'Beautiful Bride'

Powojniki
Awatar użytkownika
lesioc
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1862
Od: 3 cze 2008, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pilchowice

Re: Beautiful Bride

Post »

Pomiedzy kwiatami "Rasputina"

Obrazek

Czy wy też macie takie krótkie ogonki na których powstają kwiaty? Chodzi mi o odległości od ostatniego węzła do pąka kwiatowego. Wygląda na to, że "Beautiful Bride" ma je wyjątkowo krótkie.
Jak widzicie mam posadzoną "Beautiful Bride" razem z "Rasputinem" na straym drzewie. Oba powojniki ładnie rosną - jednak białe kwiaty mam prawie zupełnie pochowane pod liśćmi i kwiatami "Rasputina". W zasadzie wygląda tak, jakby kwitły bezpośrednio na korze drzewa, podczas gdy filetowe kwiaty powstają na kilkunasto-centymetorywych ogonkach z daleka od drzewa (na zdjęcieu tego nie widac bo specjalnie wybralem akurat taki widoczny kwiat)
Zapraszam: spis treści ogród
"Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić,
aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali." Don McCullin
Awatar użytkownika
Ave
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8216
Od: 9 kwie 2008, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź/łódzkie

Re: Beautiful Bride

Post »

Te kwiaty kwitną na krótkich ogonkach, ale na takich bardzo krótkich to chyba nie.... I faktycznie inne powojniki mogą je zasłaniać, bo Panna jesat taka bardziej "zwarta w sobie". Ale to świetny powojnik, bardzo długo utrzymujący kwiaty... i to jakie... u mnie w tym roku ma ich masę.

Obrazek Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
amarylis384
500p
500p
Posty: 740
Od: 5 sty 2014, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Beautiful Bride

Post »

Moim zdaniem "Panna Młoda" ma rzeczywiście krótkie ogonki kwiatowe, a dodatkowo z boków wytwarza kolejne pąki. Chyba musi rosnąć sama, jest piękna i ma bardzo czystą biel.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ave
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8216
Od: 9 kwie 2008, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź/łódzkie

Re: Beautiful Bride

Post »

Świetny powojnik.

Obrazek
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Beautiful Bride

Post »

Minął ponad rok odkąd mój beautiful bride padł. Bryłkę z korzeniami w ubiegłym roku wsadziłem z pozostałymi clematisamy ale nie było oznak życia więc spisałem go na straty jednak kilka dni temu zobaczyłem że wypuszcza pędy ! :D
Awatar użytkownika
Ave
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8216
Od: 9 kwie 2008, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź/łódzkie

Re: Beautiful Bride

Post »

Bo z wykopywaniem nie ma co się spieszyć.. potrafią "odżyć" nawet po 2 sezonach :)
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Beautiful Bride

Post »

Ja to normalnie zwariowałem na punkcie klematisów :D W tamtym roku kiedy padł mi pierwszy kupiłem dwa następne (rosły ładnie i kwitły i zimę przezimowały na balkonie bez okrycia itd) a w tym roku kupiłem kolejnego :D Teraz jeszcze beautiful bride odbija więc mam już 4 klematisy :D ale najbardziej nie mogę się doczekać aż właśnie ten ostatni ładnie urośnie i zakwitnie <3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Powojniki”