Czy stosowaliśżcie Polyversum WP i Asahi SL?

Różaneczniki (rhododendrony), azalie, wrzosy i inne kwaśnolubne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zygmor
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 510
Od: 27 wrz 2005, o 21:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z kniei
Kontakt:

Czy stosowaliśżcie Polyversum WP i Asahi SL?

Post »

Znalazłem informację o nowym sposobie zwalczania wielu chorób grzybowych za pomocą jednego, lub dwóch preparatów z grzybnią która odżywia się wieloma patogenami chorobotwórczymi. Niszczy, lub ogranicza występowania, mączniaka, szarą pleśń, czy fytoftorozę.

http://poradnikogrodniczy.pl/wzmocnij-r ... ahi-sl.php

Te choroby powszechnie występują na różanecznikach, o ile te preparaty byłyby skuteczne jak piszą to mamy przełom w ich zwalczaniu.
Pozdrawiam, zygmor
--------------------------------
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Czy stosowaliśżcie Polyversum WP i Asahi SL?

Post »

zarejestrowano 13 lat temu Zezwolenie MRiRW /ż.o./ nr 12/2000 z dnia 9.02.2000 r. odgrzewany kotlet - ...................................... skuteczność ? najlepiej ten kanibal zjada to czego nie ma ;) , działanie na zasadzie natura nie lubi próżni więc jak mamy grzyba Pythium oligandrum to na innego nie ma miejsca .


pobożne życzenia z załącznika do rejestracji

Pythium oligandrum jest pasożytem niektórych gatunków grzybów
chorobotwórczych. Zasiedla on strefę korzeniową eliminując poprzez konkurencyjne działanie
niektóre grzyby chorobotwórcze. Jednocześnie stymuluje wzrost roślin poprzez wprowadzenie do
nich fitohormonów oraz fosforu i cukrów
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
Awatar użytkownika
hanka55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10364
Od: 19 sty 2008, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: z zimnych gór Małopolski
Kontakt:

Re: Czy stosowaliśżcie Polyversum WP i Asahi SL?

Post »

To bardzo interesujące połączenie w nietrującej prewencji ogrodniczej. :-)
stymuluje wzrost roślin, poprzez wprowadzenie do nich fitohormonów oraz fosforu i cukrów
Mocniejsze korzenie, piękniejsze kwiaty i zapasy energetyczne, świetnie to brzmi. ;:138

Asahi genialnie sprawdza się we wspomaganiu i przyspieszaniu adaptacji ( ukorzenianiu sadzonek) roślin tropikalnych, co u mnie w górach, ma szalenie istotne znaczenie przy wahaniach temperatur.
W ogrodzie też zauważyłam, że na przednówku, opryski Asahi po niemal bezśnieżnej zimie, dobrze zrobiły zimozielonym, a Rh wręcz eksplodowały kwiatami.
;:196 Zygmuś - świetnie, że znalazłeś tę kombinację środków.
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Czy stosowaliśżcie Polyversum WP i Asahi SL?

Post »

hanka55 pisze: opryski Asahi po niemal bezśnieżnej zimie, dobrze zrobiły zimozielonym,
więcej na farmer.pl jak kogoś interesuje większy zbiór rzepaku

Asahi Chem. MFG Co. Ltd Takayasu Ikaruga-cho Ikomagun Nara, Japonia zarejestrowała to w Polsce - kwiecień 2001 roku zezwolenie 835 obejmowało kukurydzę rzepak i buraka - obecnie dopuszczony do większej grupy roślin . Co jakiś czas piszą o nim działkowcy ;) przeważnie zadając pytanie czy po podaniu tego regulatora zwiększy się ilość działek z krzaka ;)
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rhododendrony i azalie”