Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 2

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
dorotas24
200p
200p
Posty: 348
Od: 18 lut 2016, o 13:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 9

Post »

Jak się cieszę że Wam te papryki długo kiełkują, bo moje biją rekordy. Ale co mi szkodzi, wzejdą to będą, a jak nie to mam już kilka papryk wcześniej wysianych :wit
Pozdrawiam
Dorota
ciastki
100p
100p
Posty: 115
Od: 24 sty 2017, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 9

Post »

Rubia, cos jest na rzeczy z tymi nasionami wyciąganymi samodzielnie z papryk. Niejednokrotnie skiełkowały mi nasiona wyjęte z papryki, którą trzymałam w zamrażarce.

Niestety, małż mi wywalił zachomikowane nasionka żółtej i czerwonej, wiec musiałam kupić :(

Swoją drogą, z tych kupnych wychodzi wam to samo co zjedliście?

W zeszłym roku miałam na balkonie wysiane papryczki baby, z papryk z marketu i to co wyrosło raczej nie przypominało swoich rodziców. Przypuszczam zatem, że w sklepach spożywczych dostępne są głównie odmiany F1.
Hania_wroc
200p
200p
Posty: 207
Od: 30 maja 2011, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 9

Post »

Moje papryki (sklepowe, w sensie wydłubane), wysiane 5.03 kiełkują jakby chciały a nie mogły. Coś tam zaczęło się pojawiać ale bardzo bardzo marnie. Pocieszam się tym co tu przeczytałam, że jeszcze nie czas na nie. 3 odmiany powinny być ostre, ale tak jak to było napisane na kartce przy nasionkach "kto to wie co jest w środku". Poza tym kupne nasionka też mam I jeszcze czekają. Tak się wstrzymywałam z wysiewem, żeby za wcześnie nie zacząć, że teraz trudno mi się do tego zabrać.
Awatar użytkownika
Eskimoska
50p
50p
Posty: 53
Od: 17 gru 2012, o 21:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Północny Wschód:)

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 9

Post »

U mnie nasionka papryki też długo wschodzą :roll:
Serdecznie pozdrawiam - Agnieszka ;)
Awatar użytkownika
Rubia
200p
200p
Posty: 382
Od: 19 paź 2015, o 17:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Otwocka

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 9

Post »

Ciastki, ja pierwszy raz bawię się w przygotowywanie rozsady, do tej pory kupowałam gotowe sadzonki. Też się zastanawiam, co mi wyrośnie z tych nasion wydłubanych ze strąków :;230 Odmiany F1 podobno wydają niewiele nasion, strąki Ramiro miały ich dużo i to bardzo dorodnych, więc może jednak potomstwo będzie podobne do rodzicielki :D Natomiast te drobne NN budzą moje wątpliwości. Poczekam, przekonam się. Zasadniczo, nie mam nic przeciwko sianiu nasion od producentów, przynajmniej wiadomo, co to za odmiana, tylko dlaczego tak słabo kiełkują?
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11332
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 9

Post »

Gratulacje szczęśliwa mamusiu ;:63 . Jak masz takie "wejścia" to może uda Ci się załatwić zdrowe pomidory bez oprysków :D .
Awatar użytkownika
jeszcze
1000p
1000p
Posty: 1566
Od: 22 sty 2017, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 9

Post »

Że papryki długo wschodzą to rozumiem, ale żeby pomidory tak się ociągały. 10.03 wysiałam kilkanaście odmian i nic jeszcze nie wyszło :evil:
Pewnie miały za zimno, bo przy oknie balkonowym 17 stopni było, więc przestawiłam na parapet nad grzejnikiem.
Iza
Awatar użytkownika
Przylepa
50p
50p
Posty: 80
Od: 25 sty 2016, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 9

Post »

Czy Megagroniasty to jest jego handlowa nazwa? Pytam bo chciałam go kupić i nie mogę go nigdzie znaleźć. No cóż, będę się musiała obejść smakiem. ;:222
Pozdrawiam Ewa
Majka86
200p
200p
Posty: 244
Od: 14 lut 2017, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 9

Post »

jeszcze ja pomidory wysiałam 9 marca i wyglądają już tak:
Obrazek

Papryki wysiane 2 marca:
Obrazek
Awatar użytkownika
Ika2008
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2203
Od: 24 maja 2013, o 08:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie-prawie Rzeszów

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 9

Post »

Właśnie wysiałam w tunelu 2 odmiany rzodkiewki, podłużną Flamboyant 2 i okrągłą Duo. Sypnęłam też trochę kopru Ambrozja.
W domu do ziemi poszła sałata Justyna i Bakata. Ta ostatnia z terminem 2017, więc mam obawy.
Pozdrawiam, Marta.
Awatar użytkownika
kazko47
100p
100p
Posty: 199
Od: 23 cze 2011, o 15:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie, Radzyń Podlaski

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 9

Post »

BobejGS pisze:Też dzisiaj wysiałem pasternak, marchewki giganty, kalarepy, buraki giganty, kapusty giganty, kalafiory i kilka innych, które wymieniłem w swoim wątku. na razie wygrzewają sie u mnie w pokoju. :)
Witam.
Ja dopiero dzisiaj posiałem w wielodoniczkach marchew,pietruszkę,pasternak.
Pierwszy raz tak robię, nie wiedziałem, że można pikować marchew i pietruszkę.
O burakach ćwikłowych wiedziałem,bo sam tak robię, ale tylko z przerywki na zagodnie.
Mam takie pytanie. Wyczytałem, że system korzeniowy marchwi sięga ok. 150 cm
a przy kiełkowaniu i początkowym wzroście przyrost korzeni jest 3razy dłuższy niż natki.
Jak będę pikował na zagon, to czy nie odbije się na wzroście marchwi(chodzi mi o
odbudowę i przerost korzeni w gruncie), czy daje się zauważyć zbytnie opóźnienie
we wzroście roślin? To tyle.
Kazik.

Pamiętajcie o ogrodach, przecież stamtąd wyszliście. Jonasz Kofta
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13658
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 9

Post »

Ja postaram się jak najmniej ingerować w korzeń. Co w ogóle z tego będzie zobaczymy. :D Mam jutro wyjazd na kilka dni i to mi mocno skomplikowało plany. Chciałem je przesadzać tuż po wyrośnięciu, do kubków 0.5l. W tamtym roku miałem jedynie marchewki giganty i buraki giganty i wszystko urosło ładnie. Nie było widać uszczerbku w korzeniach.
Hania_wroc
200p
200p
Posty: 207
Od: 30 maja 2011, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 9

Post »

kazko47 pisze:
Witam.
Ja dopiero dzisiaj posiałem w wielodoniczkach marchew,pietruszkę,pasternak.
Pierwszy raz tak robię, nie wiedziałem, że można pikować marchew i pietruszkę.
O burakach ćwikłowych wiedziałem,bo sam tak robię, ale tylko z przerywki na zagodnie.
Mam takie pytanie. Wyczytałem, że system korzeniowy marchwi sięga ok. 150 cm
a przy kiełkowaniu i początkowym wzroście przyrost korzeni jest 3razy dłuższy niż natki.
Jak będę pikował na zagon, to czy nie odbije się na wzroście marchwi(chodzi mi o
odbudowę i przerost korzeni w gruncie), czy daje się zauważyć zbytnie opóźnienie
we wzroście roślin? To tyle.
Marchew z 1,5metrowym korzeniem?
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”