Powojniki dla początkujących - jakie wybrać?

Powojniki
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Powojniki z grupy viticella - dla początkujących

Post »

Iryseq pisze:Aneczko a tak się zastanawiam, nie przymarzając CI w tych skrzyniach? Może ja też coś podobnego sobie zrobie :), tylko spodu nie masz z desek? Zrobiłabym skrzynke na podwyższeniu z 40cm, bez dna plus wymiana ziemi pod nim na 0,5m ;D, Chyba to nie bedzie głupie? Co myslisz?
Ja na Twoim miejscu Marylko przesadzałabym, gdy zaczną puszczać liście.. koniec marca... tylko te przymrozki.. Dałabym w bezwietrzne miejsce i gdy beda przymrozki okrywała roślinke. MowieCi to na wyczucie, pewnie zaraz pomoga Ci fachowcy ;) bo ja też jestem pocztkująca:)
Irysku moje powojniki nie rosną w skrzyni. Wszystkie są w gruncie. To co widać na zdjęciu, to jest taka zabudowa, przymocowana do stelaża, od strony południowej, by cieniować powojnikom nogi. Pomysł posadzenia przez "skrzynią" (i powojnikami) roślin zrodził się w późniejszym terminie. :wink:
wisienka55
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 2 lut 2015, o 19:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Nie znam się na powojnikach dlatego pytam o rade. Która z odmian powojników jest najmniej problemowa, choroby pojawiają sie rzadko, jeśli chodzi o ziemie to nie musi byc urodzajna? Ewentualnie czym podlewac zeby ładnie rosł?
Oczywiscie chodzi o powojnik wieloletni.
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Jaki powojnik wybrać?

Post »

Poleciłabym Ci (jak mnie wczesnej polecono) powojniki z grupy viticella. Poszperaj w necie i tu na forum. na pewno cos znajdziesz. Ta grupa powojników jest zdrowa i niezawodna.
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
Firletka
500p
500p
Posty: 766
Od: 16 mar 2009, o 16:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki powojnik wybrać?

Post »

I dorzuciłabym Grupę Tangutica , o ile lubisz żółte i masz dużo miejsca, bo rosną w rozmiarze XXL ( pędy i liście , nie kwiaty ) .
tęsknimy do ogrodów, może dlatego ,żeśmy wypędzeni z raju...
Firletka -Wizytówka
marzanna87
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 11 lut 2015, o 09:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jaki powojnik wybrać?

Post »

Fajne to a nbapisz jaki koszt tego.Są to rośliny drogie czy raczej nie.
Awatar użytkownika
Una
200p
200p
Posty: 234
Od: 16 kwie 2009, o 09:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: prawie Bielsko-Biała ;)

Re: Jaki powojnik wybrać?

Post »

Dziewczyny, poszukajcie tu w FO, bądź w google! ;:173
Na forum nie raz była mowa o polecanych sklepach internetowych, wyszukiwarka działa.
To proste, zapewniam. :D
Pozdrawiam
Agnieszka
:)
Awatar użytkownika
annuszka100
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 19 lut 2014, o 10:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wieden

Re: Powojniki z grupy viticella - dla początkujących

Post »

Jurek pisze:Powojniki były posadzone wzdłuż ogrodzenia ze starej siatki. Miałem to ogrodzenie zdemontować, ale wpadłem na pomysł obsadzenia go powojnikami (głównie włoskimi). Odmiany sadziłem pojedynczo, w odległosci 0.7 - 1 m.Po tej zimie wszystkie powojniki startowały od poziomu ziemi, bo gdyby nie wymroziło im części nadziemnej, to widok byłby jeszcze ładniejszy.
Najlepsze w tym wszystkim jest to, że poza 2-3 krotnym nawożeniem w sezonie nie wymagaja one żadnej opieki - nawet podlewania ;)

Tu widok z drugiego końca:

Obrazek
Panie Jurku jakie powojniki włoskie rosną przy tej siatce? Jestem początkująca i jeszcze nie wszystkie znam. Dziękuje i pozdrawiam
Awatar użytkownika
annuszka100
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 19 lut 2014, o 10:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wieden

Re: Powojniki z grupy viticella - dla początkujących

Post »

genowefa pisze:Witam ,ja przesadzałam powojnik latem bo musiałam ,podzieliłam korzenie na kilka części i wszystkie rosną . Teraz myślę że za wcześnie dopiero jak nie będzie przymrozków to można przesadzać.

Możesz napisac jak podzieliłaś korzenie? Przez rozerwanie? czy przecinałaś? Mam 3-letniego Jackmani oraz trzyletniego Poloneza. Na wiosnę muszą zmienić miejsce i potrzebuję jeszcze po jednej sadzonce z nich zrobić
;:180 ;:180 ;:180
Jurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2074
Od: 28 kwie 2006, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Powojniki z grupy viticella - dla początkujących

Post »

annuszka100 pisze:Panie Jurku jakie powojniki włoskie rosną przy tej siatce? Jestem początkująca i jeszcze nie wszystkie znam. Dziękuje i pozdrawiam
Pani Anno - na pierwszym planie kwitnie Emila Plater, Za nią Polish spirit, a potem Purpurea plena elegans ;)
genowefa
100p
100p
Posty: 129
Od: 1 paź 2009, o 11:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podlasie

Re: Powojniki z grupy viticella - dla początkujących

Post »

Jeżeli chodzi o rozdzielenie korzeni powojnika to zależy od wielkości korzeni po wykopaniu,u mnie był kilkuletni i korzenie były ogromne ,przecinałam szpadlem ale można pomału pooddzielać rękoma i będą rosły .
Pozdrawiam -Gienia.
Irena1955
50p
50p
Posty: 58
Od: 15 lut 2015, o 10:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyńskie

Re: Powojniki z grupy viticella - dla początkujących

Post »

Witam! Jestem początkującą w sadzeniu powojników. Jedna z Pań wspominała o skórkach z banana o co chodzi z tymi skórkami. :wit
Awatar użytkownika
Krzysztof59
200p
200p
Posty: 271
Od: 29 lip 2013, o 17:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków i okolica

Re: Powojniki z grupy viticella - dla początkujących

Post »

Chodzi o naturalny nawóz- tak myślę- ponieważ niejednokrotnie i ja wkładam takowe pod korzenie różnych roślin. Jest to jakiś drobny ułamek zasilania nawozowego. :D
Pozdrawiam - Krzysztof
Awatar użytkownika
annuszka100
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 19 lut 2014, o 10:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wieden

Re: Powojniki z grupy viticella - dla początkujących

Post »

Podpowiedzcie proszę jaki powojnik włoski do towarzystwa Etoile Violette do skrzyni. Tłem jest żółta fasada domu... Już sama nie wiem ;:124 ;:124
ODPOWIEDZ

Wróć do „Powojniki”