BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Błażej ma takie odmiany pomidorów, o których nawet wujek google nic nie wie ;:306 ;:oj
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13658
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Faktycznie nasionko wygląda jak jakaś figurka żółwia. :D

Seba, Ja ogólnie znajduje jakie to odmiany. Problem mam tylko z niektórymi rosyjskimi odmianami. No dobra, ze sporą ilością rosyjskich odmian. :D
Awatar użytkownika
Marconi_exe
1000p
1000p
Posty: 1472
Od: 10 kwie 2010, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tykwowisko środkowopolskie
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

BobejGS pisze:Wczoraj do ziemi poszłi testowe nasionko Gacfruita.
Od kilku lat ktoś sprzedaje te nasiona w pewnym znanym sklepie internetowym. Zawsze myślałem, że to jakieś drzewo, a tu niespodzianka i szybko rosnące pnącze.
Szkoda, że roślina jest dwupienna jak kiwi lub cannabis.
Pan stworzył z ziemi lekarstwa, a człowiek mądry nie będzie nimi gardził. Syracha 38
Marek
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13658
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

No niestety.. Jednak mam obiecane kolejne nasionka, to może coś z tego będzie ale na szał się nie nastawiam. Zobacze czy w ogóle roślina urośnie, bez względu na płeć, a w kolejnym roku już sobie załatwie więcej nasion jak będzie rosło bezproblemowo. Póki co, to wielka niewiadoma.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13658
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Dziś przyszło drugie nasionko Gacfruita z pakietu egvga od Irka, za co mu serdenie dziękuje.

Dzisiaj domknąłem temat dyplomów, za zdobycie rekordów Polski w 2017roku. :) Pozostała tylko wysyłka. A już teraz zacząłem wybieranie typów nasionkowych na ten sezon. :) Liczę, że po kolejnym sezonie, będzie więcej dyplomów dla mnie. :D
Obrazek

Jestem też ciekaw co wyrośnie z tych nasionek. :D
Obrazek
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Każdy dyplom to odzwierciedlenie Twojej pasji, gratuluje. ;:63
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13658
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Dziękuje! :) Mam swoją ścianke z dyplomami, która pokazuje jak się z roku na rok rozwijałem i jakie robiłem postępy. Te dyplomy jednak są za wszystkie rekordy z 2017r, także za dużo w nich moich nie ma, choć tak naprawdę wyniki w wielu warzywach były bardzo zbliżone między pierwszym, a drugim miejscem. :)

Powoli zastanawiam się nad wysiewem słodkich papryk, także na dniach zacznę wybór odmian. Cały czas czekam na nasionka cebuli, tak to już zapewne też by mnie rączki świeżbiły. :D

Obawiam się też zapowiadanych mrozów. Takie ciągłe skoki temperatury zapewne nie są zbyt korzystne dla czosnku. ;:131
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Tyle Rekordów Polski za sam 2017 rok?!?!?! WOW!!!
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

BobejGS pisze: nie ma chyba osób, które przesadzają marchewki, a raczej wszyscy tego unikają. :wink:
Jedno takie to Ty, no i jeszcze ja ;:306 Jak zobaczyłam u Ciebie w growboxie te marchewki to aż mi się oczy zaśmiały. Nawet się nigdzie nie przyznawałam, że takie rzeczy robię, bo bałam się tych wszystkich stukających się po czołach komentarzy, a tu proszę, tchórz ze mnie i tyle ;:306
Ja też troszkę mrozów się obawiam, ale głównie mi one nie w smak z racji na rozsady na parapecie. Mam już ich sporo, a jak jest taki mróz to temperatura przy oknach spada do 14 stopni, dla okry i papryk to za mało troszkę. Seba w jakimś wątku straszył -20 :wit
Ścianka z dyplomami fajna sprawa.

-- 20 lut 2018, o 13:58 --
BobejGS pisze:Ziemniaki tylko kiełkowałem w kubkach, bo były pod ręką. Puściły korzenie i poszły do tych kwadratowych wiader ze zdjęcia.
Super pojemniki, od czego są? Znaczy z odzysku, czy specjalnie kupowane? Przydałyby mi się takie.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13658
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Tak, rekordów nowych było aż tyle. :D Pewnie trzebaby jakoś zoptymalizować nagradzane warzywa, by byłabich ustalona liczba w uprawie na giganty, a nie żeby co roku przychodziły nowe wymyślne warzywa, które będzie uprawiać raptem dwie, trzy osoby. :) Ale na wszystko przyjdzie czas. :wink:

Aniu, a ile razy pikujesz i jak na takie pikowanie reagują korzenie? Rosną normalnie? Z tego pikowania nie tyle obawiam się pikowania pierwszego, co drugiego i trzeciego, bo tyle razy mam w planach przesadzać. :)

Ścianka z dyplomami mi też się podoba. Planowałem remont pokoju i zaraz po tym zakup tablicy korkowej, właśnie na dyplomy, bo obecnie wciskam je w stary obraz i miejsca troszkę brakuje. :)

Co do wiader, to mój brat pracuje w firmie zajmującej się przerabianiem plastików na granulat. Skupują wiadra po spożywce, folie, a nawet doniczki i wielodoniczki za grosze, więc jak coś jest dobrego, to robi zamiankę i coś od nas bierze w tej samej wadze i przywozi doniczki, wielodoniczki i właśnie wiadra jak potrzebuje do upraw. Byle waga się zgadzała i stop plastiku z którego danego produktu. Ale wiadomo, że o 1kg nikt nie będzie patrzył, stąd mam tego sterty i niektóre po czasie wracają, bo rozdeptałem itp. A przy okazji my też się pozbywamy niepotrzebnych rzeczy, które np są zbyt duże do segregacji w workach itp, a moje rozsady i pojemnikowe warzywka nie muszą się martwić o pojemniki. :) Tylko ziemia strasznie drogo wychodzi później. :wink:

Seba niech tylko mi odwoła te słowa i już wiosnę przywołuje. :)
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13658
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Dziś nie było wiele przesadzania. Kilka cebul gigantów oraz dwie kapusty. :) To.moje stanowisko pracy. :wink:
Obrazek

A to stanowisko dla moich wczesnych ziemniakóe. Podczepiłem lampę, bo niewiele widać było, gdyż to miejsce jest oddalone troszkę od okna i lampa, która oświetla strych, jest również w kiepskim miejscu. Póki co sukcesywnie dosypuje ziemi. :)
Obrazek

Szczepki Pepino powoli się ukorzeniają. To jedno wystartowało szybciej. :)
Obrazek
Awatar użytkownika
jeszcze
1000p
1000p
Posty: 1566
Od: 22 sty 2017, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Błażej, uprawiałeś już pepino wcześniej? Jakie w smaku?
Dziś widziałam w sklepie owoce, ale bardzo twarde niedojrzałe były.

Już się cofnęłam i widzę, że uprawiałeś :) I nawet fajne owoce miałeś.
Iza
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13658
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Izo, uprawiałem i to jedne z niewielu ciekawostek , które z całą pewnością polecę każdemu, bo owoce jak dla mnie są przepyszne i są takie, gdzie faktycznie jest co ugryźć. :D
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”