BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2587
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

To fajnie że sarna nie robi "napadów" na bank burakowy... ;:333
Ja wielokrotnie wybierałam jeszcze marchew w grudniu... jesienie były jak póżne lato... ciepłe i sloneczne... i to było super!
Jeżeli jesień będzie ciepła to będziesz miał fajną marchew...w listopadzie lub w grudniu ... oby! :wink:
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Dzisiaj już widziałem że marchew wschodzi. Ta która rośnie, to bardzo ładna w tym roku, bo wczoraj znów zrobiłem przerywke. :)

Tymczasem, dziś było pyszne śniadanko z własnych pomidorków i chyba nie ma nic lepszego, jak własny pomidorek na chlebku z dobrym masełkiem. ;:173

Obrazek

Dziś też obfociłem kilka swoich papryczek. :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Ostatnie pojemnikowe ziemniaki wybrane. Odmiana Magic moly f1. :)

Obrazek
Obrazek

Sadzeniaczki zostaną przechowane do kolejnego sezonu, z myślą o rozmnożeniu ich. :)

Tak samo wybrałem dwa ziemniaki giganty, których krzaki już były bardzo kiepskie. Jednak ich zdjęcia nie mam, a sadzeniaki posłużą na następny sezon do wyhodowania gigantów. :) Będzie to taki kluczowy rok dla ziemniaków gigantów. Jeśli nie wychoduje jakiegoś fajnego okazu, to wylecą one z uprawy, ze względu na brak miejsca.
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2587
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Wyglądają ciekawie, a jak smakują?
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Oj na razie, to te nowe wyłącznie do przechowania na nowy sezon. :)

Zobaczę jak z fioletowymi, bo obiecałem kilku osobom, a mam tylko małą skrzyneczke.

Zerwałem pierwszego arbuza giganta. Może do giganta mu daleko ale osobiście jestem zadowolony, gdyż poprzednie lata mnie zniechęciły do ich uprawy, a ten nadał mi wiatru w żagle i za rok będe miał dla nich przygotowane poletko. W tym roku jako że miał być to sezon testowy, trochę im miejsca pożałowałem, mimo to one mnie zaskoczyły pozytywnie. :)

Obrazek

Wybrałem też jedną z mniejszych kalarep, bo mączlik zjadł jej stożek wzrostu i w tym miejscu zaczęła gnić. Koza była bardzo zadowolona. :D

Obrazek

Słonecznik zaczął tworzyć bardzo łdny talerz. Jestem ciekaw jaki faktycznie urośnie, bo ziarna są całkiem spore, a urosła ich na razie około połowa.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Wczoraj zebrałem ostatnie dwa kalafiory. Na działce zaczęły masowo dojrzewać pomidorowe grunciaki. Natomiast ogórków przez upały oraz suszę coraz mniej.

Obrazek
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Błażej,

A co z pomidorami - gigantami ?
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Mirek Szału nie ma. Złe miejsce wybrane na szybko i o wiele za gęsto posadzone. Za rok już powrócę do poważnej ich uprawy. :wink: na razie rosną i dużo im brakuje do końca wzrostu. Zobaczymy czy jakiś fajny urośnie.
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Trzymam kciuki, mam nadzieję,że wbrew Twojemu pesymizmowi jednak jakiś rekordowy gigant urosnie ;:333
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Awatar użytkownika
Saute
200p
200p
Posty: 372
Od: 24 lut 2017, o 23:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wolbrom - małopolskie

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Błażej w zeszłym roku kupiłem bardzo duży owoc papryki na targu od rolnika, tak z ciekawości, i wydłubałem nasionka. Niestety nie mam pojęcia
co to za odmiana, facet też nie wiedział. Wyhodowałem jedną sadzonkę z ciekawości, chociaż nasion mam sporo. Wydaje się, że powtarza swoje
cechy chociaż rośnie w strasznym gąszczu innych papryk. Zobaczymy jaka wielka finalnie urośnie. Ja ją nazywam "wielka z wora" , bo facet miał
ich cały wór :;230 . Jakbyś chciał poeksperymentować z nią, to mogę Ci wysłać nasiona z orginału
Obrazek
Andrzej
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Mirek Niestety nie ma szans już na jakiś fajny okaz pomidora giganta w tym roku. Raczej trzeba obmyśleć plan na sezon kolejny. :)

Andrzej Chętnie spróbuje uprawy tej papryki w kolejnym sezonie, skoro rośnie tak ładnie. Za rok weryfikuje też papryki, bo za dużo w tym roku ich mam, a jakoś parcia na nie nie ma. ;:173

Niestety pod ciężarem talerza słonecznik się złamał, mimo łodygi grubej jak moja noga. Podejrzewam więc że ktoś chciał zaglądnąć na zakryty talerz i pociągnął za zakrywający go materiał czym złamał słonecznika. ;:223

Obrazek
Obrazek

Pomidory są już na ostatniej prostej, więc zacząłem segregacje i wybieranie nasionek. :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Współczuję utraty słonecznika, był naprawdę imponujący. Mógł sobie jeszcze podojrzewać spokojnie kilka dni.
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Środek słonecznika był jeszcze młody, więc mógł jeszcze troszkę podrosnąć w średnicy. No cóż. :)

Ogólnie ten sezon jakiś taki w kratke dla mnie. Jak coś zaczyna fajnie rosnąć, to zaraz coś się wydarzy. Jakiś prlechowy ten rok dla mnie. ;:173
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”