BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Ja jednak nie wysiałam bobu, nie miałam do tego głowy, ale jak nie jadłeś Błażej to fajnie, ze wreszcie spróbujesz. Faje warzywo i takie jeszcze dosyć mało u nas powszechne.
Zasmakuje Ci, zobaczysz.
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

No to już zajęcie masz, nawet, jakbyś nie chciał ;:204
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Ela A Ja zaszalałem z bobem i wysiałem i na rozsade i wprost do gruntu. :wink: Zobaczymy co to jest za cudo i jak rośnie i się je. :)

Lucy Zajęć nigdy mi nie brakowało. :wink:

Dziś jednak goniłem zaległości. Sporo podziałałem. :)

Od rana przerzedziem rzodkiewki na poletku koło domu. Wyniosłem rozsady pomidorów do tunelika. Wysadziłem cebule piętrowe. Poszły do gruntu ziemniaki Vitellotte oraz ziemniaki Mystery mix co zebrałem z wysianych nasion rok wcześniej.

Wysadziłem cztery cebule giganty, jeden pasternak oraz dwa buraki giganty.

Wysadziłem też kalarepy giganty.
Obrazek

Wysiałem kilka arbuzów gigantów z skiełkowanych nasion na rozsadę oraz przepikowałem ostatnie pomidorki. :)
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2582
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Bobej ; ale dostałeś wiatru w żagle!!! ;:108
Tylko ci życzyć dużo ;:3
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Słoneczko świeci, to aż chce się działać.

Zobaczymy jak dziś wrócę ale w planach mam dokończenie kopania poletka pod dynie giganty. Jak sprawnie pójdzie, to coś jeszcze podziałam. Czas pokaże. :)
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Wszystko się jednak troszkę przesunęło i poletko skończyłem kopać dopiero w weekend, a to był już ostatni termin i dlatego goniłem, gdyż dziś miał padać deszcz, który faktycznie równo o 6.30 zaczął padać. :)

Z racji również na zapowiadany deszcz, do gruntu poszła z rozsady czerwona kalarepa, marchew Aron f1, pietruszka naciowa i wysadziłem też resztę cebuli z dymki oraz kilka kapust.

Koło domu poszły do docelowych pojemników trzy marchewki giganty. Zacząłem również wysadzać cebule giganty ale na razie jakoś nie mam pomysłu na ich uprawę, bo pojemnikowe jakoś tak średnio mi się spisują. Coś na pewno z nimi wymyślę. :wink:

Wysiałem też pierwsze arbuzy, tykwy na wagę i długość. Tu są pewne perypetie i muszę poczekać chwilę by ocenić czy coś muszę dosiać.

W kolejce czelają już nasiona słoneczników, kukurydzy, trombocino, field pumpkin oraz kabaczków.
Awatar użytkownika
Efkakam
200p
200p
Posty: 308
Od: 24 lut 2018, o 21:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. lubelskie

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Super wątek, co strona to o nowych ciekawostkach czytam :) Aż nabrałam ochoty do działania. Od rana ostro pracuję w warzywniku, ale narobiłeś mi chęci, żeby się dzisiaj dalej grzebać :lol:
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Bardzo mi miło to czytać. ;:180

Dziś na razie burzy nie widać ale troszkę popaduje, więc tak jak planowałem, będą wysiewy nowych rozsad. Ziemi nakupiłem w tym roku ogrom, jak na dwa lata ale był plan na kilka skrzyń, których nie udało się jednak zbić. Wzamian jednak sporo powiększyłem warzywniak na działce. Chce jednak jeszcze wyrwać kawałek trawnika.

Zapomniałem napisać, że wysadzone jakiś czas temu ziemniaki Vitellotte pokazują kiełki nad ziemię, więc padający deszczyk dobrze im zrobi.

Dodatkowo przekopałem kawałek trawnika na wejściu na działkę, gdzie wysadziłem resztę rozsady pietruszki naciowej i wysiałem koperek. Mam nadzieje, że ten drugi nie zmarznie i już za jakiś czas będzie można do obiadku świeżą zieleninkę rwać.

Mam nadal dylemat z wyborem odmian kukurydzy na ten sezon, gdyż jest tyle fajnych kolorów. ;:173

Taki sam problem sprawia mi fasola, gdyż chciałoby się i na suche ziarno i na strąki, a tu miejsca lekko brak, a jeszcze teraz czy karłowe czy tyczne. ;:224

Postaram się jakieś fotki wstawić pod wieczór jak czas pozwoli. :)
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Rozpocząłem pikowanie pomidorków. Dziś poszła jedna najmniejsza skrzynka. Mam nadzieje, że się w max dwa dni wyrobie. :D

To przykładowy(ładniejszy) okaz, bo się troszkę wyciągnęly. :wink:
Obrazek

A to mój Gacfruit. To ten większy okaz. :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2582
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Ja też zrywałam murawe trawy ale w jesieni, ciekawe czy urosnie mi jakas marchewka tam?? U mnie do tej pory żadnego deszczu tylko suche burze przechodzą. Na fasolę też nie mam miejsca więc wysiewam ją (czarną) koło duzego balkono-tarasu i wije mi się tam po nim, a kwitnie na czerwono całe lato a jesienią zbieram stronki...
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

No i poszły do kiełkowania nasiona kabaczka giganta, field pumpkin, trombocino i arbuzów. :)

Ja jesienią również zrywałem ale tylko perz, darń po prostu przekopuje ale nie sieje tam roślin korzeniowych, a takie mniej wymagające lub zagęszczające typu dynie. Jednak teraz też powiększam sobie warzywniak w wolnej chwili, bo z roku na rok będzie to coraz bardziej wartosciowe poletko. Ty tak samo, nie przejmuj się nawet jakby miała być porażka. :uszy
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Gackfruit ma liście podobne do passiflory.
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2582
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

BobejGS;
Ja tam dodawałam jeszcze piasek i ziemię; porzednim razem miałam na takiej ziemi piękne marchewki i bardzo smaczne za 1-ym razem a potem siałam nawóz zielony. Więc mam nadzieję że tym razem coś jednak urośnie...
To kiedy planujesz wysadzać/wsadzać te kiełkowane, czy raczej robisz sadzonki?? A Gackfruit urósł ci pięknie!!!

Ja dopiero kilka dni temu zaczęłam kiełkowac dynie piżmową,uchiki kuri,kabaczka złotego (nigdy takiego nie miałam) i oberżynę oraz ogórki sałatkowe. Ostatnio kupiłam gruntowe i nawet mi się ładnie zakisiły, czyli nie są przenawożone i są pyszne.
Moje pomidory Antares i balkonowe mają już 12cm. A sadzonki papryki i jarmużu to kupię bo nie mam już miejsca na kiełkowanie.
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”