Sezon 2014 rozpoczęty

Powojniki
Zablokowany
Awatar użytkownika
agnieszka__
500p
500p
Posty: 657
Od: 22 paź 2009, o 23:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: słoneczne południe

Zima 2014

Post »

Witam w nowym wątku ,chcę się Was zapytać czy Wasze powojniki wypuszczaja listki z pączków ,bo moje mają niektóre listki tak na oko do 2 cm .Nie wiem co zrobić ,kiedyś już tak miałam to potem wszystko zmarzło :( .Dodam ,że nie wszystkie odmiany tak szaleją ,co robić koledzy jaki plan ,może je owinąć jak tylko zapowiedzą mrozy albo zdać się na matkę naturę i powiedzieć trudno. Najwyżej będa zaczynac od zera wiosną :(
zielone jest piekne
pozdrawiam Agnieszka
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 18&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
x-N-a
---
Posty: 327
Od: 26 lut 2012, o 13:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zima 2014

Post »

Ja bym obsypała bryłę korzeniową kopczykiem. Mam o tyle fajnie, że moje powojniki puszczają co roku nowe pędy od ziemi a stare obumierają. I tak je zabezpieczamy przed zimą.
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2843
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Re: Zima 2014

Post »

Moje niektóre, też ruszyły, pędy rozsadzone przez nocne przymrozki, najmocniej uszkodzone przy węzłach z pąkami, a właściwie to już młodymi liśćmi. Mam trochę powojników i nic już nie można zrobić. Te, uszkodzone przez mróz, ruszą wiosną prawie od zera, od kopczyka, później zakwitną. Nietypowa, zbyt łagodna zima zamieszała w wegetacji, a skutki będą opłakane. Martwię się też o róże, a mam ich sporo. :cry:
Pozdrawiam Eugenia
Awatar użytkownika
agnieszka__
500p
500p
Posty: 657
Od: 22 paź 2009, o 23:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: słoneczne południe

Re: Zima 2014

Post »

O widzisz ja tez mam sporo róż i mam takie dwie które cały czas kwitna jedna na różowo druga na biało :) może to nie jest bardzo efektowne kwitnienie ale ciągną te kwiaty ,cóż taka pogoda ,tylko kiedy one odpoczną :)
zielone jest piekne
pozdrawiam Agnieszka
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 18&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2843
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Re: Zima 2014

Post »

Te, które ciągle kwitną, to nic. Piszę o tych, które zgubiły liście jesienią, weszły w stan spoczynku, a teraz rosną im młode listeczki , niektóre mają ponad centymetr. O te się martwię :|Ale tu sekcja powojnikowa i Moderator zaraz zrobi z nami porządek :wink:
Pozdrawiam Eugenia
Awatar użytkownika
gaura
500p
500p
Posty: 860
Od: 14 lut 2013, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Zima 2014

Post »

Powojniki sadziłam ubiegłej wiosny, więc są młode, trochę się o nie obawiam. Obsypałam bryłę korzeniową kopczykiem, a pędy i tak będę przycinać. na razie się trzymają, ale u nas bliżej morza nie jest tak zimno.
Pozdrawiam, Kasia
Jurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2074
Od: 28 kwie 2006, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z Nienacka

Sezon 2014 rozpoczęty

Post »

Czas najwyższy zacząć nowy sezon z powojnikami, tym bardziej, że jest już dostępna w handlu ładna odmiana -Maria Skłodowska-Curie . Pamiętam, że w ubiegłym roku kilka osób ostrzyło na nią pazurki ;)
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Powojniki - sezon 2014

Post »

Ja też już mam upatrzone 3 nowe (Clematis Innocent Blush; Kiri Te Kanawa i Vyvyan Pennell)
pełne,kuszą tymi pięknościami i człowiek jak dziecko,,,nie może się im oprzeć ;:7
Awatar użytkownika
janek45
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4061
Od: 5 sie 2012, o 07:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia-Mazury

Re: Powojniki - sezon 2014

Post »

Ja już kupiłem od nich Clematis 'Jackmani' super jak na razie rośnie firma warta uznania. ;:3
Obrazek
dziś ma ponad metr,z prawej Kobea
Obrazek
Oaza spokoju u Janka
cz.1 cz.2 cz.3 aktualna
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Powojniki - sezon 2014

Post »

Nie boisz się, że w cieple zbyt wybuja?
Jurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2074
Od: 28 kwie 2006, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Powojniki - sezon 2014

Post »

Niestety, tak to się najpewniej skończy.
Rozaria
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 25 sty 2012, o 08:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Powojniki - sezon 2014

Post »

może lepiej schować jeszcze do piwnicy
powinno je trochę przyhamować
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Powojniki - sezon 2014

Post »

Jeżeli zaczęła rosnąć to nie można dać do ciemnego miejsca.Jeśli nie ma się chłodnej szklarni, albo jasnego garażu, to moim zdaniem za wcześnie na zakup tego typu rośliny.Ryzykowne jest też sadzenie o tej porze do tak dużej donicy, jeśli nie wykorzysta wilgoci, to mogą zacząć obumierać korzenie od jej nadmiaru i zacznie więdnąć.Lepiej przesadzić do niewiele tylko większej, a przesadzić w maju.
Zablokowany

Wróć do „Powojniki”