Sezon 2015 - rozpoczęty

Powojniki
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Powojniki -sezon 2015

Post »

Vimen piękna lista. Tylko pamiętaj Kasiu, by sadzić ze sobą, koło siebie, powojniki o jednakowym cięciu. Jak tego nie dopilnujesz to za jakieś dwa, trzy lata będziesz klęła jak szewc przy przycinaniu. :wink:

Ewelina ja dokładanie tak zrobiłam w zeszłym roku. Sezon zaczęłam od garści wapna, po kilku dniach azofozka i potem od maja raz kiedyś Magiczną siłę dawałam. Było super! ;:215
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Powojniki -sezon 2015

Post »

Hmmm Aniu a ja właśnie myślałam, zeby je przemieszać ze względu na różne wysokości kwitnienia. Ale faktycznie masz rację z tym przycinaniem... Muszę pokombinować i pod tym kątem. Mam już chyba ze 3 wersje sadzenia, ale jak tak, to chyba stworzę kolejną uwzględniającą cięcie :(
Awatar użytkownika
janek45
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4061
Od: 5 sie 2012, o 07:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia-Mazury

Re: Powojniki -sezon 2015

Post »

Mój Powojnik Dr ruupel tylko zobaczył troszkę ;:3 to ładnie wypuszcza listki ;:138
Obrazek
Oaza spokoju u Janka
cz.1 cz.2 cz.3 aktualna
MadziaC
50p
50p
Posty: 79
Od: 10 gru 2014, o 22:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Powojniki -sezon 2015

Post »

Witam wszystkich :wit
W tym roku zaczynam moją przygodę z działeczką i bardzo podobają mi się te wasze powojniki. Chętnie kilka u siebie posadzę, pytanie tylko kiedy będzie najlepsza pora żeby je posadzić i jaka odmiana będzie dobra dla takiego laika jak ja :roll:
bietka1964
200p
200p
Posty: 288
Od: 19 mar 2013, o 16:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazury

Re: Powojniki -sezon 2015

Post »

Pojechałam dzisiaj na działeczkę by trawnik wygrabic i dolomitem potraktować a i powojniki przyciąć bo pączki po 0,5 cm już były.Wróciłam do domciu wypiłam kawkę i co widzę - pada śnieg.Mam nadzieję że nie zmarzną. :(
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Powojniki -sezon 2015

Post »

bietka1964 ja też zgrzeszyłam . Miałam czekać do połowy marca ale akurat miałam sekator w rękach i tak jakoś mi się ucięło. U mnie śniegu nie ma ale zapowiadają spadki temperatur poniżej zera. Oczywiście nie będą to mrozy po - 15 no ale mimo wszystko tez zaczynam się martwić. A jak to jest w maju z powojnikami kiedy czasami przychodzą nocne przymrozki ?? Czy wtedy roślinę całkiem ścina i zaczyna odbijać od nowa ?? Czy nic jej nie jest ?? To pierwsza zima moich powojników i w zasadzie nie wiem jak to jest - uświadomicie laika ??
bietka1964
200p
200p
Posty: 288
Od: 19 mar 2013, o 16:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazury

Re: Powojniki -sezon 2015

Post »

Miałam zamiar to zrobic po 15 marca ale było ładnie, słonecznie, pąki duże i ciachnęłam.Na działkę mam 60 km więc nie mam jak wyskoczyć kiedy mam ochotę.Trudno pożyjemy i zobaczymy.U mnie to 2 zima a powojniki niezidentyfikowane z biedronki.Ładnie kwitły w tym 2 roku od lipca do przymrozkow.Oczywiście pod koniec znacznie mniej kwiatów było.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Powojniki -sezon 2015

Post »

Na działeczkę masz dość daleko , ja mam pod domem więc wystarczy wyjść na chwilę. Myślę , że nic im nie będzie (oby) . Ja też mam jednego z Biedry, miał być biały ale oczywiście była pomyłka i mam The Presidenta. W zeszłym roku słabo było z nim bo zakwitł 2 kwiatami i urósł do jakiegoś 0,5m. Myślę , że w tym roku będzie lepiej i z nim i z pozostałymi. Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
papaE
50p
50p
Posty: 57
Od: 21 lut 2012, o 16:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gniezno

Re: Powojniki -sezon 2015

Post »

Aneczka 1979 piszesz parę postów powyżej,że przycinasz Błękitnego Anioła 30 cm nad ziemią jak zrozumiałam rokrocznie? Mój kupiony był w 2013 roku już jako pokaźny clemek ( pewnie 3 letni ), kwitł przepięknie....Parę dni temu przycięłam go 50 cm nad gruntem, Za wysoko? Warto obniżyć, aby miał kwiaty od samego dołu? Obrazek
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Powojniki -sezon 2015

Post »

Ja też miałam ciąć powojniki gdzieś za tydzień. Przycięłam w sobotę. Przyszedł przymrozek. Mam nadzieję że nic im nie będzie. Bo nie dość, że przycięłam to jeszcze je odkryłam.

Błękitnego Anioła tnie się silnie. Czyli 30-50 cm od ziemi. Czyli możesz zostawić lub przyciąć. Wedle uznania.
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Powojniki -sezon 2015

Post »

aneczka1979 pisze:
ewelkacha88 pisze:Wracając do Błękitnego Anioła i Jackmanii - przespałam się z tym i jednak dam im spokój i nie będę ich przesadzała. Za jakiś czas je przytnę , zasilę i zobaczymy czy będą ładniejsze niż w pierwszym roku. Jak nisko mogę przyciąć po raz pierwszy takie powojniki ??
Ewelina i Anioła i Jackmanii rok w rok tniesz na wysokości 30cm.
Edit:
w pierwszym roku 30cm nad ziemią
w drugim roku 40 cm nad ziemią
a w trzecim i kolejnych już latach 50cm od gruntu.
Jakaś chwilowa niepoczytalność. :oops: Przepraszam. :oops:

-- 3 mar 2015, o 17:05 --

Myślę, jednak że nawet coroczne cięcie na 30cm by mu nie zaszkodziło. Pewnie szybciej by się zagęścił. :wink:
Awatar użytkownika
papaE
50p
50p
Posty: 57
Od: 21 lut 2012, o 16:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gniezno

Re: Powojniki -sezon 2015

Post »

Mój Polish Spirit rozrósł się ogromnie i stworzył zasłonę przed sąsiadami ( też obcięłam go na wysokości 50 cm)


Obrazek

Obrazek
i myślałam jeszcze w zeszłym roku o przesadzeniu go po prawej stronie Błękitnego Anioła, ale chyba już za późno na przeprowadzkę? Stąd moje pytanie : co myślicie o dosadzeniu po prawej stronie Aniołka Presidenta? Zaznaczam,że miejsce to nie jest specjalnie słoneczne.....nawet dość cieniste - dom zasłania, jednak Błękitny Anioł daje sobie radę.....
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Powojniki -sezon 2015

Post »

Jak tak pięknie rośnie tam gdzie rośnie, to nie boisz się zmieniać mu miejscówki?
Zablokowany

Wróć do „Powojniki”