Clematisy Rafała

Powojniki
Awatar użytkownika
RAFAL323
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 6 lut 2007, o 13:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KOSCIERZYNA

Clematisy Rafała

Post »

witam.od jakiegoś czasu ok. 4 lat także dopadła mnie clematisomania.mam ich 40 odmian.najbardziej lubię
Clematis x triternata 'Rubromarginata' .bylinowy,pachnący migdałami.gdzieś miałem zdjęcia ale przepadły.w tym roku zrobię gruntowną dokumentację i pokażę tutaj.

Obrazek
Clematis Grupa Viticella 'Abundance'
Obrazek[/img]Obrazek
Arabella kwitnie bardzo obficie
Obrazek
Rooguhi u mnie 3.5m
Obrazek
Grupa Flammula-Recta x aromatica również pachnący ok.1,5m
tylko tyle udało mi się wygrzebać w kompie.pzdr.
Rafa
Awatar użytkownika
LilaRose
200p
200p
Posty: 385
Od: 22 paź 2009, o 23:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: clematisy

Post »

No no no. 40. Ach...
Widzę, że posiadasz oby dwa chodzące za mną, pachnące powojniki- 'Rubromarginata' i Clematis x aromatica - proszę więc, napisz, który według Ciebie intensywniej pachnie? Czy jest to zapach wyczuwalny z odległości- z 2, 3 metrów(coś w typie maciejki), czy też trzeba jednak się schylić :) ?
Pozdrawiam- Liliana
Awatar użytkownika
RAFAL323
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 6 lut 2007, o 13:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KOSCIERZYNA

Re: clematisy

Post »

witaj.zdecydowanie polecam Clematis x triternata 'Rubromarginata' pachnie migdałami z odległości co najmniej 2 metrów.mój z roku na rok kwitnie obficiej.pojedyńczy kwiat niepozorny różowy ale w ilości siła.nie można przejśc obok obojętnie żeby nie powdychć zapachu.cudny.ten drugi Grupa Flammula-Recta x aromatica też pachnie ale trzeba wsadzić nos w kwiaty.
Rafa
Awatar użytkownika
Alionuszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5766
Od: 16 cze 2009, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z zielonych płuc Śląska

Re: clematisy

Post »

Rafale ,te 40 odmian i pierwsze co napisałeś o Rubromarginacie,zachęciło mnie do pozostawienia śladu...W tamtym roku ten powojnik kwitł mi może nie za wiele ,ale już wiem z jakimi kwiatkami będę miał do czynienia,jeżeli wcześniej nie podmoknie i nie zagnije ,bo ponoć na to wrażliwy.
Rooguchi zapadał mi na mączniaka,a zainteresował mnie pachnący,niebieski Flamulla,zastanawiałam się nad białym ...a ten jak się prezentuje i jak długo kwitnie...?Szkoda ,że nie masz więcej zdjęć...
Pozdrawiam Nela
Ogródkowe rozmaitości
Awatar użytkownika
RAFAL323
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 6 lut 2007, o 13:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KOSCIERZYNA

Re: clematisy

Post »

witaj.Flamulla kwitnie u mnie od lipca do pierwszych przymrozków czyli długo.z białych mam :Jerzy Popiełuszko nie wysoki ale masa kwiatów,kwitnie prawie 5 miesięcy to rekord u mnie,Hudline kwiaty średniej wielkości,perłowo białe,Clematis Grupa Vitalba 'Paul Farges,wysoki.posadziłem przy modrzewiu wiosną 2009,na razie 3m docelowo 7m.kwiaty małe ale b.dużo pachnie delikatnie miodem,Clematis mandschurica Grupa Flammula-Recta u mnie nie pachnie.kwitnie krótko ale po przycięciu zakwita drugi raz.jedzie do mnie Królowa Jadwiga.zdobyła srebrny medal na targach Zieleń to Życie w 2009.ciekaw jestem jak będzie się sprawować.mam nadzieję że przydadzą się moje wiadomości.pzdr.
Rafa
Awatar użytkownika
Alionuszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5766
Od: 16 cze 2009, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z zielonych płuc Śląska

Re: clematisy

Post »

Bardzo się przydają... :D Mój Jerzy Popiełuszko kwitnie krótko ,ale może dlatego ,że posadzony w cieniu róży Sympatia ,a ona potrafi zacienić...nie chcę już go przesadzać ,gdyż już się w tym swoim kącie zadomowił ,a przy okazji mogłabym uszkodzić korzenie,które u powojników potrafią się bardzo rozrastać.
I znowu zaciekawiłeś mnie ,tym razem Paulem Farges ,szczególnie ,że wspomniałeś o jego zapachu,a czy on musi rosnąc w pełnym słońcu ...?Pisz dalej o swoich powojnikach...z chęcią poczytam ;:132
Pozdrawiam Nela
Ogródkowe rozmaitości
Awatar użytkownika
LilaRose
200p
200p
Posty: 385
Od: 22 paź 2009, o 23:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: clematisy

Post »

Widzę, że kolega doświadczony :lol: w sprawie pachnących powojników. W tym roku zaplanowałam zakup clematis x aromatica, ale niestety "wyszedł" w miejscu, w którym zwykle kupuję, i- dobrze jednak. Spojrzę łaskawszym okiem na 'Rubromarginatę', zapach przeważa.
Ja również czekam na zamówioną "Królowe Jadwigę- na forum już ktoś ją ma, czytałam chyba o tym w wątku "Clemoholizm".
Pozdrawiam- Liliana
Awatar użytkownika
LilaRose
200p
200p
Posty: 385
Od: 22 paź 2009, o 23:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: clematisy

Post »

o! Nelu, a ja do Sympatii 'Królową Jadwigę' chce dosadzić. Wymyśliłam więc podobny patriotyczny biało- czerwony zestaw :D .
Pozdrawiam- Liliana
Awatar użytkownika
RAFAL323
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 6 lut 2007, o 13:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KOSCIERZYNA

Re: clematisy

Post »

mam jeszcze Clematis fruticosa 'Mongolian Gold' ,niewysoki ok. 1,5m.pachnący.miałem go w donicy ale jesienią posadziłem do ogrodu.ładnie przyżył zimę.męczył się i dopadły go wciornastki.
Rafa
Awatar użytkownika
LilaRose
200p
200p
Posty: 385
Od: 22 paź 2009, o 23:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: clematisy

Post »

:shock: I na dodatek masz "mój" 'Mongolian Gold' :shock: ? >Mój< jest w cudzysłowiu, bo też go nie dostałam wiosną- wyszedł był. Pachnie on z daleka, czy z nosem w kwieciu? Teraz chcą za niego całe 29.00 zł...
Pozdrawiam- Liliana
Awatar użytkownika
RAFAL323
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 6 lut 2007, o 13:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KOSCIERZYNA

Re: clematisy

Post »

nos w kwiatek ale cały jest bardzo ładny.myślę że warto go mieć bo nietypowy jak na clematis. ;:63
Rafa
ewondo
100p
100p
Posty: 183
Od: 2 sty 2010, o 22:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: clematisy

Post »

A czy jest szansa, aby Clematis x triternata 'Rubromarginata' udał się w donicy na balkonie? Bardzo zachęcił mnie ten zapach ;)
Awatar użytkownika
RAFAL323
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 6 lut 2007, o 13:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KOSCIERZYNA

Re: clematisy

Post »

witaj.jak dla mnie za duży do donicy ale może baardzo duża.próbowałem uprawiać kilka odmian w donicach(gen sikorski,'Mongolian Gold',Jan Paweł,'Edward Prichard' ) z miernym skutkiem.loggia od pł strony,latem bardzo gorąco,walczyłem z wciornastkami,w końcu "poszły"do gruntu i jest ok.
w typ roku spróbuję z Jadwigą :wink: .
Rafa
ODPOWIEDZ

Wróć do „Powojniki”