Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 2

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Kasiak109
200p
200p
Posty: 289
Od: 8 cze 2015, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 9

Post »

Czy to już czas na cebulę ? Nigdy nie wysiewałam cebulki. Nie wiem też ile tej cebuli wysiać. Ile jej mniej więcej wchodzi na metr kwadratowy ? Kurcze co za głupie pytanie ;:223
berthold61
200p
200p
Posty: 447
Od: 3 lis 2017, o 15:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kędzierzyn -koźle

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 9

Post »

Laik odpowiada że w zeszłym roku posiał cebulę wprost do gruntu a była połowa maja i wszystko rosło jak na drożdżach i szczypior oddawałem rodzinie wiadrami ale cebulki wielkości dużego orzecha włoskiego i dowiedziałem się że te cebulki zebrane trzeba przechować przez zimę i wiosną znów zasadzić , tylko sęk w tym że żona je spałaszowała na obiadki bo tego nie wiedzieliśmy ;:oj jak to nowi posiadacze domu którzy ponad 30 lat mieszkali w bloku
Przepraszam za moją pisownię ale nie jestem czystym Polakiem i mam trudności.
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 9

Post »

No to dobra wiadomość (o terminie siewu, nie o zjedzeniu cebulek do uprawy).
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
Kasiak109
200p
200p
Posty: 289
Od: 8 cze 2015, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 9

Post »

Cebula wysiana. W dwóch pojemnikach Sochaczewska (ok 180szt) i w jednych Ailsa Craig (ok 100szt). Ailsę mam zamiar zjeść w sezonie. Tą drugą chciałabym przechować... No ale to dużo ? Mało ? Jesteśmy cebularze ;:oj

Paprykę też dzisiaj wysiałam. Korzystałam z wolnego gdy córa w przedszkolu. :heja
Cayenne - 18szt
Etiuda - 10szt
California Wonder - 9szt
Robertina - 19szt
Ingrid - 9szt. <-- Nasiona z zeszłego sezonu. Nie wiem czy coś z tego będzie.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 9

Post »

Ja też wysiałam ingrid i była do tego roku ale nawet wykiełkowała. Kilka krzaczk?w będzie.
A jak tą Ingrid trzymacie potem? Daje radę w gruncie?
Kasiak109
200p
200p
Posty: 289
Od: 8 cze 2015, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 9

Post »

W zeszłym roku u teściowej była licha. Na krzakach wisiały może po dwie sztuki. Ścianki cienkie. Owoce bardzo małe. Uprawiana była w tunelu. U teściów jest chyba kwaśna gleba. Tak sądzę po zastraszających ilościach skrzypu polnego...
Ja w tym roku wysiałam ją po raz pierwszy. Daję jej szansę :D Postaram się zobojętnić trochę ziemię i zobaczę co z tego wyjdzie.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 9

Post »

No właśnie ja się w tamtym roku powstrzymałam po informacji że ona tylko do tunelu ( no nie mam tunelu),ale przez ten rok na forum poduważyłam że jednak trochę ludzi ma ją w gruncie. No chyba że coś mylę,ale z dwojga złego chyba lepiej wysiać i sprawdzić niź wyrzucić paczkę nasion


Tak btw - jak już macie skiełkowane papryki na waciku to gdzie potem je dajecie? W sensie czy do jakiegoś wsp?lnego pojemnika i potem przesadzacie osobno czy moźe od razu do pojemników pojedynczo?
docentandrzej
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 839
Od: 6 sty 2013, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Przystajń koło Częstochowy

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 9

Post »

To zależy od odmiany. Typowe, nie do zdarcia, wczesne cayene, mniej ostre i słodkie papryki wysiewam wprost do ziemi, do wspólnych pojemników, a potem pikuję. Podkiełkowane nasiona superhotów i nowości eksmituję z wacików do pojemników po jogurtach, ale takich mniejszych, jak po danonkach. Są idealne na sam początek ;:215 .
Obrazek
Gdy papryki trochę podrosną, w fazie 1, 2 par liści właściwych pikuję je do doniczek gdzie rosną do czasu wysadzenia na miejsce stałe.
Obrazek

Nasiona zabieram z wacików dopiero gdy korzonki mają dość spore i widać włośniki. Takie szybciej wychodzą ponad ziemię. Nawet w przeciągu 12 godzin. Zdarzało mi się również, że papryki na wacikach zdążyły wyjść z łupinek i widać już było liścienie. Wtedy liścienie lądują ponad ziemią korzonki pod i mam gotową siewkę papryki.
Polska moją Ojczyzną. Andrzej
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 9

Post »

Andrzej,bardzo Ci dziękuję za szczeg?łowy opis ;:180

Zastosuję się :)
U mnie jeszcze nic nie wylazło z liścieniami,ale za to zazieleniły się i zaczęły 'wstawać' te najszybciej rozwijające się sztuki. Czyli rozumiem że jeszcze chwilę potrzymać je na waciku.
docentandrzej
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 839
Od: 6 sty 2013, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Przystajń koło Częstochowy

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 9

Post »

Foxowa napisałem jak ja postępuje. Raczej nie powinno się dopuścić żeby papryki na waciku w pełni się rozwinęły, bo wtedy łatwiej je uszkodzić. Korzonki mocno w niego wrastają. Ja, nie doprecyzowałem, ale kiełkuje na ręczniku papierowym, gdzie korzonki nie wrastają. Staram się żeby kiełki były trochę większe, ale papryczka nie wylazła jeszcze z łupinki. Najbezpieczniej jest jednak umieścić nasionko w ziemi od razu, gdy puści kiełek.
Polska moją Ojczyzną. Andrzej
marcinbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 861
Od: 24 mar 2015, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Na pograniczu

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 9

Post »

Piękne słońce dziś więc w tunelu pomiędzy rajki czosnku posiałem rzodkiewkę Saxa. Może jutro dosieję jeszcze jeszcze rzodkiewkę Mila.
Wszystko podlane, szpinak w tunelu też już wystaje z ziemi.
Kasiak109
200p
200p
Posty: 289
Od: 8 cze 2015, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 9

Post »

O nie ! Teraz to mnie zdenerwowałeś marcinbb ! Ty już siejesz w tunelu, a mój jeszcze w polu! Dosłownie i w przenośni. Dopiero go przywieźliśmy, szanowny Małż będzie go szlifował w sobotę. Zanim pomaluje, dorobi drzwi, założy folię!!! Oooo ile czekania ;:145 ;:145 ;:145
Awatar użytkownika
apw81
200p
200p
Posty: 360
Od: 11 lis 2011, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. lubelskie

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 9

Post »

A mój tunel jeszcze nie kupiony! ;:oj

Ale ziemia zamarznięta a ma być jeszcze gorzej, nawet do minus 20 st w nocy więc niestety mamy czas...
pozdrawiam Asia

"Willst du ein Tag glücklich sein, betrinke dich. Willst du ein Jahr glücklich sein, heirate. Willst du ein Leben lang glücklich sein, werde Gärtner." Życie- to życie- nie miód, a jednak cud a jednak cud
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”