Przesadzenie

Różaneczniki (rhododendrony), azalie, wrzosy i inne kwaśnolubne
x--A-4
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1148
Od: 27 mar 2008, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przesadzenie

Post »

A duży jest?
2 worki torfu to naprawdę niewiele ;)

Fotka?
Gosika_M
100p
100p
Posty: 188
Od: 29 mar 2011, o 22:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: malopolskie

Re: Przesadzenie

Post »

hm... ciężko powiedzieć jak dla mnie to duży. Natomiast nie wiem czy ta wielkosc jest odpowiednia dla takiego długoletniego kwiatka. :) link do zdjęcia http://img27.imageshack.us/i/rododendron.jpg/ zdjęcie robione wieczorem za co od razu przepraszam
Gosia
Zapraszam do mojego ogródka http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =2&t=44155" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Przesadzenie

Post »

Mam taki sam problem. Właśnie dowiedziałam się, że muszę wziąć 2 rododendrony dość duże i zaniedbane. Chcę zaryzykować, bo mi ich szkoda. Czyli dół, kwaśny torf, powierzchnia 2 cm nad resztą i "miska" wokół?
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Gosika_M
100p
100p
Posty: 188
Od: 29 mar 2011, o 22:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: malopolskie

Re: Przesadzenie

Post »

Ja tak zrobiłam. Jak na razie duży odchorowywuje przesadzenie bo zżółkły mu liście i niektóre pousychały ale mimo to puścił kwiaty. Najlepsze jest to że myslałam że jest biały a jest różowy ;) Posadziłam również obok niego drugiego mniejszego ale ten mały bardziej się zaadoptował widząc po liściach ale jeszcze nie puścił kwiatów. z całą stanowczością musze jednak przyznać że torfu trzeba na dużego duzo więcej niż ja dałam tak jak koledzy mi mówili wczesniej. Na małego poszedł jeden duży worek torfu a jest hm.. może 1/8 tego dużego.
Gosia
Zapraszam do mojego ogródka http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =2&t=44155" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
maria.k55
1000p
1000p
Posty: 1058
Od: 24 maja 2009, o 16:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie

Re: Przesadzenie

Post »

Mam do przesadzenia rododendron, który był sadzony w maju, rośnie dobrze, ale mam dla niego miejsce bardziej wystawowe. Ponieważ jest takie mokre lato, to czy można go teraz przesadzić, czy lepiej czekać do jesieni.
"Szanuj każdy dzień - bo już nie powróci"
Ogródek przydomowy u Marii.k55
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Przesadzenie

Post »

Sprawdź prognozę pogody, jeśli cały czas ma być wilgotno i ciepło to przesadź teraz, jeśli upały to lepiej jesienią
mariusz732
50p
50p
Posty: 99
Od: 25 lip 2011, o 13:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: bydgoszcz

Re: Przesadzenie

Post »

maria.k55 pisze:Mam do przesadzenia rododendron, który był sadzony w maju, rośnie dobrze, ale mam dla niego miejsce bardziej wystawowe. Ponieważ jest takie mokre lato, to czy można go teraz przesadzić, czy lepiej czekać do jesieni.

Witaj!
Ja swoje przesadzałam w zeszlym roku w sierpniu, miałam kilka rodków do zmiany miejsca, wszystkie przeżyły przeprowadzkę kwitły tej wiosny normalnie, pozdrawiam:)
zapraszam do swojego małego ogrodu

Działka Ala
dawidbanan
---
Posty: 7593
Od: 29 cze 2009, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przesadzenie

Post »

Wykopałem sobie rhododendrona od babci z ogródka, bo dość że rósł na zwykłej ogrodowej ziemi i przez to nie kwitł, to w dodatku po wykopaniu okazało się, że było pod nim wielkie mrowisko czerwonych mrówek ;:oj

--------------------------------------------

Wykopany, przywieziony do nowego ogródka.
Specjalna ziemia do rhododendronów zakupiona.

Obrazek

Ziemia wymieniona.
Roślina posadzona.

Obrazek

Ewakuacja derenia o czerwonych pędach - w przyszłości zagłuszyłby moje śliczne rh a ja w tym miejscu chcę posadzić hosty ;:128

Obrazek

Obrazek

Jeszcze tylko ściółka z kory i szyszek i do tego posadzę kilka host i będzie ładnie.
A rh może mi się odwdzięczy za to, że wreszcie trafił do cienia (rósł w pełnym słońcu) i ma kwaśną glebę..
O-Connor
50p
50p
Posty: 70
Od: 25 kwie 2009, o 20:46

Re: Przesadzenie

Post »

wydaje mi się że za głeboko posadzony
" To nie Ziemia należy do nas, tylko my do niej"
dawidbanan
---
Posty: 7593
Od: 29 cze 2009, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przesadzenie

Post »

Możliwe :oops:
Jutro go trochę "podniosę" :wink:
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6068
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Przesadzenie

Post »

Moim zdaniem też za głęboko, z tego co pisał Marek wierzchnia część bryły korzeniowej /2-3 cm/nie powinna być zakopana w gruncie.Potem 'nadrabiamy ' to ściółką.Jak dasz obornik koński,torf i korę to będziesz miał to wszystko przykryte po uszy.A korzeń potrzebuje powietrza.
dawidbanan
---
Posty: 7593
Od: 29 cze 2009, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przesadzenie

Post »

Już wszystko jest poprawione :wink:
kachat
200p
200p
Posty: 411
Od: 13 cze 2012, o 17:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Przesadzenie

Post »

Się podepnę pod temat coby nowego nie zakładać bez sensu ;)

Mam dwa ok. 8-letnie różaneczniki posadzone zbyt blisko siebie - może z pół metra między nimi było. Teraz wyglądają jak jeden wielki krzak, tylko dwukolorowy :roll: Czy jest jakakolwiek szansa, aby przesadzić te krzewy i je rozdzielić..? Czy raczej już zawsze muszą jak te bliźnięta syjamskie razem się kisić? (choć rosną pięknie i zdrowo)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rhododendrony i azalie”