Rododendron po zimie

Różaneczniki (rhododendrony), azalie, wrzosy i inne kwaśnolubne
Gosika_M
100p
100p
Posty: 188
Od: 29 mar 2011, o 22:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: malopolskie

Re: Rododendron po zimie

Post »

Ja podsypuje taka odżywką w granulkach i obficie podlewam powtarza sie jeszcze ten zabieg potem wszystko jest napisane na tyle opakowania, a dodatkowo moża dolistnie mikroelemonty ja np. mam chorego rh wiec go potraktuje niebawem żelazem z innymi składnikami, a tak to mysle że wszystkie roślinki nei tylko rh na początku potrzebują azotu.
Pozdrawiam :wit
Gosia
Zapraszam do mojego ogródka http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =2&t=44155" onclick="window.open(this.href);return false;
Daga03
50p
50p
Posty: 78
Od: 28 sty 2012, o 14:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rododendron po zimie

Post »

Witam.moje rododendroki po zimie wygladały fajnie , mają dużo zawiązanych pąków i nawet zaczynają kwitnąć ale na liściach pokazały się czarne plamy z czego to może być i jak im pomóc??podsypałam już nawozem.
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Rododendron po zimie

Post »

żaden absolutnie żaden nawóz nie jest rozwiązaniem problemów . rododendron lepiej znosi brak składników mineralnych niż ich nadmiar . Typowy błąd coś krzaczkowi dolega szukamy złotego środka - aplikujemy złoty strzał i czekamy . To jak z tym żołnierzem amerykańskim w Wietnamie który dostał postrzał w głowę i wyostrzył mu się słuch autentyczna historia więc się teraz niech każdy zastanowi dlaczego nie wprowadzona tej metody w terapii dla głuchych ;)
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
Rafal111
200p
200p
Posty: 392
Od: 15 wrz 2008, o 19:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Rododendron po zimie

Post »

u mnie jeden wyglądał tragicznie, nawet liście zrzucił, a teraz kwitnie
Kasia28
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 17 maja 2013, o 08:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Rododendron po zimie

Post »

No właśnie, a moje maja i parawaniki i osłony z zimowej agrowłókniny i nic... Umierają. I niestety mój 15 letni rododendron umarzł aż do korzenia, bo na wiosnę nie odpuścił... zna ktoś jakiś sposób by je ratować (w sensie te co zostały) jak okrywać? Mają specjalne kaptury z agrowłókniny, parawany słomiane. Nic nie pomaga.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rhododendrony i azalie”