Azalie z 'Biedronki' i innych marketów dyskusje

Różaneczniki (rhododendrony), azalie, wrzosy i inne kwaśnolubne
ODPOWIEDZ
x_m-i
---
Posty: 2658
Od: 19 cze 2007, o 09:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Azalie z 'Biedronki'

Post »

jdz11 pisze: Zobaczymy co z tego będzie.
Nic z tego nie będzie. Po prostu Ci padnie ;)
Przynajmniej u mnie tak było.
Awatar użytkownika
MirellaM
100p
100p
Posty: 173
Od: 13 cze 2011, o 17:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Azalie z 'Biedronki'

Post »

Hej
dziś kupiłam azalię w biedronce. Jak z przesadzaniem? Poczekać, aż przestanie kwitnąć i dopiero przesadzić?
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 61&t=75966" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
viedzma
200p
200p
Posty: 256
Od: 11 sty 2012, o 19:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Azalie z 'Biedronki'

Post »

MirellaM pisze:Hej
dziś kupiłam azalię w biedronce. Jak z przesadzaniem? Poczekać, aż przestanie kwitnąć i dopiero przesadzić?
tak .. poczekaj, roślina i tak musi się zaklimatyzować :uszy
Awatar użytkownika
alina206
50p
50p
Posty: 55
Od: 17 cze 2010, o 09:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Chocianów, dolnośląskie

Re: Azalie z 'Biedronki'

Post »

Witam,
trafiłam dzisiaj na to forum szukając artkułów o azali doniczkowej. Właśnie w grudniu dostałm taką azalię na pniu "z Biedronki". Jak już ktoś w tym wątku pisał, w tym sklepie kwiaty trzeba kupować zaraz po dostawie, bo w Biedronce mają problemy z podlewaniem. Jak będzie z tą, to się okaże po przesadzeniu. Na razie ma jeszcze dużo pąków i trzeba poczekać z przesadzaniem.

Ja chciałam napisać o mojej azali, którą mam już ponad 20 lat i przypadkiem stała się bonsai.
Poniżej jej zdjęcie ze stycznia 2010.

Obrazek

Na codzień nie stoi w pokoju, przeniosłam ją tylko do zdjęcia. Całą zimę spędza na oszklonym balkonie, gdzie minimalna temperatura wynosi na ogół około 5 stopni. Widać kwiaty i jeszcze mnóstwo pąków. W sumie przeważnie kwitnie przez około 3 miesiące. Zaczyna w grudniu, a kończy w marcu. Tak długo kwitnie też dzięki niskiej teperaturze. W domu przekwita znacznie szybciej.
Tu jest jeszcze w starej plastikowej doniczce, w której rosła z dobrym skutkiem co najmniej 5 lat. Jednak jej bryła korzeniowa nie sięgała nawet do połowy doniczki, a do tego doniczka zasłaniała jej już dość gruby pień.

Poniższe zdjęcie już na działce z maja 2011 po przesadzeniu do niższej doniczki, a przede wszystkim nie plastikowej. Jest też trochę przycięta, a raczej prześwietlona.

Obrazek

Całe lato stoi na działce, aż do chłodów, a potem na balkonie. Nawożę ją czasami, ale nie specjalnie regularnie. Nigdy nie chorowała, ani nie miała żadnych szkodników, więc raczej nie jest trudna w uprawie, tylko trzeba mieć warunki temperaturowe.
Pozdrawiam :)
Zapraszam do obejrzenia mojej wizytówki :) Alina206-moje 2,5ara
bota_nick
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 12 lut 2012, o 00:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Azalie z 'Biedronki'

Post »

je też widziałem ostatnio w Biedronie azalie i jutro biegnę kupić bo pusto w domku jest no i ten mróz dobija! a kwitnący kwiat w domku to jak promyk ciepłego słoneczka ;:3
Niebieski kwiat i kolce, niebieski kwiat i kolce, niebieski kwiat i kolce... Byłoby prościej, gdybym nie był daltonistą!
Awatar użytkownika
doromichu
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4019
Od: 12 mar 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: United Kingdom.Cheshire

Re: Azalie z 'Biedronki'

Post »

;:223 a ja swoja usmiercilam,co prawda nie ze stonki,ale z podobnego sklepu
bota_nick
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 12 lut 2012, o 00:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Azalie z 'Biedronki'

Post »

byłem i już się skończyły:( cena to 10,99zł... jutro jadę do innej biedrony moze jeszcze coś zostało
pojawiły się takie malutkie na walentynki ale mnie na pniu interesuje
Niebieski kwiat i kolce, niebieski kwiat i kolce, niebieski kwiat i kolce... Byłoby prościej, gdybym nie był daltonistą!
Awatar użytkownika
viedzma
200p
200p
Posty: 256
Od: 11 sty 2012, o 19:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Azalie z 'Biedronki'

Post »

bota_nick pisze:byłem i już się skończyły:( cena to 10,99zł... jutro jadę do innej biedrony moze jeszcze coś zostało
pojawiły się takie malutkie na walentynki ale mnie na pniu interesuje
zawsze można z krzaczka zrobić pieniek :wink:
Awatar użytkownika
jdz11
200p
200p
Posty: 325
Od: 7 lis 2011, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Biecz

Re: Azalie z 'Biedronki'

Post »

o ile dożyje :?:
Moje nowe hobby ;)
Pozdrawiam miłośników ogrodów - Justyna
Zajrzyj Pierwsze kroki - odnawiam bardzo stary ogród
pEtr
500p
500p
Posty: 573
Od: 18 cze 2008, o 01:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zach. Małopolska

Re: Azalie z 'Biedronki'

Post »

Przeżyje, przeżyje, o ile będziemy umieli się rośliną obsłużyć. Azalia japońska to niestety nie Scindapsus ;-) Najczęsciej fundujemy jej suche, gorące powietrze zimą prosto z grzejnika, podlewamy wodą prosto z kranu i przesadzamy w normalną ogrodową ziemie pH 6.

Ale to wszystko jest do przeskoczenia ;-)
agusiowa
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 22 lut 2012, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Azalie z 'Biedronki'

Post »

Jak sie nazywa ta czerwona azalia ktorą pokazal Jakub? Tez kupilam w biedronce taka sama, ale nie wiem co to za odmiana:) z gory dzięki za odp:)
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Azalie z 'Biedronki'

Post »

Azalia indyjska Rhododendron simsii http://www.swiatkwiatow.pl/rozanecznik- ... id393.html
Awatar użytkownika
Fafka
500p
500p
Posty: 602
Od: 3 cze 2010, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Azalie z 'Biedronki'

Post »

Mam 3 azalie z Biedronki:
Pierwsza jest u mnie 4 lata

Obrazek

Druga u mnie rok

Obrazek

Trzecia - kilka miesięcy, kupiona za przysłowiową złotówkę jako jednopędowy prawie na śmierć zasuszony badylek. Po odratowaniu tak zakwitła w ub.roku na dworze. Potem w domu kwitła jesienią i znowu ma pąki kwiatowe.

Obrazek

To wdzięczne i łatwe w uprawie rośliny, jeśli ma się dla nich chłodny kąt w domu. U mnie zimują na mocno niedogrzanym korytarzu. Lato na dworze w cieniu ogrodowych różaneczników. Pozostałe zasady pielęgnacji dokładnie takie same jak w przypadku ogrodowych kwasolubnych krewniaków.
Pozdrawiam. Jola.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rhododendrony i azalie”