozpoczęty

Post »

Kasiu w październiku zeszłego roku był agresywny napad choroby 17 sztuk powojników ;:306
Teraz rzeczywiście skromnie, ale to dlatego że już nie mam gdzie sadzić ;:224
Mój kawałek świata
Pozdrawiam Anka
Awatar użytkownika
lesioc
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1862
Od: 3 cze 2008, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pilchowice

Re: Sezon 2016 - rozpoczęty

Post »

Zaczyna się .. oby nie za wcześnie :?

Obrazek Obrazek
Zapraszam: spis treści ogród
"Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić,
aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali." Don McCullin
Zablokowany

Wróć do „Powojniki”