Rhododendrony z Biedronki i innych marketów,doświadczenia

Różaneczniki (rhododendrony), azalie, wrzosy i inne kwaśnolubne
ODPOWIEDZ
darrooo
50p
50p
Posty: 80
Od: 18 mar 2013, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rhododendrony z Biedronki

Post »

Ja z przyczyn czysto technicznych (nieprzygotowane jeszcze stanowisko) posadzę je chyba dopiero w maju.
Ale jeżeli Twój Rh u Ciebie wypuścił nowe przyrosty ( czyli nie są one zeszłoroczne) to chyba lepiej nie spieszyć się z wysadzaniem do gruntu , lepiej jak doradzali bardziej doświadczeni , hartuj za dnia a wysadź w połowie maja.
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Rhododendrony z Biedronki

Post »

Ja bym kupiła 'Oxydol', miałabym dwie :lol: Czy to były z gospodarstwa P. Ciepłuchy?
A co kupiłeś?
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Rhododendrony z Biedronki

Post »

Malwina2a to azalia indyjska http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 4&start=28
Wszystko z nią ok, ma takie brązowawa 'łuski', tylko nie przelej
Adrian
200p
200p
Posty: 488
Od: 31 mar 2009, o 15:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Rhododendrony z Biedronki

Post »

Monika,
ooo, masz Oxydol u siebie - a co jeszcze? :D
pokażesz swoje pieszczochy kwasolubne??
(pw masz wyłączony czy skrzynka się zapchała? ;))

no właśnie Oxydol to była ta, którą pokazywałem jako "nie dość gęstą" w innym wątku (rozmawialiśmy nad sensem przycinania)
a ja staram się zebrać różne odmiany na tym moim małym skrawku ziemi...

tak, od Ciepluchy
(widzę, że co roku coś innego "rzucają" na rynek np. w zeszłym roku było dużo Chanel w różnych punktach sprzedaży)

okazałem się - na razie - mężny i nie kupiłem - po prostu nie mam już za bardzo miejsca ALE...
ostatnio irytują mnie hortensje ogrodowe - jak by nie były okryte zawsze podmarzną
a Oxydol naprawdę mnie zachwyca
więc MOŻE.. ;:224
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Rhododendrony z Biedronki

Post »

zmień na h. serrata
Obrazek
Layila
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 27 sie 2010, o 11:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rhododendrony z Biedronki

Post »

monika pisze:Pewnie nikt poza dystrybutorem tego nie wie. Jak zakwitną to pokażcie krzaki.
Ja też nie mam pojęcia, ale na pewno takie marketowe trzeba porządnie po zakupie nawodnić - nalać nie za zimnej wody do wiadra i doniczkę z krzakiem wstawić do wody, żeby bryła korzeniowa dobrze się nawodniła, tak z pół godziny. Jak będzie już ciepło na zewnątrz, bryłę korzeniową prawdopodobnie trzeba będzie pociąć i rozluźnić i dopiero posadzić na stałe miejsce
No i miłej lektury, naprawdę warto poczytać http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=21683
dziękuję za podany link. To mój pierwszy Rhododendron, więc mam nikłe pojęcie o pielęgnacji :oops:
zuzola11 pisze:Ja też zakupiłam w biedronce Rh nie wiedziałam dokładnie co to za odmiana ale jedna forumka zasugerowała , że może to być Catawbiense Grandiflorum oto mój zakup
Kupiłam ten sam "kolor". Tylko mój krzak jest, tak na oko, dwa razy wiekszy od Twojego :wink: Na razie trzymam go w domu, wsadzę go do gruntu jak pogoda się trochę "ustabilizuje".
Awatar użytkownika
gleameil
100p
100p
Posty: 151
Od: 3 kwie 2011, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Rhododendrony z Biedronki

Post »

Ja dziś również widziałem w Biedronce rododendrony. Były w takim sobie stanie, niektóre miały plamy na liściach, pewnie wszystkim brakuje wody. Jednak te które ja widziałem miały na etykietkach nazwy. I tak były: Nova Zembla, Roseum Elegans, Flautando, Cunnigham White. Cena to bodajże niecałe 20 zł za 20 - 25 cm krzaczek, tak że bez rewelacji.
Jurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2075
Od: 28 kwie 2006, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Rhododendrony z Biedronki

Post »

zuzola11 pisze:Ja też zakupiłam w biedronce Rh nie wiedziałam dokładnie co to za odmiana ale jedna forumka zasugerowała , że może to być Catawbiense Grandiflorum oto mój zakup

Obrazek

Obrazek
To z pewnością nie jest catawbiense grandiflorum.
Awatar użytkownika
zuzola11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1214
Od: 14 sty 2013, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Rhododendrony z Biedronki

Post »

Jurkumoże podpowiesz mi co to za odmiana? Widze u Ciebie sporo azalii, rhododendronów ;:oj Piekne ;:215
Jurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2075
Od: 28 kwie 2006, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Rhododendrony z Biedronki

Post »

zuzola11 pisze:Jurkumoże podpowiesz mi co to za odmiana? Widze u Ciebie sporo azalii, rhododendronów ;:oj Piekne ;:215
Niestety, nie jestem na bieząco z odmianami różaneczników, natomiast mam u siebie catawbiense grandiflorum, kóry ma kwiaty w zupełnie innym kolorze.
Awatar użytkownika
zuzola11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1214
Od: 14 sty 2013, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Rhododendrony z Biedronki

Post »

Szkoda będę szukać dalej nazwy tego rhododendrona :)
Awatar użytkownika
_Ernest_
50p
50p
Posty: 57
Od: 1 lis 2012, o 21:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rhododendrony z Biedronki

Post »

może Rhododendron Cosmopolitan.

Przejrzyj sobie. Masz tutaj 72 odmiany: http://www.oczarjk.pl/index.php?prod=53&sort=SORT&og=00
Śmierć ogrodnika w niczym nie zagraża drzewu. Ale jeśli drzewo będzie zagrożone, ogrodnik umiera dwukrotnie.
Antoine de Saint-Exupéry ? Twierdza (V)
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Rhododendrony z Biedronki

Post »

Wg mnie te przywieszki nic nie znaczą. Poszłam zobaczyć co to za rh w Biedronce są i np taka sama przywieszkach czerwonych na pewno dotyczyła kilku odmian. Nawet baaardzo długo się zastanawiałam nad jednym też 'czerwonym' :lol: bo miał liście jak Rhododendron Makinoi, a to wielka rzadkość.
Ale był tak marny, suchy i bez pąka kwiatowego, że machnęłam ręką. Szczerze mówiąc teraz trochę żałuję, bo może i bym go odchuchała :|
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rhododendrony i azalie”