Clemoholizm - mania zbierania, co kupiła(e)m nowego cz.1

Powojniki
Zablokowany
Awatar użytkownika
myszek
500p
500p
Posty: 679
Od: 28 kwie 2007, o 00:37
Lokalizacja: Mazowsze 6b

Re: Uzupełnienie odpowiedzi dla hanki

Post »

Bolesław Śron pisze:Cały Twój wywód choć oczywisty wydaje mi się nietrafiony.Jakie kwiaty mają poszczególne odmiany łatwo znaleźć w necie. Na forum pokazujemy jakie efekty sami uzyskaliśmy, niema chyba sensu pokazywać mizernych egzemplarzy chyba że chcemy się poradzić w sprawie uprawy.
:) Cały urok człowieczeństwa polega na tym, ze różnimy się poglądami i sposobem podejścia do problemu Obrazek.

* Przykłady dorodnych egzemplarzy równie ławto znaleźć w sieci, jak pojedyncze kwiaty. Trzeba tylko chcieć.

* Na Forum pokazujemy to co chcemy pokazać, bo nawet jeśli to uzyskaliśmy jest mizernym egzemplarzem - potrafi cieszyć.
Przynajmniej ja tak mam i nie wydaje mi sie takie podejście do życia naganne.

Pozdrawiam nieustająco ;)
Mysza

'Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.' Albert Einstein
x-T-s
---
Posty: 5698
Od: 15 cze 2008, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

witajcie


a ja dziś zakupiłam 2 mojego powojnika nazywa się- Kardynał Wyszyński mam do was pytanko jest bardzo lichy w szkółce stały i żeby cokolwiek wyjąc połowę pędów po prostu się urwało....
jutro bedę go sadzić i pytanie - obcinac te liche pędy czy zostawic? no bo w przyszłym roku i tak obetne 40 cm nad ziemia....chce go puściż żeby piął sie po jodle.....


drugi mój powojnik to pillu - niestety w zeszłym roku go przesadziłam i też zrobił się lichy..mam nadzieję w przyszłym bedzie już ok....


oto one :

kardynał wyszyński
i pillu



[/url]Obrazek


[URL=www.fotosik.pl][img]http://images2 ... .jpg[/img][/url]
bolekso
200p
200p
Posty: 442
Od: 11 mar 2012, o 08:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Post »

Pomysł aby powojnik piął sie po jodle jest nie trafny, zacienione gałęzie się ogołocą i będzie to nieładnie wyglądało.
Pozdrawiam ! Bolek
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3729
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Post »

Tess - które jest zdjęcie 'Kardynał Wyszyński'? Bo chyba nie to drugie??? 'Kardynał" jest czerwony nie rożowy....
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
x-T-s
---
Posty: 5698
Od: 15 cze 2008, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Bolesław Śron pisze:Pomysł aby powojnik piął się po jodle jest nie trafny, zacienione gałęzie się ogołocą i będzie to nieładnie wyglądało.
Pozdrawiam ! Bolek
jest trafny :lol: :lol: bo jodła to bonsai i tylko igły ma na koncu gałązek....tak jest ogołocona...
x-T-s
---
Posty: 5698
Od: 15 cze 2008, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

aniawoj pisze:Tess - które jest zdjęcie 'Kardynał Wyszyński'? Bo chyba nie to drugie??? 'Kardynał" jest czerwony nie rożowy....

to różowe to pillu.....a Wyszyński to ten cieniutki badylek...bez zadnego kwiatka
x-T-s
---
Posty: 5698
Od: 15 cze 2008, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

no dobrze, a co z moim pytankiem? :oops: :oops:
Awatar użytkownika
Skrzat
100p
100p
Posty: 137
Od: 27 mar 2007, o 13:35
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Tess odnośnie Twojego powojnika- to po posadzeniu zostawiłabym go w spokoju - czyli nie obcinać, a zobaczyć jak zareaguje na posadzenie- z doświadczenia posiadania paru powojników wiem że czasami to posadzenie "odchorowują" i wtedy obetniesz. Obciąć zawsze zdążysz :wink:

A Twoje Piilu jest ładne, też takie mam :lol:
pozdrawiam
x-T-s
---
Posty: 5698
Od: 15 cze 2008, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

dzięki bardzo, też tak pomyślałam jak coś na wiosne przytnę jak sie nalezy 40 cm nad ziemią

a Pillu no cóż rósł w donicy na tarasie, miał piekne kwiaty i te pełne i pojedyńcze.Przesadziłam i choruje,....ale może w przyszłym roku pokaże co potrafi :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Narine
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 30 paź 2007, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Post »

Obejrzałam Wasze przepiękne powojniki z zapartym tchem. :roll:
Przedstawiam moje 4 odmiany, w tym 3 bezimienne. Niestety mimo, iż mam je chyba od 4-5 lat nie doczekałam sie tak obfitego kwitnienia jak u Was. Co roku wymarzają do podstawy ( nawet jak okrywam...) , więc co roku są "niewielkiego wzrostu" :cry:
Zdjęcia z poprzednich lat
Rouge Cardinal
Obrazek
Bezimienne...:
ObrazekObrazek
Obrazek
Jurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2075
Od: 28 kwie 2006, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z Nienacka

Post »

ten pełny wygląda mi na odmianę proteus.
Awe
50p
50p
Posty: 94
Od: 13 paź 2007, o 16:22
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Witajcie, oto mój pierwszy powojnik. Nie zdążyłam go jeszcze zasadzić, a tu niespodzianka - rozwinęły się kwiaty! :)
Jednak trochę innego koloru się spodziewałam... Jak to rozumieć, pomyłka w nazwie, czy przekłamanie zdjęcia?
:shock: Obrazek
Pozdrawiam Ewa
x-T-s
---
Posty: 5698
Od: 15 cze 2008, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Ewa

no raczej pomyłka....swoją drogą bardzo ładny okaz...możesz zdradzić gdzie kupiłaś?
Zablokowany

Wróć do „Powojniki”