Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Autor Wiadomość
Julia C
 Tytuł: Azalia japońska - spadek kondycji. Serdeczna prośba o pomoc
PostNapisane: 14 lip 2013, o 15:12 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

---
Dzień dobry wszystkim Forumowiczom,

piszę z wielką prośbą o pomoc w utrzymaniu mojej azalii japońskiej w dobrej kondycji. Wiem, że to odmiana ogrodowa, jednak postawiłam spróbować hodować ją z doniczce, na balkonie. Stoi w zacienionym miejscu, z dostępem do światła słonecznego, zakwaszam jej ziemię regularnie i nawożę (po przekwitnięciu) nawozem do azalii i różaneczników. Jak widać jednak ma pewne problemy. Na listkach pojawiły się brązowe przebarwienia (na końcówkach) oraz coś w rodzaju "rdzy". Jakieś dwa tygodnie temu zaczęła zrzucać stare liście. Teraz z dnia na dzień widzę, że także nowe, jeszcze parę dni temu zdrowe liście, zasychają i opadają. W ciągu nocy pozbyła się całej gałązki (na zdjęciu). Pryskałam ją Topsinem dwa razy, niestety, nie widzę poprawy. Problem nie dotyczy wszystkich pędów, jak widać na zdjęciach niektóre rosną zdrowo i nie chorują. Nie wiem, czy usuwać wszystkie zaatakowane przez chorobę liście, czy też czekać, aż azalia sama się ich pozbędzie oraz czy ucinać łyse już gałązki.

Czy ktoś z Forumowiczów mógłby doradzić mi, w jaki sposób uratować roślinkę? Będę wdzięczna za wszelkie sugestie. :)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Julia C
 Tytuł: Re: Azalia japońska - spadek kondycji. Serdeczna prośba o pomoc
PostNapisane: 21 lip 2013, o 12:20 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

---
Niestety mimo zastosowania rad opisanych w innych wątkach forum z azalią jest coraz gorzej. Będę jednak nadal próbować ją reanimować.

Uprzejmie proszę o zamknięcie i usunięcie tematu.

zygmor
 Tytuł: Re: Azalia japońska - spadek kondycji. Serdeczna prośba o pomoc
PostNapisane: 24 lip 2013, o 08:15 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Te rośliny nie lubią suchego powietrza w mieszkaniu i nie powinny latem stać na nasłonecznionym parapecie.
Poprawić tę sytuację można umieszczając domiczkę w większej miseczce z kamykami, aby nie wapiennymi, zalanymi wodą.
Zwiększy się powierzchnia parowania. można też wystawić na balkon, lub taras ale do cienia, aby nie stała w przeciągu.
Można też poprosić w kwiaciarni o taki klosz z przeźroczystej folii w jakie pakuą kwiaty i nim umieścić doniczkę.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości