Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...     1, 2, 3, 4, 5 ... 17  
Autor Wiadomość
Saute
 Tytuł: Pomidorki koktajlowe - 6 cz.
PostNapisane: 21 mar 2017, o 10:08 
200p
200p

---
Poprzednia część jest tu :arrow: viewtopic.php?f=42&t=87837

Już wysiewacie pomidorki do gruntu , czy pod "dach", bo do gruntu to chyba za wcześnie ?

Zobacz profil Wyślij e-mail      

dorotas24
 Tytuł: Re: Pomidorki koktajlowe - 5 cz.
PostNapisane: 21 mar 2017, o 10:11 
200p
200p

---
Ja wysiewam z przeznaczeniem do donic i do gruntu. Zaczęłam na początku marca. Właściwie to już skończyłam wysiew pomidorów, ostatnie poszły w połowie marca i zaczynają powolutku kiełkować. W kwietniu zabieram się za cukinie i arbuzy.

Saute
PostNapisane: 21 mar 2017, o 10:19 
200p
200p

---
Mnie bardzo korci, żeby już wyłożyć na tackę nasiona pomidorów do gruntu, ale ponoć najlepiej wysiewać 6-8 tygodni przed i biorąc pod uwagę, że wsadzę je ok. 20 maja, myślę że jakoś wytrzymam ten jeszcze tydzień.

dorotas24
PostNapisane: 21 mar 2017, o 10:24 
200p
200p

---
Tydzień to już nie długo, na pewno wytrzymasz. Z resztą możesz zacząć kiełkować, bo też nie wiadomo jak długo będą wschodziły. U mnie było tak, że te pierwsze bardzo długo wschodziły, a te posiane później dużo szybciej zaczęły kiełkować. Dodam tylko że z tego samego opakowania były nasionka.

Saute
PostNapisane: 21 mar 2017, o 10:45 
200p
200p

---
Pisałem już o tym. Kupiłem nasionka papryczki 7 Pot Lucy i średnio raz na 3 dni kiełkowało nasionko, dzisiaj wsadziłem ostatnie, kiedy pierwsze wypuszcza drugie liście właściwe. Nie wiem czym to jest spowodowane, czy tym , ze nasiona są z różnych owoców , czy z różnych terminów ich pozyskania. Np. z Biedry wydłubałem nasiona z papryki i w ciągu dwóch dni wszystkie puściły kiełki, nawet ich nie przesuszałem :roll:

dorotas24
PostNapisane: 21 mar 2017, o 10:55 
200p
200p

---
Też się nad tym zastanawiam. A może miały inne warunki. Te pierwsze posadziłam je do wielodoniczki i ich nie okrywałam, a te następne wsadziłam do dokładnie tej samej wilodoniczki, ale przeniosłam ją do szklarenki pokojowej, bo w między czasie już ją rozłożyłam. Może inna wilgotność, albo więcej światła :?:
A co do papryki zrobiłam dokładnie tak samo. Z tą różnicą że moja długo kiełkowała. Aż zaskoczona jestem jak piszesz, że twoja tylko 2 dni. Ale grunt że wykiełkowała. I wiesz co, tak sobie myślę, że właśnie wykiełkowała w tej szklarence, więc może faktycznie to pomogło.

Saute
PostNapisane: 21 mar 2017, o 11:02 
200p
200p

---
Moje nasionka miały idealne warunki do kiełkowania, bo pod pokrywą akwarium ...temp. ok 29 , i wilgotność ok 90% :) Swiatło nie jest istotne do kiełkowania :)

Majajka
PostNapisane: 21 mar 2017, o 12:04 
100p
100p

---
Powiedzcie mi, proszę ślicznie, jakie odmiany pomidorów będą najłatwiejsze w uprawie? Chciałabym posadzić sobie parę krzaczków na działce, w gruncie. Już raz miałam podejście do różnych pomidorów i... zebrałam całego jednego pomidorka koktajlowego na 4 krzaczki - był komisyjnie dzielony na 5 osób, żeby każdy mógł spróbować ;:306 .

Skoanna
PostNapisane: 21 mar 2017, o 14:25 
Przyjaciel Forum - weteran
Przyjaciel Forum - weteran

1 szt.
To bardzo trudne pytanie i podejrzewam że ile osób tyle odpowiedzi. Dla mnie najłatwiejsze w uprawie są doniczkowe karzełki, w zasadzie samoobsługowe; odmiany Bajaja, Venus, Maskotka, Tumbling Tom. Nie potrzebują wiele nawożenia, wytrzymują okresowe przesuszenie, i są bardzo plenne.
NIestety nie są wybitne w smaku, takie pomidorowo-pomidorowe, żadnych smakowych niuansów w nich nie odnajdziesz i miewają twardą skórkę. Tyle że one bardziej nadają się do donic niż do gruntu. Z gruntowych wysokich dobrze sprawował się u mnie Cytrynek Groniasty, bardzo smaczny i plenny.

seba1999
PostNapisane: 21 mar 2017, o 14:43 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

---
Swoje koktajlowe pomidory dostałem od miłej forumki . Rozsada była piękna i już kwitła.
Po posadzeniu pomidory miały tylko obornik pod korzeniami, świetnie sobie radziły. Raz były spryskane miedzianem przed sadzeniem i tyle.
Obficie owocowały, a ZZ dopadła je dopiero we wrześniu. Dużo zależy też od roku czy jest suchy czy mokry.

Dorcinda
PostNapisane: 22 mar 2017, o 11:48 
500p
500p

---
Majajka, do tego co napisała Ania dodam jeszcze, że do gruntu chyba najlepsza byłaby maskotka nie jest to taki całkiem mikrus, jak typowe odmiany doniczkowe. Owoce też potrafią osiągnąć wielkość piłeczki pingpongowej, smak to oczywiście rzecz gustu, maskotka jest bardziej kwaśna niż słodka i ma dość twardą skórę. Mam pewien sentyment do tej odmiany, bo od maskotki właśnie zaczęłam moją przygodę z pomidorami. Krzaczkom nie trzeba obrywać wilków tylko można puścić ją na żywioł, wystarczy pilnować żeby gałązki nie walały się po ziemi, na dodatek to jeden z wcześniejszych pomidorów i nasiona można bez problemu kupić w większości sklepów ogrodniczych.

ZielonaZabka
PostNapisane: 22 mar 2017, o 20:05 
500p
500p

---
Moja maskotka zaczyna kiełkować, jutro muszę znaleźć czas do wysianie Azteka.

dorotas24
PostNapisane: 23 mar 2017, o 11:54 
200p
200p

---
Mój Aztek
Obrazek

Przy oknie Aztek, a z tyłu Maskotka

Obrazek

Dylek
PostNapisane: 24 mar 2017, o 03:31 
50p
50p

---
Dorotas24

Kiedy siałaś? Dosyć duże już wyrosły.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 225 ]  Idź do strony nr...     1, 2, 3, 4, 5 ... 17  

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Kluska11, MoWo i 21 gości