Azalie z 'Biedronki' i innych marketów dyskusje

Różaneczniki (rhododendrony), azalie, wrzosy i inne kwaśnolubne
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Re: Azalie z 'Biedronki' i innych marketów dyskusje

Post »

W moim ALDIM też są rododendrony.
Np mają przywieszkę z namalowanym kwiatem białym
a jak nazwa to nie doczytałam, bom słabo widząca.
Paradoks to taki, że krzew już kwitnie, ale ma pąki różowe.
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Azalie z 'Biedronki' i innych marketów dyskusje

Post »

No różnie bywa z tymi odmianami, najbezpieczniej byłoby kupować kwitnące, byłaby pewność, no ale nie ta pora :)
DecoY
100p
100p
Posty: 185
Od: 18 sie 2014, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Azalie z 'Biedronki' i innych marketów dyskusje

Post »

Mam nadzieję ze coś tam trafiłem :D. Nawiasem, nie kupowałem żadnych wynalazków, a te z tamtego roku raczej się sprawdziły, a na pewno przezimowały, i raczej nic im nie jest.
Nie wdawaj się z głupim w długie rozmowy i nie chodź do tego, kto nie ma rozumu.
Strzeż się go, byś nie miał przykrości i byś się nie splamił przez zetknięcie z nim.
Unikaj go, a znajdziesz wytchnienie i nie doznasz rozgoryczenia z powodu jego nierozumu.
Awatar użytkownika
aga_zgaga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1803
Od: 18 cze 2016, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Zmarznięta azalia

Post »

Kupiłam przed świętami azalię Golden Light w markecie. I popełniłam błąd, bo zamiast potrzymać w domu w doniczce, to ją wysadziłam do gruntu. Myślę, że mogła być rozhartowana staniem w ciepłym sklepie, w nocy było -3 i azalii oklapły liście. Pąk kwiatowy też nie wygląda rewelacyjnie. czy coś moge dla niej zrobić, czy tylko czekać, co będzie dalej?
Aga
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7321
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Zmarznięta azalia

Post »

Ja bym jej zrobiła ubranko, bo ma być nieciekawie z 20 na 21.04.
Możesz też wyjąć ją, wpakować do wiadra i postawić w garażu.
Może już w tym tygodniu skończą się mrozy :wink: tej wiosny?
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
Awatar użytkownika
aga_zgaga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1803
Od: 18 cze 2016, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Zmarznięta azalia

Post »

Dzięki joaker za odpowiedź. Chyba ją wezmę do domu, bo garażu u mnie brak.
Awatar użytkownika
papryczka07
50p
50p
Posty: 59
Od: 13 kwie 2017, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zmarznięta azalia

Post »

Polecam wziąść ją do domu. Wymienić jej ziemie na nową. Dać nawóz jej i obserwować co się będzie działo.
Musisz ją tak podlewać by ona nie zwiędła czyli by jej liście nie zrobiły się takie bardzo oklapnięte takie bezwładne. ;)

Może wstawisz jej zdjęcie jak wygląda aktualnie ? :) jest taka możliwość.
Bądź cierpliwy.
Nigdy się nie poddawaj.
Awatar użytkownika
aga_zgaga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1803
Od: 18 cze 2016, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Zmarznięta azalia

Post »

Liście jej zwiędły po mroźnej nocy, są szarozielone i wiotkie. Jeden dolny ma sie dobrze.

Obrazek


Obrazek


Kwestia, czy z niej cos będzie? Kupiłam ją z litości, bo już w sklepie wygladała tak sobie, no i zamiast uschnąć w markecie, zamarzła u mnie w ogrodzie ;:223
Awatar użytkownika
papryczka07
50p
50p
Posty: 59
Od: 13 kwie 2017, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zmarznięta azalia

Post »

Wygląda strasznie przyznam.
myślę że trzeba by było uciąć ją przy samym dole te łodygi wsadzić do nowej ziemi ale też zanurzyć je w ukorzeniaczu i do nowej ziemi i później no czekać co będzie dalej.
na tym drugiem zdjęciu niech będą takie jak teraz są bo jak takie zieloniutkie jest to wygląda to dobrze. tylko dać nawóz i czekać na efekty i przede wszystkim w ciepło i wilgotno.;)
Bądź cierpliwy.
Nigdy się nie poddawaj.
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Zmarznięta azalia

Post »

Gdy nie będziesz - podlewać , zmieniać ziemi, ucinać gałązek to może mieć szansę.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
Awatar użytkownika
aga_zgaga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1803
Od: 18 cze 2016, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Zmarznięta azalia

Post »

Nie będę. Będę obserwować. Jak się coś wyjaśni, to napiszę. Aga
DecoY
100p
100p
Posty: 185
Od: 18 sie 2014, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Azalie z 'Biedronki' i innych marketów dyskusje

Post »

Zima, nudno, ciemno. Tak więc jest chwil aby napisać coś zgodnie z tytułem wątku, a może komuś się przyda. RH z Biedronki kupiłem dwukrotnie: w 2016 3 szt, w 2017 11 szt. Żałuje trochę że za pierwszym razem nie kupiłem więcej, ponieważ dostawa z 2016 była chyba ciekawsza, i pewniejsza co do odmian. Nie jestem pewien na 100% ale w 2016r krzewy były od Ciepłuchy, a w 2017 nie wiem, ale raczej na pewno nie od Niego. Pierwszy zakup to 3 krzewy: Hagga, Helsinki, Cuningham's White. Są to na 99% krzewy zgodne z opisem. W 2017r pomyłek chyba jest więcej, bo na pewno (poza Grandiflorum, kupiłem po 2 krzewy z odmiany) Caracactus jest w 2 wydaniach (widać to po różnych liściach), a Roseum Elegants nie jestem pewien. Ceny są satysfakcjonujące, ponieważ 20 zł w jednym i drugim przypadku to nie dużo, a i dostępność w sklepie spora, z racji ilości Biedronek w okolicy. Niestety w 2017 wybór odmian był mniejszy (objechałem jakieś 15 sklepów w okolicy bliższej i dalszej) liczywszy na to, że w odleglejszych lokacjach będą inne partie towaru.


Obrazek
Hagga 2017

Obrazek
Cuningham's White 2017

Obrazek
Helsinki 2017

Wszystkie 3 posadzone w jednym szerszym dołku w odległości ok 0,8m od siebie. Niestety już widzę że za ciasno trochę, zwłaszcza CW się dość mocno "rozpycha".
Powstaje więc pytanie: czy skusze się już 2 miesiące na ofertę Biedronki ?. Nie wiem, ale na pewno popatrzę co mają, zwłaszcza że w szkółce niedaleko mnie RH w tamtym roku były po 18zł. Trzeba się też spieszyć, bo krzewy w sklepie szybko tracą wigor, obsługa i transport nie wychodzi im na dobre.
Nie wdawaj się z głupim w długie rozmowy i nie chodź do tego, kto nie ma rozumu.
Strzeż się go, byś nie miał przykrości i byś się nie splamił przez zetknięcie z nim.
Unikaj go, a znajdziesz wytchnienie i nie doznasz rozgoryczenia z powodu jego nierozumu.
Awatar użytkownika
Efkakam
200p
200p
Posty: 308
Od: 24 lut 2018, o 21:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. lubelskie

Re: Azalie z 'Biedronki' i innych marketów dyskusje

Post »

Masz super kolekcje okazów :) Ja, po średnio udanych zakupach z Carefoura, trochę zraziłam się do kupowania roślin ogrodowych w markecie. Jak mam gdzieś niedaleko szkółkę to jadę do szkółki, bo wydaje mi się, że jak rośliny są przenoszone z marketu do ogrodu/domu to doznają szoka :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rhododendrony i azalie”