Czym podsadzić różaneczniki

Różaneczniki (rhododendrony), azalie, wrzosy i inne kwaśnolubne
x_m-i
---
Posty: 2658
Od: 19 cze 2007, o 09:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czym podsadzić różaneczniki

Post »

O jaka ta fotka jest ładna :P
To jest jedne z wielu , a Rh też mam inne, w których sąsiedztwie rosną hosty ;) Na resztę fotek muszę poczekać , aż będzie coś widać. Wtedy pokażę niedowiarkom :lol:
monika pisze:Bo ja wychodzę z założenia, ze każdy w swoim ogrodzie robi co chce, ale jak udziela rad to trzeba być obiektywnym, tzn podać też wady i zalety
Moniko, ja póki co nie widzę, aby coś się złego działo , to co mam niby pisać :roll: Nie będę wymyślał wad, bo u mnie ich na razie nie zaobserwowałem. Jak by takie były, to zostało by to przeze mnie napisane, bądź pokazane na zdjęciu ;)

Każdy wie, że Ty zawsze masz rację ;) Ale są też inni użytkownicy, co mają swoje sprawdzone sposoby, jak również nasadzenia. Literatura ,a to co jest w naszych ogrodach, to czasami zupełnie coś innego. Nie ma co się tym głównie kierować i się tego trzymać.
Ja zawsze piszę na swoim przykładzie i narzucam nikomu , że tak właśnie ma robić ;)
Jeżeli komuś to nie pasuje, to po prostu tego nie zrobi, tylko posłucha kogoś innego ;) :P
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Czym podsadzić różaneczniki

Post »

2:1 Kalmia też jest tego zdania,
więc mnie się nie czepiaj, wolę merytoryczne argumenty :wink:
a teraz przynajmniej sasanka_ będzie mieć swoje zdanie i zrobi co zechce
x_m-i
---
Posty: 2658
Od: 19 cze 2007, o 09:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czym podsadzić różaneczniki

Post »

Ja wolę sprawdzone , nie tylko przeze mnie ;)
monika pisze:a teraz przynajmniej sasanka_ będzie mieć swoje zdanie i zrobi co zechce
Jestem tego samego zdania. To w jednym w końcu się zgadzamy ;)
sasanka_
200p
200p
Posty: 289
Od: 10 maja 2011, o 08:46
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Silesia

Re: Czym podsadzić różaneczniki

Post »

monika
jeśli mogę się wtrącić... ;) jaka wg Ciebie :) jest bezpieczna odległość? :)
Ewa
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Czym podsadzić różaneczniki

Post »

Nie wiem, dlatego że hosta dość szybko się rozrasta. Przesadzałam kiedyś swoją może z 10 letnią może trochę starszą, rosła z 3innymi w narożniku trawnika i nie należała to takich wielkoludów. Korzenie miała niewyobrażalnie rozośnięte i rozległe pod trawnikiem, naprawdę sama byłam zdziwiona.
alinaK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1801
Od: 16 lut 2010, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kalwaria zebrzydowska

Re: Czym podsadzić różaneczniki

Post »

znalazłam jeszcze takie rh .podsadzone czyśćcem wełnistym . to w ogrodzie w szkółce pudełko w Pisarzowicach . jakbyś tam się wybrała w wirtualna podróż to zobaczysz cuda



Obrazek

Alinko - proszę usuń zdjęcie ,które wkleiłaś i zastąp je linkiem. Nie umieszczamy cudzych zdjęć!-aniawoj
x_m-i
---
Posty: 2658
Od: 19 cze 2007, o 09:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czym podsadzić różaneczniki

Post »

Alino, ale czyśćce najlepiej udają się na glebach piaszczysto gliniastych, przepuszczalnych, lekko wilgotnych i na stanowiskach słonecznych. W miejscu zacienionym jest podatny na gnicie (szczególnie zimą).

A ta fotka jest ładna, ale niestety szkółki robią wszystko, aby tylko przyciągnąć potencjalnego klienta ;) Te połączenie może i jest ładne, ale nie wpływa dobrze za rośliny , w tym przypadku na Rh ;)
Liście Rh będą przypalane, a to wygląda mało estetycznie i nie jest dobre dla rośliny ;)

Co innego, jak dać takie połączenie dla azalii np :)
Awatar użytkownika
Kalmia
1000p
1000p
Posty: 1434
Od: 15 maja 2007, o 14:19
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: Czym podsadzić różaneczniki

Post »

:wit
Mam kilka starych rozrośniętych host i nie wyobrażam sobie, jak mógłby rosnąć wśród nich rh., po prostu by go zagłuszyły. Mam azalie nieopodal której kiedyś posadziłam hostę (co prawda jest to Sum and Substance), więc w tym roku azalia zmieni miejsce, ponieważ przenieść hostę gdziekolwiek już nie ma żadnej możliwości. U siebie w ogrodzie nie posadzę teraz hostę obok rh bliżej, niż min. 1 metr. Oczywiście, rabata z rh może być otoczona hostami, ale nie bliżej niż 1 m. Generalnie rozrośnięte rh dobrze wyglądają w grupie i bez podsadzania innymi roślinami. IMHO
sasanka_
200p
200p
Posty: 289
Od: 10 maja 2011, o 08:46
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Silesia

Re: Czym podsadzić różaneczniki

Post »

O jeju ale masakryczne zasady (o zdjęciach mówię nie o hostach)

Alino, do Pisarzowic to ja się wybieram po moje rh, bo mam tam najbliżej :tan Mutari polecam faktycznie wirtualną podróż - oni mają czym przyciągnąć klientele i to nie jest wystawka patelnia.

Kalmia Sum&Substance to gigant z tego co pamiętam :) ale 1m mnie satysfakcjonuje. U mnie właśnie ma być grupa ale wolałabym coś na sam spód rabaty jednak wsadzić co by nie było tak goło. Jeszcze myślę o trawach bo teraz mi się przypomniało że jak szukałam turzyc do słońca to przy większości białych było napisane że tylko do cienia. Muszę tylko zweryfikować swoją pamięć.
Ewa
Awatar użytkownika
Kalmia
1000p
1000p
Posty: 1434
Od: 15 maja 2007, o 14:19
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: Czym podsadzić różaneczniki

Post »

Tak, tak, oczywiście Sum &Substance to gigant, ale te, o których pisałam wczesnie, to raczej rozmiar M.
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3728
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Re: Czym podsadzić różaneczniki

Post »

Dyskusję o prawach autorskich przeniosłam tu:
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 7&start=14
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
TosiekM
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 2 lut 2012, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czym podsadzić różaneczniki

Post »

A może golterią częściowo?
x-d-a
---
Posty: 7092
Od: 3 sty 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czym podsadzić różaneczniki

Post »

U mnie różaneczniki są podsadzone wrzosami, wrzoścami i azaliami japońskimi:
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rhododendrony i azalie”