BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Spoko, Ja cały czas w wyjazdach jestem, to i opieki im brakuje. Chętnie zobaczę postępy. :wit
Aniakak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 763
Od: 9 sie 2013, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Ale masz piękne i przeróżne warzywa a nie które to zapierające dech, a nie masz za dużo czasu to powiem że naprawdę masz motywację i to lubisz. Ja mam zamiar coś posiac ale to będą prawdopodobnie podstawowe rośliny.
Pozdrawiam Anna
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Ogród to dla mnie taka odskocznia od codziennej bieganiny, a że lubię ciekawostki, to zawsze coś wypróbuję. :wink: Wiadomo, że jak się nie ma za wiele czasu, to o jakieś straty się odnotuje w sezonie ale też świat się nie zawali od strat. :) Jedne przeboleje z mniejszym żalem, inne z wuększym. Przemyśle po jakimś czasie co poprawić i startuje na wiosne z nowo naładowanymi bateriami. :D

Wczoraj wieczorem przetransportowałem cztery sałaty, do uprawy hydro w wermikulicie. Wysiałem też pierwsze chilli. Dwie Thunder moutain longhorn od dwóch różnych osób oraz jakąś chili giant ale nie pamiętam dokładnie nazwy. Oby nasionka były git i ładnie skiełkowały. Cały czas zastanawiam się nad uprawą kapusty gigant. Czy nie wysiać dwóch trzech sztuk. Oraz jakimiś cebulami gigantami ale też nie za dużo, z 5sztuk.
Aniakak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 763
Od: 9 sie 2013, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Dobrze że masz swoje hobby, to naprawdę daje wielka satysfakcje. Ja przez ostatnie dwa lata nie robiłam grzadek, mimo że mieszkam w domu z ogrodem bo nie miałam czasu i mnie nie było. W tym roku chce zrobić grzadki i zrobić koło domu podwyższona grzadke ale czas pokaże i rodzina nie jest zbyd chętna żeby zrobić.
Pozdrawiam Anna
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

U mnie rodzina też czasami ma już dość albo im się mnie trochę żal robi, że jak mam nawał pracy zawodowej, to wyjeżdżając o 6rano, wstaje wcześniej by podlać co tylko mogę i wracając z pracy po północy, z latarką robie obchód i podlewam ponownie jak upalny dzień był. Wtedy właśnie słyszę od mamy tekst: Błażej, po co ci to. A Ja odpowiadam, że robię to, bo to lubię. Ale przychodzi poznieje czas, to na pomoc też mogę liczyć, to w odchwaszczeniu, to w podlaniu, czy np teraz w wysyłce nasion podczas mego wyjazdu. Pozostaje tylko spakować i wypisać. Najgorszy okres to wiosna, czyli sadzonki. Z racji że wczesną wiosną jest chłodno w nocy, to treba z sadzonkami migrować, dom-dwór i to daje w kość rodzince, bo tak jak jeszcze jest ciepły ranek i wieczór, to dam rade wstać wcześniej i wymieść, oraz je wnieść po pracy.

A jak już jest okres, że wszystko na grządkach, to troszke luźniej jest, póki chwasty nie zaczną się panoszyć. :lol: Troszke szkoda tego braku czasu, bo i się większą różnorodność posiało, a tak to raczej trzeba ograniczać wysiewy do tych najważniejszych, mino że nasionek sporo w kolekcji. W sumie przydałby się jakiś znajomy, sąsiad również z pasją ogrodniczą, to może bym część ciekawostek obejrzał u niego w ogródku jakbym sam nie miał miejsca na wysiew. Póki co zaraziłem sporo osób uprawą dyń gigantów i niektórzy już rozszerzają wysiewy.


Co do siebie to w tym roku za dużo nie zwojuje z jakimiś nowinkami, tak podejrzewam. Chce się troszkę bardziej skupić na warzywach gigantach. Jako, że zdobyłem w tym roku tytuł Hodowcy roku, to wypadałoby jakieś nowe rekordy Polski ustanowić. :wink:

Oczywiście nie zabraknie standardowych warzyw, które muszą u mnie być. Będzie na pewno marchewka i pietruszka, por, seler, rzodkiewka, sałata, cebula i oczywiście buraki, które są moim ulubionym warzywem do jedzenia. :D Niedługo zaczne sobie już robić jakieś listy warzyw, które wysieje, później zrobię przegląd nasionek, by zdecydować co jeszcze wysiać czy to z normalnych warzyw czy jakichś ciekawostek. Następnie zabiorę się za warzywa giganty. na pewno chciałbym jak najwięcej warzyw z póli honorowanych przez EGVGA ale na pewno będzie też sporo warzyw gigantów z po za tej ósemki. :)
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Plany zacne, oby wszystko się udało, a rodzinka nadal była pomocna!
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Myślę, że będzie w miarę ok. Ale czas wszystko pokaże. :)

Póki co, czas planować poerwsze wysiewy.
Awatar użytkownika
Marconi_exe
1000p
1000p
Posty: 1472
Od: 10 kwie 2010, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tykwowisko środkowopolskie
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Wiesz może czy są już dostępne pakiety nasion z EGVGA po 21Euro?
Pan stworzył z ziemi lekarstwa, a człowiek mądry nie będzie nimi gardził. Syracha 38
Marek
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Już są niedostępne, tyle było chętnychv w tym roku.
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

U mnie też sałata już z pierwszymi listkami.
Mam problem z wyborem nasion do wysiania, ale jak czytam twój wątek to nie zazdroszczę, Ty to dopiero masz zagwozdkę. :D
Widzę też mikro pomidorki, będą szybko na pierwszy zbiór, ja dopiero wysieję swoje w lutym.
Trzymam kciuki za dobre wybory i za czas wolny na uprawy, obyś miał go jak najwięcej. ;:215
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Pomidorków w tym roku nie wysiewam wcześniej. Podjałem twardą decyzje ograniczania zabaw w wysiewanie nadprogramowe. Później za dużo wszystkiego jest. Muszę tylko sobie przeliczyć ile potrzebuje sadzonek pomidorów i papryk, a później zabrać się za wybór odmian. W zasadzie pierwszy przegląd nasion zrobię jutro. Ostatnich paczek z nasionami pomidorów nawet nie miałem czasu przejrzeć.

Muszę poszukać jeszcze nasion sałat, rzodkiewek, cebuli i selera. Później to już z górki poleci. :D

Zapewne przyjdzie mi przepikować marchewki jutro ale jak wrócę z wyjazdu, to najpierw się im przyjrze.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Dzisiaj sałaty konkursowe dostały troszke większe doniczki, a te w uprawie hydroponicznej troszkę dolewki pożywki. Przepikowałem też marchewki giganty, które wreszcie dostaly swoje znaczniki. Te przepikowane wcześniej nawet ładnie podrosły, bo widać sporą różnice między nimi.

Przysiadłem też przy nasionkach, by zrobić pierwszy sort odmian na ten sezon i już widzę, że to będzie ciężka przeprawa. ;:224

A teraz kilka fotek.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Pierwszy sort odmian pomidorów na ten sezon poczyniony. :)

Obrazek

Teraz trochę odpoczynku i dalsza segregacja. :D
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”