aneczkowe powojniki -czyli jak aneczka totalnie zbzikowała

Powojniki
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: aneczkowe powojniki -czyli jak aneczka totalnie zbzikowała

Post »

Rzeczywiście czekał na królowa powojnikow, żeby go od klęski uratowala :lol:
Awatar użytkownika
Dyskrecja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1514
Od: 22 lis 2010, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sudety

Re: aneczkowe powojniki -czyli jak aneczka totalnie zbzikowała

Post »

Aneczko, jestem zauroczona Twoimi Clematisami, wszystkie tak dorodne i okazałe, że też postanowiłam wprowadzić do siebie dwie nowe odmiany.
Do tej pory w dziedzinie powojników to raczej nie mam żadnych osiągnięć a wręcz przez swoją niewiedzę na kilka lat straciłam do nich serce kiedy to uwiąd niszczył wszystko co sprowadziłam do mego ogrodu.
Tym razem z nadzieją i optymizmem posadziłam je zgodnie ze sztuką i wskazówkami z Twojego wątku. Posadziłam odmianę Nubia i OoH La La z serii Boulevard Poulsena.
Mam pytanie z Twojego doświadczenia jak postępować z podporami, czy do małych 40cm sadzonek od razu dawać podpory docelowe, tj. 2m, czy dać na razie cokolwiek tak ok 1m a potem odrywać i jakoś mocować do wyższych, bo mam nadzieję, że wyrosną zgodnie z odmianą tj, ok. 200cm.
Pozdrawiam, Henia
"Różanka w Sudetach"
Część 3 (Aktualna), część 2, część 1.
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: aneczkowe powojniki -czyli jak aneczka totalnie zbzikowała

Post »

Ha ha ha!!! ;:112 ;:112 ;:112 Wiecie co wyszło z mojego Biedrowego Jackmaniego????
Piękny Multi Blue!!! :;230
Mam to szczęście, że ten co już go mam, ma kwiaty inne od tego co teraz zakupiłam.
I zobaczcie... człowiek by sie nastawił, że kupuje Jackmanii, który jak wiemy rośnie szybko do 3-4 metrów i kwitnie cały sezon. A wyszłoby mu cudo co rośnie średnio szybko, wręcz nawet raczej wolno. I tylko do dwóch metrów. I kwitnie też nie cały sezon... Na dodatek cięcie też zupełnie inne :oops: Ach! Uwielbiam Biedrowe powojniki. ;:215

Dyskrecjo witaj u mnie. :wit Nie znam wymienionych przez Ciebie powojników. Sama mam jeden, biały NN z grupy Boulevard i trzymam go w donicy.
Co do podpór, to jeśli nie chcesz od razu dawać dużych, to ustaw im małe, tyle, że jak podrosną to nie wyłamuj listków, tylko dostaw im coś większego. Jak wiadomo clematisy są dość podatne na choroby grzybowe i takie uszkodzenia rośliny na dobre raczej im nie pójdą. Ja w każdym bądź razie stawiam od razu docelową podporę. ;:215

Kasiu cieszę się, bo to Multi Blue o innych kwiatach, jak ten co już go mam. ;:215

Floresito mój Biedrowy powojnik był właśnie w opakowaniu Gardenic. Kupując go od razu wiedziałam, ze to nie będzie Jackmanii, bo wygląd rozwijającego się kwiatka już to wskazywał. Nie mniej kupiłam na zasadzie "ryzyk -fizyk" ale współczuję tym co się napalili na Jackamnii i wyjdzie im Multi Blue, bo to clematis o zupełnie przeciwnych cechach do Jackamnii. ;:224

Ewelkacha88 u mnie w sumie jakby nie patrzeć to też same młodziaki. Najstarsze są trzeci rok u mnie, najmłodsze dwa miesiące. :wink:
Ciesz się, ze idą w liście, wzmocnią się. Nie tak jak niektóre moje szaleńce od razu w kwiaty zamiast w kupę ziela, by zasłonić kratki. ;:131

Elusiu ile ludzi tyle opinii odnośnie faktu co najlepiej posadzić w nogach powojników. ;:131
Zdecydowanie odradzam rośliny co się mocno korzenią i są ekspansywne.
Ja mam dzwonki, przetaczniki, róże, kocimiętkę, szałwie... Mogą tez być wszelakie jednoroczne.
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1047
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: aneczkowe powojniki -czyli jak aneczka totalnie zbzikowała

Post »

aneczka1979 pisze:Ha ha ha!!! ;:112 ;:112 ;:112 Wiecie co wyszło z mojego Biedrowego Jackmaniego????
Piękny Multi Blue!!! :;230
Nie obraziłabym się! ;:138 Ciekawe, co wyrośnie z mojego :wink: Może też Multi?
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: aneczkowe powojniki -czyli jak aneczka totalnie zbzikowała

Post »

Kochani :wit

Tak oto zakwitł mój "Jackmanii" z Biedry. ;:112 ;:112 ;:112 ...czyli przedstawiam Wam powojnika Multi Blue:

Obrazek

A tak kwitł mój Multi Blue, zakupiony w zeszłym roku u forumowej Stasi:

Obrazek

Cieszę się, bo oba są inne!!! I oby nie wróciły do swoich korzeni... :oops: :oops: :oops:
Awatar użytkownika
mewa
1000p
1000p
Posty: 5373
Od: 25 paź 2009, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: aneczkowe powojniki -czyli jak aneczka totalnie zbzikowała

Post »

A może jest niepełny bo zakwitł na tegorocznym pędzie ?. Pełne kwiaty sa ponoć na zeszłorocznych pędach później po przycięciu kwitnie na tegorocznych i dlatego nie ma pełnych kwiatów - tak gdzieś czytałam .
Możliwe że za rok o tej porze zakwitnie pełną gębą ;:306 ;:196
mimo to ładniutki jest
Pozdrawiam. Ewa
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: aneczkowe powojniki -czyli jak aneczka totalnie zbzikowała

Post »

Mewo ale taki własnie szalenie mi się podoba. ;:131
;:196
Awatar użytkownika
mewa
1000p
1000p
Posty: 5373
Od: 25 paź 2009, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: aneczkowe powojniki -czyli jak aneczka totalnie zbzikowała

Post »

No nie można Tobie dogodzić :;230
Trudno trafić za tymi powojnikami :roll:
U mnie daniel i proteus zakwitł pełnymi kwiatami a u Madzi widziałam niepełne a mamy chyba z tego samego źródla ba ...... na Danielu mam drugiego pączka ktory jest podłużny co świadczy o tym że nie będzie pełny.
dlatego się tak wkurzyłam jak zobaczyłam paczke z przyciętymi powojnikami :roll:
te co teraz zakwitły na pełno są z reklamacji -nie przycinane
Pozdrawiam. Ewa
Awatar użytkownika
Dyskrecja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1514
Od: 22 lis 2010, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sudety

Re: aneczkowe powojniki -czyli jak aneczka totalnie zbzikowała

Post »

Aneczko, dzięki za opinię nt podpór, zdecydowałam jednak że na razie nie będę inwestowała w podpory bo nie wiem jak długo u mnie zechcą te nowe clemki zamieszkać, dałam więc po trzy drewniane kołki, ala bambusy, z czasem się okaże co dalej.
Pozdrawiam, Henia
"Różanka w Sudetach"
Część 3 (Aktualna), część 2, część 1.
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: aneczkowe powojniki -czyli jak aneczka totalnie zbzikowała

Post »

Multi Blue też piękny, nie wiem czy nie ładniejszy od Jackmanii. Tylko z tym cięciem byłby problem ;:224 Jackmanii mam ale rzadko oglądam bo się odwraca do sąsiada :;230
Ja też czytałam że pojedyncze kwiaty to na jednorocznych pędach, dopiero dwuletnie pędy mają pełne kwiaty. Ale tego nie doświadczę bo wszystkie powojniki które tak kwitną, zdechły mi w zeszłym roku na uwiąd i teraz ruszają od zera ;:131
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: aneczkowe powojniki -czyli jak aneczka totalnie zbzikowała

Post »

April z nieba mi spadłaś! :D Mówisz, że obraca się do sąsiada? Gadaj mi tu szybko w którą stronę świata ma tego sąsiada?
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: aneczkowe powojniki -czyli jak aneczka totalnie zbzikowała

Post »

No jak to w którą, do słońca, na południowy-wschód - na moje nieszczęście ;:223
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: aneczkowe powojniki -czyli jak aneczka totalnie zbzikowała

Post »

Posadziłam Jackmanii w duecie z Emilią Plater na płocie. Ja zachód, sąsiadka wschód. I też się boję, że kwiatów nie będę oglądać. :oops: :oops: :oops:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Powojniki”