Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Dlatego ja moją truskawkę zostawiłam jeszcze na grządce. Wezmę je p?źniej.

Ciekawe te ziemniaki w donicy. Ile tak mniej więcej masz ziemniaków z jednej?
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

GrazynaW pisze:Dlaczego mnie nic nie wyrosło z Red Turkish?
Do donicy wysiałam 2 - krotnie w ub roku i klapa. ;:145 A tak mi się podoba.
Grażynko. Może nasionka już nie mają zdolności. Mam świeżutkie zeszłoroczne chcesz? Jeszcze zdążysz wysiać.
wera1996 są z rozłogów i z nasion z zeszłego roku. W tym roku posiałam już kolejną partię Temptation.
Maju pierwszy raz staruję tak ziemniaki, nie mam pojęcia co z tego będzie.
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Anulko poproszę w przyszłym roku, mam tak rozplanowany balkon, że chyba sama się na nim już nie zmieszczę.
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

:;230 skąd ja to znam. Ja w tym roku już go posiałam więc w przyszłym znów będą świeże nasiona ;:108
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13658
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Aniu, tak się napatrzyłem i naczytałem, że też startuje swoje ziemniaczki. :D na razie skromnie ale muszę po kilka razy poczytać Twój wpis odnośnie uprawy i postaram się prawie go powielić u siebie. na razie siedzą w ziemi w kubkach 0.5l by puściły korzonki. Przyjdzie mi zaraz wiadra szykować i heja. :D

Obrazek
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Skoanna pisze::;230 skąd ja to znam. Ja w tym roku już go posiałam więc w przyszłym znów będą świeże nasiona ;:108
;:306 Jak dobrze Anulko zrobiłaś.
wera1996
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 9 cze 2017, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Leszno

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Skoanna pisze:
GrazynaW pisze:Dlaczego mnie nic nie wyrosło z Red Turkish?
Do donicy wysiałam 2 - krotnie w ub roku i klapa. ;:145 A tak mi się podoba.
Grażynko. Może nasionka już nie mają zdolności. Mam świeżutkie zeszłoroczne chcesz? Jeszcze zdążysz wysiać.
wera1996 są z rozłogów i z nasion z zeszłego roku. W tym roku posiałam już kolejną partię Temptation.
Maju pierwszy raz staruję tak ziemniaki, nie mam pojęcia co z tego będzie.
Gdzie kupiłaś nasiona Temtation ?

A owocowały Ci już truskawki ? :)
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Błażej co to za odmiany. Ładne kiełki. Tylko potem na mnie nie klnij :;230 bo ja też pierwszy raz tą metodą próbuję.
Grażynko już mi wykiełkował, więc będzie. Wystarczyły 4 dni w inkubatorku ;:108
wera1996 nasiona tej odmiany kupisz bez problemu nawet w marketach. W zeszłym roku owocowały wszystkie, nawet niektóre rozłogi dały owoce w październiku.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13658
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Aniu te fioletowe to Vittelotte z zeszłorocznego zbioru, a te dwa(jeden żółty i drugi różowy) to ziemniaki wyhodowane z nasion w tamtym roku Mystery mix. :) Uprawę pojemnikową i tak planowałem, a jak potrzebują tylko 10st i na razie tylko usypywać mam, to mogę zaryzykować porażke kilku. :)
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Skoanna pisze: Obrazek
Mocno żebrowany pomidorek koloru pomarańczowo-malinowego, prześliczny ;:oj i do tego niebywale smaczny, słodki, delikatny. Jedyna wada to tendencje do pękania przez delikatną skórkę. Krzak idealny do donicy, u mnie ma tak ok. 80cm, ale na trzy pędy. Odmiana jeszcze nie ustalona, zobaczymy co będzie w kolejnym pokoleniu.
Piękny pomidor ! Nie miałem nigdy tomatów z rumieńcem .
Aniu ale się u Ciebie działo :) Tyle pomidorów, papryk i bakłażanów ! Te ostanie wcale mi się nie udały, nawet ich nie zerwałem bo nie było sensu .
Za to pomidorów i papryk miałem od groma . W sumie - ubiegły rok uważam za udany.
Choć ta susza dała się we znaki .

Jakie masz plany z podwyższonymi grządkami ? Czy coś już nowego powstaje ? Mam za duże zaległości by to ogarnąć .
Natchnąłem się na Twoją listę pomidorową ! Co za szaleństwo :D Większości z tych odmian nie znam, cóż, jestem młodym pomidoroholikiem :wink:

Siejesz kalafiory i brokuły tak wcześnie ? Moje siane w zeszłym roku ( w marcu) bardzo się wyciągały. Z racji tego, że był już kwiecień szybko po pikowaniu przeniosłem je do zimnego tunelu. Lekkie przymrozki nie robią im szkody, ale przynajmniej rosną prosto i zdrowo .
Chyba, że będziesz doświetlała .

U mnie też petunie kwitły aż do grudnia, z tym, że rosły w gruncie pod tujami . Aksamitki i nasturcje również :)

I jakie plany arbuzowe ? Jak takie w ogóle takowe masz. Można się szybko zniechęcić , choć Ty chyba tak szybko się nie poddajesz :uszy
kacona
200p
200p
Posty: 373
Od: 4 maja 2016, o 18:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Ania, pisałaś do mnie prywatnie. Ale mam jakiś problem z wysyłaniem wiadomości. Jeżeli jeszcze jest aktualne, to bardzo chce.
Pozdrawiam Ekaterina
marcinbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 861
Od: 24 mar 2015, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Na pograniczu

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Też pojemniki jednak z ziemią ;) Mikro tom red

Obrazek
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Seba planów mam od....... i już bym bardzo chciała przedwiośnia, bo na jesieni prawie nic nie udało mi się na zalesiu przygotować.
Taras zostaje odchudzony z racji na nadwyrężenie czasem i ciężarem. Wprawdzie nie ma niebezpieczeństwa żeby się zawalił, ale wylewka nie jest tak elastyczna, była robiona w czasach gdzie podstawą był piach z domieszką betonu i kruszy się niemiłosiernie od spodu :idea:
Spora część warzywnika wywędruje więc do pojemników na zalesiu.
W tym momencie stoi tam 8 boxów 120x120x50 i 3 ramki 240x120x30.
W miejscu dyniowiska staną ramki na pomidory. Liczę, że zmieszczę tam 6 ramek nad nimi zostanie na rurkach pcv rozciągnięta cieniówka i może zadaszenie...zobaczymy.
Ramki zeszłoroczne (rosły w nich pomidory) idą pod dynie i patisony. Boxy zwiększe jeszcze o 4 sztuki i będą w nich mieszane kompozycje warzywne. Dojdą jeszcze 4 boxy wąskie 240x60x40 w nich będą kwiaty z pomidorami koktajlowymi. Takie plany :D a co wyjdzie zobaczymy.
Tak w tym roku wszystko wcześnie siane doświetlam. Powiem Ci, że w zasadzie nie wiem czemu kapustne uparłam się tak wcześnie, może dlatego że w zeszłym roku zwlekałam, zwlekałam i w końcu wcale nie wysiałam :;230
Fakt susza była nieziemska, hektolitry wody u mnie poszły wodociągowej.
Arbuzy planuję te same co w zeszłym sezonie, rezerwuję jedną ramkę dla nich, na czarnej włókninie. Zeszłoroczne były malutkie ale były i nadawały się do jedzenia, nie zamierzam rezygnować.
Kasiu poszła odpowiedź.
Błażej moje ziemniaczki rosną jak na drożdżach chyba mają za ciepło
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”