Azalia - słabo rośnie

Różaneczniki (rhododendrony), azalie, wrzosy i inne kwaśnolubne
ODPOWIEDZ
maciaks
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 17 cze 2012, o 01:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Żychlin

Azalia - słabo rośnie

Post »

Witam. W tamtym roku kupiłem azalie pontyjską, ziemia do rododreonów.Zakwitła na jesieni kilkoma kwiatami.W tym roku nie kwitła bo przymarzła.Dwa razy sypłem nawóz do rh z bioponu i nic tak jakas blada jest i stoi w miejscu? Może by ją wykopać i podmienic ziemi ,czy ktoś ma jakiś pomysł.Rośnie od strony południowej. Obrazek
Pozdrawiam Sylwek
piobuk1
200p
200p
Posty: 449
Od: 20 lut 2012, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Azalia - słabo rośnie

Post »

Na liściach widać ewidentną chlorozę. Sprawdź bryłę korzeniową, rozciąłeś trochę korzenie przy sadzeniu? Nie syp żadnych nawozów już w tym roku bo ją zasolisz. Ja bym podmienił lub dołożył trochę świeżego podłoża.
Pozdrawiam Piotr
maciaks
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 17 cze 2012, o 01:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Żychlin

Re: Azalia - słabo rośnie

Post »

Właśnie nie rozciołem bryły bo po prostu nie wiedziałem . To pewnie będzie przyczyną.Wyciągne ją i zobacze jak wygląda korzen oraz dam mu troche nowej ziemi.
Pozdrawiam Sylwek
Awatar użytkownika
Marla54
100p
100p
Posty: 173
Od: 3 mar 2012, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie k/Sochaczewa - strefa 6b

Re: Azalia - słabo rośnie

Post »

Podpinam się pod temat, patrząc na twoje zdjęcie ... moja azalia też może to mieć. W zeszłym roku przesadziłam a w tym słabo kwitła (na zimę była dobrze opatulona i nie przemarzła) i teraz ma mało liści i jest bardzo słabiutka, nie rośnie i tak jakby stała w miejscu. Fakt, że to młoda roślinka - ale patrząc na azalie innych uczestników forum to moja jest jak słabsza siostra. A czym się leczy tą chloroze? Dzięki za sugestie.
Don't be sorry .. just don't do it!! - Maryla
Człowiekowi w życiu potrzebne jest: serce do kochania, rozum do myślenia i ręce do pracy.
maciaks
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 17 cze 2012, o 01:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Żychlin

Re: Azalia - słabo rośnie

Post »

Tak wygląda korzeń, 1/4 bryły zbita. Troche ją rozszarpałem dosypałem runa leśnego i zobaczymy czy będzie poprawa.W tamtym roku posadziłem też rh i z braku wiedzy też nie robiłem nic z korzeniem.Jak na razie ładnie rośnie,może nie miał zbitej bryły korzeniowej i po prostu mi się udało. Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Sylwek
Awatar użytkownika
Marla54
100p
100p
Posty: 173
Od: 3 mar 2012, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie k/Sochaczewa - strefa 6b

Re: Azalia - słabo rośnie

Post »

To ja też jutro sprawdzę w swojej azalii bryłę korzeniową tzn. nie będę jej całkowicie odkopywać, tylko troche z boku podkopie. Dzięki za wskazówki. Pozdrawiam ;:136

Czy to rozcinanie korzeni to stosuje się do wszystkich nowo zakupionych roślin??
Don't be sorry .. just don't do it!! - Maryla
Człowiekowi w życiu potrzebne jest: serce do kochania, rozum do myślenia i ręce do pracy.
Awatar użytkownika
BozenkaA
1000p
1000p
Posty: 1138
Od: 26 cze 2011, o 21:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Azalia - słabo rośnie

Post »

Marla54 pisze: Czy to rozcinanie korzeni to stosuje się do wszystkich nowo zakupionych roślin??
Ja robię to na wyczucie. Jeśli po wyjęciu z doniczki widzę kłębowisko korzeni, trochę je rozrywam, by zaczęły rosnąć w nowej ziemi. Jeśli korzenie delikatnie oplatają bryłę lub ich nie widać, po prostu wsadzam i obsypuję ziemią. Ostatnio rozsadzałam duży skrzydłokwiat. To było jedno wielkie kłębowisko korzeni. Musiałam je ostrożnie rozdzielić, by mieć kilka sadzonek. Po przesadzeniu, spryskiwałam im liście wodą, bo korzenie ucierpiały na moich zabiegach. Ale wszystkie ładnie się przyjęły i rosną.
maciaks
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 17 cze 2012, o 01:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Żychlin

Re: Azalia - słabo rośnie

Post »

Chyba za mocno dorwałem się do korzeni.Zlana dobrze wodą jednak uschła. Obrazek
Pozdrawiam Sylwek
dawidbanan
---
Posty: 7593
Od: 29 cze 2009, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Azalia - słabo rośnie

Post »

Przy tych upałach to nie ma co się dziwić.
Trzeba było ją nakryć cieniówką.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rhododendrony i azalie”