Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Autor Wiadomość
olga28
 Tytuł: Biopon - nawóz w płynie do rododendronów i azalii
PostNapisane: 21 sie 2013, o 14:31 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...

---
Witajcie:)

Chciała bym was zapytać o opinie dotyczące nawozu w płynie do rododendronów i azalii firmy Biopon. W zasadzie w tym roku tworze swój pierwszy całkiem prywatny ogród:) O roślinach, krzewach i drzewkach już nieco wiem, przynajmniej w podstawie (wiadomo że w praktyce lepiej się podszkole). Posadziłam kilka rododendronów w tym roku i chciała bym je troszkę odżywić. W sumie wyglądają cudownie i nie wiem czy im potrzeba nawozu dlatego też jestem tutaj i chciała bym posłuchać osób które hodują rododendrony i azalie. Jaki nawóz jest najlepszy i czy ten bipon się do czegoś nadaje?? Ewentualnie o jakiej porze roku najlepiej nawozić te ślicznotki.

Pozdrawiam
Olga

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Kiriataim
 Tytuł: Re: Biopon - nawóz w płynie do rododendronów i azalii
PostNapisane: 22 sie 2013, o 10:36 
50p
50p

1 szt.
Najważniejsze jest dobre dobranie stanowiska oraz przygotowanie podłoża. Jeśli rośliny zostały zasadzone w podłożu rodzimym wymieszanym z kwaśnym torfem to nie polecam nic robić poza podlewaniem w tym sezonie. Pozwól aby w tym roku rozwinęły korzenie w poszukiwaniu składników pokarmowych. Biopon i inne nawozy w płynie dobre są jako nawozy interwencyjne. Lecz do nawożenia roślin na rabatach polecam nawozy granulowane: siarczan amonu jako azotowy nawóz zakwaszający glebę w połączeniu z nawozem YARA MILA COMPLEX, który możemy stosować jako uniwersalny nawóz w ogrodzie jak azofoska. Ewentualnie można dla ułatwienia stosować nawóz granulowany posiadający w składzie azot w postaci siarczanu amonu. Popularne nawozy dla roślin występujących na stanowiskach kwaśnych.
Pozdrawiam

olga28
 Tytuł: Re: Biopon - nawóz w płynie do rododendronów i azalii
PostNapisane: 22 sie 2013, o 12:38 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...

---
Dziękuję za rade, napewno skorzystam :)

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?