Czy "dokarmić" nowo posadzone?

Różaneczniki (rhododendrony), azalie, wrzosy i inne kwaśnolubne
Awatar użytkownika
rose_marek
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 1304
Od: 14 wrz 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Oregon, USA

Post »

@.monka pisze:rose_Marek, ja mam pytanie odnośnie nawożenia...
@.monko, dopiero dzisiaj zauważyłem Twoje pytanie. Spróbuję napisać więcej jak wrócę
z mojej podróży. Dzisiaj napiszę tylko że rhododendrony nie potrzebuja dużo nawozów,
w porównaniu z innymi roślinami. Na przykład trawa potrzebuje wysoko azotowego nawozu
raz albo dwa razy w miesiącu, a róże potrzebują wybalansowanego nawozu raz w miesiącu.

Rhododendrony, jeśli są posadzone w kwaśnej materii organicznej prawie nie potrzebują dodatkowego
nawozu. Jedyny okres, kiedy rhododedrony potrzebują nawozów jest wczesną wiosną, kiedy to
ziemia jest jeszcze chłodna, a organiczna materia jeszcze nie rozkłada się. Wtedy brakuje im azotu.
Wtedy podlanie go rozcieńczonym (i starym) obornikiem, jest najlepszą odżywką jaką mogą dostać.

Niemniej niektórzy nawożą rhododendrony przez cały sezon. Nie jest to konieczne. Ich rhododendrony
może wygladają trochę lepiej, ale różnica nie jest aż tak duża jak w przypadku róż czy trawy.
Natomiast należy pamiętać o wodzie, i nie dopuścić do wysuszenia korzenia. Jeśli zapomni się
o wodzie, to wtedy różnica będzie bardzo widoczna.

Natomiast w licpcu powinno się zakończyć całkowicie nawożenie rhododendronów.

Podsumowując:
marzec, kwiecień - nawożenie potrzebne
maj, czerwiec, lipiec - nawozić można, ale nie koniecznie.
sierpień-styczeń - nie nawozić.
Pozdrawiam, Marek
rose_marek_malinki
Awatar użytkownika
@.monka
200p
200p
Posty: 347
Od: 1 gru 2006, o 19:31

Post »

dziękuję Marek, zazwyczaj nie nawoziłam latem, to była wyjątkowa sytuacja, te ciągłe opady... ale chyba nie zaszkodziło jak na nie patrzę :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rhododendrony i azalie”