BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2564
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

I sarny przeszły koło nich obojętnie ;:oj ???
Czyżby rzeczywiscie stosowały sie i one do dyrektyw unijnych :lol: no i ty masz autorytet.. ;:224
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
Efkakam
200p
200p
Posty: 308
Od: 24 lut 2018, o 21:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. lubelskie

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

To mnie zagiąłeś lipcowym wysiewem marchwi. Właśnie sobie o tym poczytałam. Na wiosnę w ogóle mi nie wzeszła, więc jutro lecę do ogrodniczego i wysiewam, może jeszcze zjem własna marchew w tym roku! :D
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13631
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Sarna musi być tylko jedna, bo widywałem ją już w latach poprzednich latach, jednak w tym jakoś wyjątkowo płochliwa jest, bo jej nie widuje. Za to widuje wyrwane pojedyńcze buraki, cebule, obskubane też inne warzywa. Widać,że tylko przechodzi sobie podskubując co jej przypasuje.

Bardziej bezczelny jest zając, który potrafi 10m ode mnie skubać sobie warzywka u sąsiada. Tego to widuje co jestem na działce. Sąsiad ma z nim niezłą przeprawę. :D Zapewne stołuje się i u mnie.

Co do marchwi, to mam nadzieje że zdoła urosnąć do wiosny nawet choćby małe sztuki. Po ostatnich deszczach i obecnym ociepleniu, ma warunki wręcz idealne do wzrostu. Wysiałem najwcześniejsze odmiany jakie miałem. No zobaczymy. :)
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2564
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

To fajnie że sarna nie robi "napadów" na bank burakowy... ;:333
Ja wielokrotnie wybierałam jeszcze marchew w grudniu... jesienie były jak póżne lato... ciepłe i sloneczne... i to było super!
Jeżeli jesień będzie ciepła to będziesz miał fajną marchew...w listopadzie lub w grudniu ... oby! :wink:
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13631
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Dzisiaj już widziałem że marchew wschodzi. Ta która rośnie, to bardzo ładna w tym roku, bo wczoraj znów zrobiłem przerywke. :)

Tymczasem, dziś było pyszne śniadanko z własnych pomidorków i chyba nie ma nic lepszego, jak własny pomidorek na chlebku z dobrym masełkiem. ;:173

Obrazek

Dziś też obfociłem kilka swoich papryczek. :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13631
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Ostatnie pojemnikowe ziemniaki wybrane. Odmiana Magic moly f1. :)

Obrazek
Obrazek

Sadzeniaczki zostaną przechowane do kolejnego sezonu, z myślą o rozmnożeniu ich. :)

Tak samo wybrałem dwa ziemniaki giganty, których krzaki już były bardzo kiepskie. Jednak ich zdjęcia nie mam, a sadzeniaki posłużą na następny sezon do wyhodowania gigantów. :) Będzie to taki kluczowy rok dla ziemniaków gigantów. Jeśli nie wychoduje jakiegoś fajnego okazu, to wylecą one z uprawy, ze względu na brak miejsca.
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2564
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Wyglądają ciekawie, a jak smakują?
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13631
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Oj na razie, to te nowe wyłącznie do przechowania na nowy sezon. :)

Zobaczę jak z fioletowymi, bo obiecałem kilku osobom, a mam tylko małą skrzyneczke.

Zerwałem pierwszego arbuza giganta. Może do giganta mu daleko ale osobiście jestem zadowolony, gdyż poprzednie lata mnie zniechęciły do ich uprawy, a ten nadał mi wiatru w żagle i za rok będe miał dla nich przygotowane poletko. W tym roku jako że miał być to sezon testowy, trochę im miejsca pożałowałem, mimo to one mnie zaskoczyły pozytywnie. :)

Obrazek

Wybrałem też jedną z mniejszych kalarep, bo mączlik zjadł jej stożek wzrostu i w tym miejscu zaczęła gnić. Koza była bardzo zadowolona. :D

Obrazek

Słonecznik zaczął tworzyć bardzo łdny talerz. Jestem ciekaw jaki faktycznie urośnie, bo ziarna są całkiem spore, a urosła ich na razie około połowa.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13631
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Wczoraj zebrałem ostatnie dwa kalafiory. Na działce zaczęły masowo dojrzewać pomidorowe grunciaki. Natomiast ogórków przez upały oraz suszę coraz mniej.

Obrazek
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Błażej,

A co z pomidorami - gigantami ?
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13631
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Mirek Szału nie ma. Złe miejsce wybrane na szybko i o wiele za gęsto posadzone. Za rok już powrócę do poważnej ich uprawy. :wink: na razie rosną i dużo im brakuje do końca wzrostu. Zobaczymy czy jakiś fajny urośnie.
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Trzymam kciuki, mam nadzieję,że wbrew Twojemu pesymizmowi jednak jakiś rekordowy gigant urosnie ;:333
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Awatar użytkownika
Saute
200p
200p
Posty: 372
Od: 24 lut 2017, o 23:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wolbrom - małopolskie

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.3

Post »

Błażej w zeszłym roku kupiłem bardzo duży owoc papryki na targu od rolnika, tak z ciekawości, i wydłubałem nasionka. Niestety nie mam pojęcia
co to za odmiana, facet też nie wiedział. Wyhodowałem jedną sadzonkę z ciekawości, chociaż nasion mam sporo. Wydaje się, że powtarza swoje
cechy chociaż rośnie w strasznym gąszczu innych papryk. Zobaczymy jaka wielka finalnie urośnie. Ja ją nazywam "wielka z wora" , bo facet miał
ich cały wór :;230 . Jakbyś chciał poeksperymentować z nią, to mogę Ci wysłać nasiona z orginału
Obrazek
Andrzej
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”