Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 2

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
rebeko
200p
200p
Posty: 472
Od: 6 sty 2015, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 9

Post »

Podkiełkowuję groch od dwóch lat. Moczę w wodzie przez ok.24 godz, a później wysypuję równą warstwą do pojemniczka wyłożonego wilgotnym ręcznikiem papierowym i takim też nakrywam. Jak pojawią się kiełki sadzę do ziemi (w marcu). Samo namoczenie też przyspieszy kiełkowanie, bo przy takiej ilości jak u marcinbb to trzeba mieć trochę miejsca w domu na rozkładanie, ale dla chcącego nic trudnego.
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5844
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 9

Post »

marcinbb może nierówne wschody ,albo ich brak ,jest spowodowane tym ,że ziemia w połowie lutego jest jeszcze jednak za zimna
Asia
solaris37
500p
500p
Posty: 651
Od: 10 kwie 2014, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 9

Post »

Jaki jest najlepszy termin na wysiewanie nasion papryki? Część papryki pójdzie pod folię a część do gruntu. W ubiegłym sezonie wsiałem pod koniec lutego ale chyba to było trochę za późno.
Pozdrawiam Krzysiek
marcinbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 861
Od: 24 mar 2015, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Na pograniczu

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 9

Post »

Może na początek odpowiem dlaczego sadzę takie ilości groszku? Po pierwsze bardzo go lubimy, po drugie przed domem mam 15 arów pola na którym wszelkiego rodzaju "hebzie" rosną jak oszalałe więc sadzę tam tylko pomidory na agrowłukninie i groszek który wyrośnie zanim trawa na dobre ruszy i zdąży "zabić" to wszystko co che tam urosną. Powiecie randap to już przerabiałem nie dało kompletnie nic po przekopaniu i rozjechaniu wszystkiego glebogryzarką rośnie jak szalone. Sadziłem tam wcześniej jakieś buraki, fasole, dynie jednak nie nie udawało się powyrywać wszystkiego co tam rośnie. Więc albo uprawa czegoś co urośnie szybciej lub agrowłóknina i jakaś papryka lub pomidory.
Kiełkowanie zrobię sobie w ogrzewanym budynku gospodarczym tam z miejscem nie ma problemu a że mam 5 x bajkę wszytko wrzucę do jednej miski i poczekam na kiełki, i posadzę do ziemi jednak nie tak głęboko jak zwykle.
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8642
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 9

Post »

Nie czekam aż wiosna przyjdzie , tylko sieję jak idzie wiosna . Tak napisałam .
Ziemia wczesną wiosną u mnie nigdy nie jest sucha , bardziej w kierunku mokrej .
Dokładnie podam , że sieję w marcu , najpóżniej na początku kwietnia . Nie czekam ,
aż będzie kiełek , wystarczy samo 24 godzinne namoczenie .Wschody są równe .
Zasiewy okrywam włókniną .A przemrażam by wybić robale .Moja odmiana
to Pegaz .Jak czekałam na kiełki to groszek zrobił się kleisty i od tego czasu tylko
namaczam .
Awatar użytkownika
iwusiak1
50p
50p
Posty: 63
Od: 16 lis 2012, o 09:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 9

Post »

Gdyby nie to, ze nie ma jeszcze w marketach ziemi do wysiewu to nasionka pora i cebuli stałyby grzecznie przy kaloryferze
marcinbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 861
Od: 24 mar 2015, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Na pograniczu

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 9

Post »

W dowolnym sklepie ogrodniczym ziemia ogrodnicza leży przez cały rok. W marketach typu Briko też widziałem.
Ja dziś do ziemi wsadziłem kolejne skiełkowane nasiona pikantnych papryczek, na razie niczego innego nie siałem.
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4267
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 9

Post »

Ja mam zawsze zapas ziemi z Biedronki z poprzedniego roku i właśnie wysiałam bakłażany :D
Awatar użytkownika
SiMoNa
200p
200p
Posty: 319
Od: 6 kwie 2016, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Nikolai [PL]

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 9

Post »

Posiałam drugi raz papryczki parę tylko wzeszło , peruńskie robaczki powcinały nasionka ;:202 Będę siała do skutku ;:223
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 9

Post »

Ciekawe co będziecie siać za miesiąc , za półtora i co sadzić w maju jak wszystko będzie już posadzone w marcu i w kwietniu ;:306 .
marcinbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 861
Od: 24 mar 2015, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Na pograniczu

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 9

Post »

Ten sezon będzie dokładnie taki sam jak każdy... Kontrola kiełkowania, ale wyrzucić szkoda ;:oj
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 9

Post »

Przed świętami wrzuciłem na papierowy recznik po 10 nasionek podkładek do pomidorów. Wykiełkowały po ok. 6-7 szt. Posadziłem do ziemi żeby sprawdzić siłę wzrostu. Jak zaczęły puszczać pierwszy liść właściwy poszły do kosza. Dowiedziałem się czego chciałem . :D
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4267
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 9

Post »

SiMoNa, namocz nasionka papryki na noc i postaw posiane w bardzo ciepłym miejscu okryte folią. Mnie tak najszybciej wschodzą.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”