Wrzosy brązowieją,zmieniają kolor,usychają itd

Różaneczniki (rhododendrony), azalie, wrzosy i inne kwaśnolubne
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Wrzosy

Post »

Ma za mokro pod żwirem, a ciężar kamienia w dodatku uciska korzenie.W naturze tak nie rosną, gleba musi być lekka i piaszczysta, a korzenie dostęp powietrza.
Asia33
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 1 sie 2019, o 15:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wrzosy

Post »

Dziękuję. Coś tam poprawię i dodam trochę kory. Chociaż inne wrzosy rosną dobrze. :)
Swierk kaukaski
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 29 lip 2021, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wrzosy brązowieją,zmieniają kolor,usychają itd

Post »

Drodzy,

Od jakiegoś tygodnia zaczęły czerwienieć końcówki jednego z moich wrzośców. Ponieważ nie pamiętam jaka to odmiana, myślałem początkowo, że ponieważ mamy drugą połowę sierpnia, to może to naturalna zmiana związana z nadchodzącą jesienią (aczkolwiek na innych wrzoścach ani śladu przebarwień).

Teraz jednak widzę, że przebarwione końcówki jakby więdną. Szukałem ponad godzinę w internecie co to może być ale nie dopasowałem żadnej choroby wrzośców do tego, co widać na zdjęciach poniżej. Macie jakieś pomysły co się dzieje i jak ratować tego wrzośca?

Obrazek
Obrazek

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam ;:180.
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Wrzosy i wrzośce - choroby i szkodniki

Post »

Nie zasypuj wrzosów żwirem, przecież w naturze tak nie rosną, potrzebują dostępu powietrza do korzeni, bo inaczej gniją, a pędy więdną i zasychają.Posadzić w lekkiej przepuszczalnej glebie i można położyć cienka warstwę kory.
Hanna1515
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 26 mar 2022, o 18:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Wrzosy choroba?

Post »

Witam, posiadamy wrzosy zakupione ze szkółki są u nas 2 rok były zimowane w tunelu, przez zimę delikatnie zbrązowiały, a po przycięciu zrobiły się takie:
Obrazek
Czy da się je uratować jaka może być tego przyczyna?

Obrazek

Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rhododendrony i azalie”