' Josephine' i ' Crystal Fountain'(Clematis

Powojniki
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
raistand
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 18 mar 2007, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Clematis Crystal Fountain i Josephine

Post »

Tak. Fotka moja. Gdyby była cudza to bym zaznaczył.
Nie omieszkałem dodać do HelpmeFind.

Nad Patricia Ann Fretwell też się zastanawiam. Już tydzień składam zamówienie...
agasawik
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 9 maja 2010, o 10:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Clematis Crystal Fountain i Josephine

Post »

Witam.
Jestem tu pierwszy raz :D ale powodem jest Clematis.
Szukałam informacji o pielęgnacji tej rośliny, ponieważ wczoraj kupiłam dwie sadzonki 'Regal Collection':
'Arctic Queen' i 'Empress'.
Przeczytałam, że szukacie Państwo miejsc gdzie poza OBI można kupić te powojniki. Ja kupiłam w markecie Auchan po 29,99zł.
Jestem z Płocka i tu sprowadzono około 50szt. może w Auchan w waszym rejonie też będą dostępne?
Są firmy 'Tuszyńscy'.
Awatar użytkownika
raistand
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 18 mar 2007, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Clematis Crystal Fountain i Josephine

Post »

Aaaa...
Dlaczego u mnie nie ma Auchan?!
A te pełne, niebieskie też były? Maria Franciszka?
;:223

Mówi się trudno. :)

Obrazek
Awatar użytkownika
myszek
500p
500p
Posty: 679
Od: 28 kwie 2007, o 00:37
Lokalizacja: Mazowsze 6b

Re: Clematis Crystal Fountain i Josephine

Post »

abeille pisze:Myszku, Twoja Józefinka wygląda mi bardziej na 'Empress', tym bardziej że to właśnie ta ostatnia jest actualnie w sprzedaży w Polsce.
Pszczółko, sprawdziłam foty w necie a dzisiaj miałam okazję na żywo obejrzeć Empress, bo faktycznie 'rzucili' do Auchan kilka odmian z tej słynnej kolekcji (niestety nie było Crystal Fountaine, bo bym chętnie nabyła). Empressa ma całkiem inny środek. Mniej więcej taki, jak Multi Blue. Mrowie cieniusieńkich, rurkowatych płateczków, zielonych w środku. W sumie też śliczna, teraz sobie pluję trochę w brodę, że jej nie wzięłam... :evil:
Mysza

'Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.' Albert Einstein
Awatar użytkownika
raistand
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 18 mar 2007, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Clematis Crystal Fountain i Josephine

Post »

Józefina to "matka" Empress. Oznacza to, że u Empress mogą czasem pokazać sie kwiaty takie jak ma Józefina.

A tego, że w całym województwie nie mam Auchana to chyba nie przeżyję. :D
Awatar użytkownika
abeille
1000p
1000p
Posty: 5035
Od: 4 mar 2009, o 12:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: spod Paryża

Re: Clematis Crystal Fountain i Josephine

Post »

Myszku, przyjrzałam się dokładniej i masz rację ;:108 środek w oby powojnikach jest zupełnie inny. Józefinka ma takie prawdziwe płatki
kwiatowe tak jak na Twoim zdjęciu. To co mnie zmyliło, to raczej krótkie płatki kwiatowe i intensywny kolor u Twojej Józefinki, bo moja
ma długie płatki i na początku kwitnienia jest bardzo wyblakła. Potem nabiera kolorków.
Teraz wygląda tak jak na zdjeciu poniżej. Przyznasz że trochę inaczej się prezentuje niż Twoja.

Obrazek

I pojedyńczy kwiat bardziej z bliska

Obrazek

Pozdrówka :wit
Cieplutko pozdrawiam Wiesia
Wątki Pszczółki
Wątek Wisienki i nasze klimaty "Francja znana i nieznana"
washka
100p
100p
Posty: 179
Od: 6 wrz 2010, o 08:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Re: Clematis Crystal Fountain i Josephine

Post »

Witam serdecznie. Ja kupiłam te powojniki u tego Sprzedawcy, te odmiany i jeszcze dwie inne. Napiszę pełną relację z zakupów, jak tylko dojdą. Póki co, dostałam podziękowanie za zakupy i szczerą informację, że wysyłka roślin jest cały czas, ale w pierwszej kolejności dla tych, co zrobili zakupy jeszcze w lutym. na pewno trzeba uzbroic się w cierpliwośc, a to niektórym brakuje i stąd te negatywy. Sprawdzałam komentarze, żeby miec jakieś pojęcie o stanie roślin od nich. Kupowałam też nowe odmiany hortensji (5 sztuk), i osoba, która już je dostała - chwali w komentarzu roślinki. Więc może będzie dobrze. Jak tylko przesyłka dojdzie, dam znac, co i jak. Mam cichą nadzieję, że nastąpi to jeszcze przed świętami. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Rozeta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2395
Od: 30 paź 2010, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: płn.-wsch. W-wa, strefa 6b

Re: Clematis Crystal Fountain i Josephine

Post »

Ktoś tu na forum już pisał, że one są zawsze w takiej cenie :roll: . Rarytasy słono niestety kosztują 8-) .
A czy ta odmiana to chociaż dobrze zimuje? Pytam, bo obecne warunki pogodowe... (bez komentarza :evil: ) same wymuszają, aby mieć taką info.
Pozdrawiam kolorowo
Monika
Róże ...ach, te róże ...
Awatar użytkownika
cattleya
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1116
Od: 6 maja 2007, o 13:19
Lokalizacja: Łódź

Re: Clematis Crystal Fountain i Josephine

Post »

Mój CL rośnie sobie już trzy lata. Na poczatku przez dwa pod brzoza Yangi w cieniu i suszy, kwitł i zimował bardzo dobrze. W tym rku w zwiazku z nową kompozycją będzie rósł też przy drzewie, też sucho ale wiecej słońca. Pnie się w góre mimo przesadzenia i wygląda dorodnie.
I moje róże http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 74&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
I ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=21086" onclick="window.open(this.href);return false;
dosia
1000p
1000p
Posty: 1024
Od: 1 lut 2009, o 16:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Clematis Crystal Fountain i Josephine

Post »

Mam dość kiepskie doświadczenie z powojnikami .Urzekają mnie mimo wszystko ,więc chętnie dokupię.Powiedzcie dokładniej w jakim sąsiedztwie je mogę sadzić.Cattleya napisz pod jakim drzewem duże, małe, iglaste, liściaste,wiesz jak dla środka z kapusty. :;230
Pozdrawiam Anula
pod naszym niebem
Awatar użytkownika
cattleya
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1116
Od: 6 maja 2007, o 13:19
Lokalizacja: Łódź

Re: Clematis Crystal Fountain i Josephine

Post »

Teraz rośnie pod dość dużym drzewem śliwy ozdobnej. A prowadzenie powojnikow po iglakach to nic nowego :)
I moje róże http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 74&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
I ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=21086" onclick="window.open(this.href);return false;
washka
100p
100p
Posty: 179
Od: 6 wrz 2010, o 08:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Re: Clematis Crystal Fountain i Josephine

Post »

Wczoraj przyszły mi clematisy od Sprzedającej na Allegro. Fakt, trzeba było odczekac prawie miesiąc na przesyłkę, ale rośliny w większości przyszły z pąkami kwiatowymi, więc jak zakwitną będzie mażna sprawdzic ich autentycznośc. Więc zobaczymy. No i były dużo tańsze niż w Obi, bo od 15,00 zł do ok. 30,00 zł. A kupiłam JOSEPHINE i CRYSTAL FOUNTAIN właśnie oraz AVANT-GARDE i SIEBOLDA FLORINII.
Jurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2074
Od: 28 kwie 2006, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Clematis Crystal Fountain i Josephine

Post »

A czy mogłabys zrobić zdjęcie tych powojników, które kupiłaś?
Jeśli mogłabyś z uwzględnieniem pąków kwiatowych Josephine i Crystal Fountain?

ps. Te powojniki otrzymałaś z jakimiś plakietkami obrazującymi kwiaty tych odmian?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Powojniki”