BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Dziękuje za fotke. :wit

U mnie te w wermikulicie też rosły bardzo źle. Jakby im czegoś brakowało, czy to temperatury dla korzeni czy tlenu. Nie wiem. Zrobiłem przed wyjazdem rotacje i jedną przesadziłem do perlitu, inna do mixu perlitu z wermikukitem, a trzecią też zrobilem mix ale dałem jej dodatkową dawke nawozu. Już się za bardzo nimi nie przejmuje, bo na konkurs o wiele lepiej rosną te w doniczkach z ziemią ale póki jest miejsce, to niech sobie będą.

Zobaczę co u nich jak wrócę do domu.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Dziś pierwszy dzień po powrocie z wyjazdu ale wstałem wcześniej, by sobie z rana zrobić lekki porządek w growboxie. Przesadziłem kilka kapust do większych doniczek, a te wysiane później dopiero pierwsze pikowanie. Wyszło troszke nowych papryk ale jeszcze kilka dni się wstrzymam, aż zdobęde nową ziemię, bo dotychczas pikuje do skompostowanej zeszłorocznej. Co najdziwniejsze, to w jednej marchewce wyrósł chyba ziemniak. :D Widocznie musiał gdzieś być kawałek łodyzki w ziemi. :)

Niedługo pójdę skontrolować sadzeniaki w piwnicy, a następnie przy kawie zrobię przegląd nasion, które przyszły podczas mojej nieobecności.

Obrazek
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Masz co robić, nawet jak nie pracujesz.
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Na szczęście(odpukać) roślinki nie chorują w starej ziemi. Są jakieś niespodzianki w postaci chwastów ale ziemiórek nie ma na tyle by się jakaś tragedia działa. Lepy pokazują, że ich populacja jest jednostkowa, a i nie widać latających podczas podlewania. Jeszcze trochę czasu zostało do kolejnych wysiewów, więc roślinki mają czas by podrosnąć. Później zrobi się selekcje i część wyląduje na strych, by zrobić miejsca nowym nasadzeniom. :) Growbox z roku na rok coraz mniejszy się wydaje. :lol:
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Małe przetasowanie w growboxie przy kawie. :)
Obrazek

Zakupione kubeczki, ziemia, także od jutra można się bawić dalej w sukcesywne przesadzanie roślin. na razie wstrzymuje się jednak z wysiewem, bo robi się krucho z miejscem. :D Następnym planowanym wysiewem będzie cebula. Z odmian, które wysieje, będzie na pewno Exhibition, Ailsa craig. Czekam jeszcze na jedną przesyłke, z nasionkami, bo może dojdą jeszcze jakieś nasionka cebuli. Chciałbym aby cebula się wnie tym roku udała, bo bardzo ją lubimy.

Następnie w ruch pójdą słodkie papryki i tu też już mam kilka typów na ten sezon, po za sporą ilością papryk gigantów. Tylko zaczyna miejsca brakować, a kot sieje spustoszenie na parapetach. Na strychu z drugiej strony znów za zimno i troszke ciemno. Oj będzie kombinacja. ;:131
Awatar użytkownika
Marconi_exe
1000p
1000p
Posty: 1472
Od: 10 kwie 2010, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tykwowisko środkowopolskie
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Czas chyba pomyśleć o następnym growboxie. Ja w tym roku muszę zrobić na poddaszu jakiegoś giganta bo dwa, które mam już są za małe na moje potrzeby.
Pan stworzył z ziemi lekarstwa, a człowiek mądry nie będzie nimi gardził. Syracha 38
Marek
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Możliwe że skombinuje jakąś lampe na strychu, by doświetlać rozsady, które rosną w niższych temperaturach. Raczej growboxa nie będe montować.
Awatar użytkownika
Agnieszka1234
200p
200p
Posty: 276
Od: 29 sty 2016, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lódzkie

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Hej Błażej

mam nadzieję, że nasionka dotarły.

Chciałam się zapytać o pomidora, którego od Ciebie dostałam Gargamel, pamiętasz może coś, czy to taki spory czerwony pomidor?

Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Hej. :wit

Nie było mnie tydzień w domu i dostałem kilka przesyłek nie podpisanych, a szczerze to mam teraz taki młyn, że nie wiem co od kogo miało być. :D Wątpie w to jednak że ich nie mam ale wrazie w, możesz posłać wiadomość na priv z opisem zawartości. :wink:

Co do Gargamela, to bardzo ładnie wiążący i piękny pomidorek. :) No tu troszke od piasku. ;:224

Obrazek
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Ale, już masz takie ,,akwarium,,? ;:oj Tak mi się growbox jakoś kojarzy.
Ja czekam, na razie cisza jak makiem. No, ale jak przyjdzie wkrótce paka to się pewnie zacznie. ;:306
Awatar użytkownika
Agnieszka1234
200p
200p
Posty: 276
Od: 29 sty 2016, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lódzkie

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

dzięki Błażej za zdjęcie, super wygląda muszę siać!

-- 6 lut 2018, o 17:19 --

dzięki Błażej za zdjęcie, super wygląda muszę siać!
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Tak, znajomy wczoraj będąc wczoraj u mnie już się śmiał, że już pełen growbox, a to jeszcze nawet start nie był. :lol: A po chwili poszliśmy do jego samochodu po dwa worki ziemi do wysiewu. ;:306

na razie przystopowałem. Czekam aż wszystkie papryki wyjdą i poźniej zdecyduje, które zostają, a jakie wywędrują jeszcze nie wiem gdzie. :wink:
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

;:oj W końcu znalazłam chwilę i pogrzebałam w wątku. Ilość wymian normalnie powaliła mnie na glebę. Trochę zazdroszczę growboxa, ja doświetlam swoje papryki na parapecie białym ledem 10W, nie jest to szał niestety ;:224 Z resztą dopiero zbieram się do siania, między innymi dlatego że boję się braku światła.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”