Rhododendrony z Biedronki i innych marketów,doświadczenia

Różaneczniki (rhododendrony), azalie, wrzosy i inne kwaśnolubne
ODPOWIEDZ
kamelll
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 23 kwie 2017, o 10:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Rhododendrony z Biedronki i innych marketów,doświadczenia

Post »

Chętnie obejrzę zdjęcie ?. I mnie powoli pokazuje kolor w pączkach Władysław Łokietek ale to nie z Biedronki. Widziałem około 1 miesiąc temu w B ale były 3 szt i takie obeschnięte. To już wolałam z mojej szkółki za 16 czy 18 zł.
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Rhododendrony z Biedronki i innych marketów,doświadczenia

Post »

U mnie w Długołęce i Kiełczowie biedne jakieś te rododendrony, a te dwa z zeszłego roku dostałam od Mamy i były kupione we Wrocławiu, dużo ładniejsze.

Tak wygląda ten rozkwitający Cunningham's White, jest taki jak na etykietce więc chyba to ten ;:333


Obrazek Obrazek

Obrazek
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
kamelll
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 23 kwie 2017, o 10:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Rhododendrony z Biedronki i innych marketów,doświadczenia

Post »

O to już całkiem dużo rozkwitł, moim niektórym dopiero popękały pąki i pokazał się kolor:) Ale za to XXL pięknie kwitnie. Nie mogę się doczekać reszty :)




Witam
Mam do Was pytanie czy ma ktoś Rh RODRIGO?
Jeżeli tak to bardzo proszę o zdjęcie.
Zamówiłam już kilka tygodni temu przez Internet i wczoraj rozkwitł i... ;:223 no to chyba NIE jest Rodrigo, a tak na nie czekałam, zamówiłam 2 szt i zapłaciłam wraz z wysyłką ok 130 zł. ;:145 . Co w takiej sytuacji zrobić? Znana firma.... dopiero po zakupie przeczytałam co się tam wyrabia....
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Rhododendrony z Biedronki i innych marketów,doświadczenia

Post »

Podobny do innych gaciowatych kolorów. Jak kwitnie 4 fotka w wizytówkach prawy dolny róg tu więc może to Tobie pomoże.

http://www.e-katalogroslin.pl/plants/59 ... on-rodrigo
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
kamelll
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 23 kwie 2017, o 10:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Rhododendrony z Biedronki i innych marketów,doświadczenia

Post »

Dzięki Asprokol, przyszło mi coś takiego i tak kwitnie, czy ja tylko źle widzę, czy to zupełnie coś innego, czerwonego... , Czekam od 2 dni na odp na maila od firmy u której zamówiłam te Rh.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Rhododendrony z Biedronki i innych marketów,doświadczenia

Post »

Moim zdaniem kolor ładniejszy niż różowy ale to kwestia gustu. Zresztą klient wybiera i powinien dostać to za co płaci. Stawiałbym że to Nova Zembla
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
kamelll
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 23 kwie 2017, o 10:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Rhododendrony z Biedronki i innych marketów,doświadczenia

Post »

1 zdjęcie najbardziej odpowiada rzeczywistej barwie.
A czy NZ nie powinna mieć na górnym płatku takich kropeczek ciemnych? mój ich nie ma, jutro go obejrzę dokładnie. NZ jest chyba ładniejszy od tego co mi wysłali, ten jest czerwony nie ma domieszki różu itd, w dodatku kwiatki jakieś malutkie, naprawdę nic specjalnego, w każdym razie nie wyczekiwany Rodrigo ;:145
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Rhododendrony z Biedronki i innych marketów,doświadczenia

Post »

Rododendrony z taką wkładką widziałem w Biedronce więc podejrzewam że pochodzą z tego samego źródła. Z czerwonych u nas była Nova Zembla więc stąd te skojarzenia.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
kamelll
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 23 kwie 2017, o 10:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Rhododendrony z Biedronki i innych marketów,doświadczenia

Post »

Chodzi Ci o wkładki z filcu? Od Ciepłuchy też 9 RH przyszło mi w marcu z takimi wkładkami, ale oczywiście piękne i zdrowe okazy a przede wszystkim ZGODNE z zamówieniem, dlatego dziś złożyłam kolejne zamówienie w Fioletowie :tan .
Te Rh zamówiłam na Ocza..., niestety po dokonaniu zamówienia dopiero czytałam opinie ze sklepu, potem również przypomniało mi się, że już w tamtym roku miałam u nich kupić ale po przeczytaniu opinii zrezygnowałam, nie wiem co mnie teraz skusiło-na odp czekam w dalszym ciągu ale ja tak tego na pewno nie zostawię, nie podobają mi się te RH, jak świeci na nie słońce to są czerwone a środki wpadają w pomarańczowy, nie mam żadnych w takim kolorze i mi nie pasują ;:222

Obrazek

Ale za to teraz pięknie kwitnie od pana C. Władysław Łokietek:) zdjęcia nie oddają jego piękna, ma wiele odcieni różu w zależności od kolejności rozkwitających pąków, podobno pod koniec kwitnienia ma bardzo zjaśnieć, zbieleć. Teraz żałuję, że nie wzięłam 2-3 szt bo już na stronie nie mają.

Jutro zapowiadają u nas przymrozki -3 st i mam nadzieję, że pod pudłem kartonowym kwiaty się uchowają?

Obrazek
kamelll
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 23 kwie 2017, o 10:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Rhododendrony z Biedronki i innych marketów,doświadczenia

Post »

Na alle... sprawdziłam Rh chyba ten sam sprzedawca wystawia i cena się zgadza 49 zł. Ma w ofercie takiego Tzn. nazywa się Abendsonne i w opisie ma tak jak pisałam że z odcieniem pomarańczowym na dnie kwiatów. UFFF to chyba wiem co mi wysłali, teraz czekam na odp od nich... cisza...
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rhododendrony z Biedronki i innych marketów,doświadczenia

Post »

Nabytek mojej żony z Biedronki sprzed dwóch lat, jakiś kremowy/jasnożółty, ładne ma te kwiatki, szkoda że kupiła tylko jednego
Obrazek
DecoY
100p
100p
Posty: 185
Od: 18 sie 2014, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rhododendrony z Biedronki i innych marketów,doświadczenia

Post »

Moje kupione a nie posadzone jeszcze, zgłupiały, a mróz dzisiejszy skasował kwiaty.
Nie wdawaj się z głupim w długie rozmowy i nie chodź do tego, kto nie ma rozumu.
Strzeż się go, byś nie miał przykrości i byś się nie splamił przez zetknięcie z nim.
Unikaj go, a znajdziesz wytchnienie i nie doznasz rozgoryczenia z powodu jego nierozumu.
kamelll
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 23 kwie 2017, o 10:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Rhododendrony z Biedronki i innych marketów,doświadczenia

Post »

Ja okrwałam wszystkie azalie i rh agrowłukniną przez 2 ostatnie noce. Mimo to w 3 szt zmarzły niektóre pąki i troszkę listków, ale jest i tak dobrze, gdykbym nie okryła wszystkie młode listki i pąki by zmarzły. Najważniejsze że Łokietek cały w kwiatach się uratował. :heja. Borówki też okryłam bo miały dużo kwiatów.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rhododendrony i azalie”