Azalie z 'Biedronki' i innych marketów dyskusje

Różaneczniki (rhododendrony), azalie, wrzosy i inne kwaśnolubne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Efkakam
200p
200p
Posty: 308
Od: 24 lut 2018, o 21:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. lubelskie

Re: Azalie z 'Biedronki' i innych marketów dyskusje

Post »

W sumie racja. Dzięki za cynk. Będę obserwować ofertę biedry, może faktycznie trafię na coś w dobrym stanie. Mam ochotę w tym roku posadzić właśnie jakiegoś rododendrona (nawet takiego najzwyczajniejszego, bo i tak to będzie mój pierwszy :D )
Myślę też, że znalazłam dla niego dobre miejsce: zacisze przy prawie 2-metrowym żywopłocie, pod świerkiem, w miejscu gdzie teraz stoi kompostownik, który zostanie przeniesiony parę metrów dalej :D
Ollka
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 22 mar 2016, o 10:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodnia Małopolska

Re: Azalie z 'Biedronki' i innych marketów dyskusje

Post »

W Le... Mer... jest dostawa rododendronów od Ciepłuchy. Z tych po 29,95 zł (25-30 cm) są 4 odmiany: Haaga, Helsinki University, Calsap, Nova Zembla. Są jeszcze malutkie po 13,50 zł i królewskie po 39,00 zł.

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam, Ola
Awatar użytkownika
Efkakam
200p
200p
Posty: 308
Od: 24 lut 2018, o 21:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. lubelskie

Re: Azalie z 'Biedronki' i innych marketów dyskusje

Post »

Wow! Dzięki za cynk, a myślałam dzisiaj, kiedy będzie dostawa rodków w jakimś markecie :) Mam już przygotowaną dla nich ziemię i nawóz. Teraz tylko kupować i czekać na wiosnę :)
Ollka
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 22 mar 2016, o 10:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodnia Małopolska

Re: Azalie z 'Biedronki' i innych marketów dyskusje

Post »

Byłam wczoraj sprawdzić Biedronkę i tam póki co nic nie ma.
Co do azalii ogrodowych to w LM jest ich całkiem sporo, stoją zaraz koło rododendronów :wink: Nie mam zdjęcia, cena to coś poniżej 30 zł. Dla siebie kupiłam rododendrona Helsinki University, było w czym przebierać ;:oj Teraz poczekam około 2 tygodnie i do ziemi :wink:
Pozdrawiam, Ola
Roman72
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 14 mar 2018, o 21:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Azalie z 'Biedronki' i innych marketów dyskusje

Post »

Mam wrażenie, że jak coś trafia na kosze do Biedronki to najpierw jest DOKŁADNIE przegrzebane... Szczerze, nigdy nie trafiłem NIC na co polowałem.
Awatar użytkownika
Efkakam
200p
200p
Posty: 308
Od: 24 lut 2018, o 21:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. lubelskie

Re: Azalie z 'Biedronki' i innych marketów dyskusje

Post »

Ciekawi mnie taka jedna rzecz. Czy mogę na zimę pod rododendronem robić kopczyki z kwaśnego torfu, zamiast okrywać ziemię korą lub czymś innym? Usypanie górki torfu wydaje mi się praktyczniejsze :D
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Azalie z 'Biedronki' i innych marketów dyskusje

Post »

Trochę dziwne rozumowanie oderwane od właściwości torfu.
Podłoże dla rododendronów składa się z torfu które jest przykryte warstwą kory bez czekania na zimę. Ta warstwa zapobiega wyschnięciu podłoża.
Właściwości torfu są takie że jak już wyschnie to nadaje się tylko do długotrwałej regeneracji. Wyschnięty torf traci zdolność gromadzenia wody.
Gdybyś miał w torfie roślinę i spowodował że ten torf wyschnie to koniec zabawy - podlanie powoduje że woda przeleci przez ten torf jak przez sito a roślina uschnie z braku wody.
W internecie znajdziesz wiele ekspertów którzy wieszają psy na torfie bo zapominają o tym że raz wyschnięty torf traci swoje właściwości.
Ja zanim użyję zakupionego torfu moczę go przez 2-3 tygodnie w wodzie a kiedy użyję do posadzenia krzaczka natychmiast pokrywam kołderką aby zachował właściwości czyli nie wysechł.
Taka metoda nie ma żadnych prac na zimę bo i po co ! Przyjmując Twoje rozumowanie masz 50 % szans że krzew nie doczeka zimy bo brak kołderki ochraniającej warstwę torfu zaraz nad korzeniami. Robienie kopczyków na zimę pochodzi z rad pewnej pani która na znanym forum miała tysiące postów a realnie dwie pelargonie na balkonie. Nie zawsze słowo pisane to prawda objawiona a ilość nie zawsze idzie z jakością.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
spoon
50p
50p
Posty: 52
Od: 2 lut 2013, o 21:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kutno

Re: Azalie z 'Biedronki' i innych marketów dyskusje

Post »

Od dziś są też w Aldi, chociaż tylko 3 odmiany
Awatar użytkownika
Kacper1999
200p
200p
Posty: 226
Od: 19 lut 2018, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Azalie z 'Biedronki' i innych marketów dyskusje

Post »

Witam Was wszystkich, posiadam azalię kupioną w markecie, miała pąki kwiatowe .. teraz dosłownie obsypana jest kwieciem co mnie bardzo cieszy, bo nigdy ręki do azalii nie miałem. Mam pytanie, a mianowicie wysadzać ją w przyszłości do gruntu ? Jak o nią dbać i czego potrzebuje? Chciałbym posiadać informację od doświadczonych, którzy mieli już wiele doświadczeń z tymi kwiatami, a nie taką suchą wiedzę z internetu . Nie chciałbym, aby się zmarnowała. Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże :) Pozdrawiam.

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Azalie z 'Biedronki' i innych marketów dyskusje

Post »

Oczywiście wsadź do gruntu ale najlepiej w takim kraju gdzie temperatura nie spada poniżej 5 stopni. Proponuję Indie będzie w domu.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
Floresita
200p
200p
Posty: 440
Od: 2 lis 2014, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Azalie z 'Biedronki' i innych marketów dyskusje

Post »

Dziś kupiłam w Biedronce swojego pierwszego rododendrona!! Do tej pory nigdy ich nie miałam w ogrodzie. W sklepie chyba były dopiero co przywiezione, bo stały jeszcze na piętrowej palecie, a cała paleta była owinięta folią. Zdołałam dostrzec tylko 3 odmiany: Nova Zembla, Roseum Elegans i Catawbiense Grandiflorum. Być może były i inne, ale przez tą zafoliowaną paletę nie było sposobu żeby przejrzeć wszystkie doniczki. Kosztują 20zł.
Obrazek
DecoY
100p
100p
Posty: 185
Od: 18 sie 2014, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Azalie z 'Biedronki' i innych marketów dyskusje

Post »

Dziwne, byłem w biedrze dzisiaj i nie widziałem grama rododendrona. W Le...y Me..n odmiany królewskie Kazimierz Wielki i Królowa Jadwiga 30 cm. Nova Zembla 15 cm za 13 zł. Były jeszcze za 85 chyba i ponad stówkę, dość duże krzewy.
Nie wdawaj się z głupim w długie rozmowy i nie chodź do tego, kto nie ma rozumu.
Strzeż się go, byś nie miał przykrości i byś się nie splamił przez zetknięcie z nim.
Unikaj go, a znajdziesz wytchnienie i nie doznasz rozgoryczenia z powodu jego nierozumu.
Awatar użytkownika
wiridiana
500p
500p
Posty: 529
Od: 1 maja 2017, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wołomin

Re: Azalie z 'Biedronki' i innych marketów dyskusje

Post »

Bo one rzeczywiście ledwo co wjechały na sklep. Wcześniej też ich nie widziałam, dopiero wczoraj wieczorem. Ale wydaje mi się, że były po 18,99 u nas. I stały przy drzwiach przez co wyglądały na zmarznięte.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rhododendrony i azalie”